Toyota Corolla VII – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Kiedy mowa o wyborze niezawodnego, ekonomicznego i sprawdzonego pojazdu, Toyota Corolla VII często pojawia się na szczycie listy. Ta klasyczna odsłona japońskiego giganta motoryzacyjnego zyskała miano ikony wśród kompaktowych samochodów. Przyjrzyjmy się bliżej, co czyni ten model tak wyjątkowym – od dokładnych danych technicznych, przez wymiary i silniki, aż po spalanie, pojemność i ceny. Czy opinie użytkowników potwierdzą status legendy Corolli? Zanurzmy się w świat tej motoryzacyjnej perły!

Dane techniczne i wymiary Toyota Corolla VII

Toyota Corolla VII to samochód, który swoim kształtem i wymiarami idealnie wpisuje się w segment kompaktowych pojazdów. Mierzy 4,54 m na długość, 1,75 m na szerokość i 1,47 m na wysokość, co zapewnia komfortowe warunki jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Rozstaw osi wynosi 2,60 m, co przekłada się na stabilność na drodze, nawet przy wyższych prędkościach.

Dane techniczne Toyota Corolla VII to przede wszystkim informacje o silnikach. Model ten był dostępny z kilkoma jednostkami napędowymi – zarówno benzynowymi, jak i dieselami. Między innymi, mogliśmy spotkać pod maską Corollę z silnikiem 1.4 D-4D o mocy 90 KM czy wersję 1.6 VVT-i generującą 110 KM. Dostępne były również silniki 1.3 i 1.8, które zadowolą nawet najbardziej wymagających kierowców.

W kwestii napędu, Toyota Corolla VII oferowała zarówno wersje z napędem na przednie koła, jak i na wszystkie koła – 4WD. W standardzie pojazd wyposażony był w 5-biegową skrzynię biegów, jednak dla wygody kierowców dostępna była także opcja z automatyczną skrzynią. W przypadku tej drugiej, kierowcy mogli wybierać pomiędzy wersjami 3-, 4-, a nawet 5-biegowymi.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Silniki benzynowe dostępne w Toyota Corolla VII to przede wszystkim jednostki 1.3, 1.6 i 1.8. Silnik 1.3 jest najmniejszą jednostką w ofercie, ale jednocześnie gwarantuje najniższe spalanie. Jego moc wynosi 86 KM, co wystarcza dla wielu kierowców ceniących ekonomiczną jazdę. Silnik 1.6 VVT-i to jednostka o mocy 110 KM, która zapewnia zdecydowanie więcej dynamiki, jednocześnie zachowując dobre parametry ekonomiczne. Na szczycie oferty znajduje się silnik 1.8, oferujący aż 130 KM, który zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców ceniących szybką i dynamiczną jazdę.

Toyota Corolla VII oferowała również silniki diesla. Był to model 1.4 D-4D o mocy 90 KM. Ten silnik zyskał uznanie wśród kierowców ze względu na swoją niezawodność, ekonomię użytkowania i dobrą dynamikę. Pomimo nieco niższej mocy w porównaniu do jednostek benzynowych, silnik 1.4 D-4D zapewniał bardzo dobrą dynamikę jazdy, a jednocześnie charakteryzował się niskim spalaniem i emisją CO2.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Toyota Corolla VII to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę. Wersja z silnikiem 1.3 potrafi zadowolić się około 6 litrami benzyny na 100 km w cyklu mieszanym, co stanowi dobre wyniki dla kompaktowego samochodu. Silnik 1.6 VVT-i, mimo większej mocy, spala średnio nieco więcej, około 7 litrów na 100 km. Najmocniejszy w ofercie, silnik 1.8, charakteryzuje się spalaniem na poziomie około 8 litrów.

Jeśli chodzi o silnik diesla 1.4 D-4D, jego spalanie wynosi zaledwie 5 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. To doskonała propozycja dla osób, które dużo podróżują i cenią sobie niskie koszty eksploatacji. Choć moc tego silnika jest nieco niższa niż w przypadku jednostek benzynowych, to jednak jego ekonomia użytkowania jest nie do przecenienia.

Z punktu widzenia praktyczności, istotną kwestią jest pojemność bagażnika w Toyota Corolla VII. W standardowej konfiguracji oferuje ona 289 litrów przestrzeni ładunkowej. Jest to wystarczająco dużo miejsca na bagaż dla 4 osób na weekendowy wyjazd.

W przypadku potrzeby przewiezienia większej ilości bagażu, tylne siedzenia można złożyć, uzyskując w ten sposób aż 1120 litrów przestrzeni. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które z pewnością docenią osoby często podróżujące, zwłaszcza na długie dystanse.

Ceny nowych i używanych modeli Toyota Corolla VII

W momencie wprowadzenia na rynek, ceny nowych modeli Toyota Corolla VII były uważane za konkurencyjne w segmencie kompaktowych samochodów. Zakup nowej Corolli VII stanowił inwestycję w niezawodność i ekonomiczną eksploatację. Mimo nie najniższej ceny, klient otrzymywał samochód o wysokiej wartości użytkowej.

Natomiast ceny używanych egzemplarzy Toyota Corolla VII na rynku wtórnym zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny pojazdu czy przebieg. Toyota Corolla VII cieszy się stabilnym popytem, co sprawia, że jej wartość na rynku wtórnym utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie, oferując solidność i niezawodność w atrakcyjnej cenie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Corolla VII

Opinie użytkowników o Toyota Corolla VII często podkreślają jej niezawodność i ekonomiczne utrzymanie. Właściciele chwalą sobie niskie koszty serwisowania oraz dobrą dostępność części zamiennych, co przekłada się na komfort psychiczny i finansowy podczas długotrwałego użytkowania pojazdu. Ponadto, kierowcy doceniają kompaktowe wymiary auta, które ułatwiają manewrowanie i parkowanie w miejskiej dżungli.

Eksperci motoryzacyjni są zgodni, że Toyota Corolla VII to model godny polecenia ze względu na swoją trwałość i solidność konstrukcyjną. Często wskazują na fakt, że nawet po wielu latach eksploatacji samochód ten zachowuje wysoką wartość odsprzedażową, co jest dowodem na to, jak bardzo jest ceniony na rynku wtórnym. Zwracają również uwagę na dobre właściwości jezdne i komfort podróżowania, zarówno w warunkach miejskich, jak i na dłuższych trasach.

Podsumowanie

Toyota Corolla VII to model, który nieprzerwanie zdobywa uznanie kierowców na całym świecie. Wyróżnia się nie tylko ekonomicznym spalaniem i praktycznymi rozwiązaniami, ale również niezawodnością, która jest znakiem rozpoznawczym marki Toyota. Jeśli szukasz samochodu, który sprosta różnorodnym wymaganiom codziennej eksploatacji i długich podróży, Corolla VII może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i sprawdzenia, jak szeroka gama dostępnych silników oraz opcji wyposażenia może wpasować się w Twoje indywidualne potrzeby. Odkryj więcej na temat tej legendarnej Corolli i przekonaj się, dlaczego warto rozważyć ją jako swojego przyszłego towarzysza dróg.

foto: Toyota