Toyota Corolla V – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy wiesz, że Toyota Corolla V to ikona niezawodności, która przemierzyła miliony kilometrów na drogach całego świata? To auto, którego dane techniczne, wymiary i silniki przyciągają uwagę motoryzacyjnych entuzjastów. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej jej spalaniu, pojemności oraz cenom, a także tego, co kierowcy myślą o tym modelu. Przeczytaj i odkryj, dlaczego Corolla V od Toyoty wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością!

Dane techniczne Toyota Corolla V

Toyota Corolla V przyciąga uwagę przede wszystkim swoimi danymi technicznymi. Ten model, charakteryzujący się niezawodnością i solidnością konstrukcji, oferuje moc od 54 do 125 KM, w zależności od wybranego silnika. Dzięki temu każdy kierowca ma możliwość dostosowania mocy samochodu do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Wymiary Toyota Corolla V również są istotne. Długość auta wynosi 4205 mm, szerokość – 1695 mm, a wysokość – 1395 mm. Wszystko to sprawia, że jest to auto o optymalnych proporcjach, które sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Co więcej, Toyota Corolla V może pochwalić się pojemnością bagażnika wynoszącą 289 litrów. Oznacza to, że nawet podczas długiej podróży, wszyscy pasażerowie będą mogli cieszyć się komfortem, nie rezygnując z zabrania ze sobą niezbędnych rzeczy.

Interesującą cechą techniczną Toyota Corolla V jest również jej spalanie, które w warunkach miejskich wynosi od 6,5 do 9,5 l/100km, a poza miastem – od 4,5 do 6,2 l/100km. Pozwala to na ekonomiczną eksploatację auta, niezależnie od stylu jazdy i pokonywanych tras.

Wymiary i pojemność modelu

Rozważając wymiary Toyota Corolla V, warto zwrócić uwagę nie tylko na długość, szerokość i wysokość auta, ale także na rozstaw osi, który wynosi 2465 mm. Oznacza to, że kierowca i pasażerowie mogą cieszyć się większą przestrzenią w kabinie, co przekłada się na komfort jazdy.

Wymiary Toyota Corolla V wpływają także na jej zdolność manewrowania i parkowania. Szerokość auta wynosząca 1695 mm pozwala na łatwe manewrowanie nawet w wąskich uliczkach miejskich, a długość 4205 mm umożliwia komfortowe parkowanie nawet na niewielkich parkingach.

Jednym z ciekawych aspektów Toyota Corolla V jest jej pojemność bagażnika. Mimo kompaktowych rozmiarów, auto oferuje 289 litrów przestrzeni bagażowej. To więcej niż wystarczająco dużo miejsca na bagaż dla czteroosobowej rodziny na weekendowy wypad.

Co więcej, Toyota Corolla V posiada także imponującą pojemność zbiornika paliwa – 50 litrów. Dzięki temu, zasięg auta na jednym tankowaniu jest naprawdę imponujący, co jest szczególnie korzystne podczas długich podróży.

Rodzaje i charakterystyka silników

Kluczowym elementem decydującym o zadowoleniu z jazdy Toyota Corolla V jest wybór odpowiedniego silnika. Producent oferuje różne rodzaje silników, zarówno benzynowe jak i diesla, które charakteryzują się różnymi specyfikacjami technicznymi. Te z kolei wpływają na moc, spalanie, oraz osiągi auta.

Najmniej mocny silnik w Toyota Corolla V to jednostka o pojemności 1.3 generująca moc 54 KM, z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 103 Nm. Jest to idealna propozycja dla osób, które szukają ekonomicznego i niezawodnego auta do jazdy miejskiej.

Dla kierowców, którzy cenią sobie dynamikę jazdy, Toyota Corolla V oferuje silnik o pojemności 1.6 i mocy 125 KM. Charakteryzuje się on dużą mocą i wysokim momentem obrotowym, co przekłada się na doskonałe osiągi na drodze.

W ofercie Toyota Corolla V dostępny jest również silnik diesla o pojemności 2.0 i mocy 72 KM. Dzięki niskiemu spalaniu i dużemu momentowi obrotowemu, jest to idealna propozycja dla osób, które często pokonują długie trasy.

Spalanie i ekonomia jazdy

Spalanie Toyota Corolla V jest jednym z kluczowych atutów tego modelu, co sprawia, że to auto jest uznawane za ekonomiczne w utrzymaniu. Niskie zużycie paliwa, zwłaszcza w wersji diesla, pozwala znacząco obniżyć koszty podróży, szczególnie na długich trasach, gdzie samochód wykazuje największą efektywność spalania.

Ekonomia jazdy wynikająca z optymalnego spalania Toyota Corolla V to element, który przyciąga uwagę zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Dostosowanie pojemności i rodzaju silnika do indywidualnych potrzeb umożliwia zoptymalizowanie kosztów eksploatacji, jednocześnie zachowując oczekiwaną dynamikę jazdy.

Ceny, opinie i wartość rynkowa Toyota Corolla V

Ceny Toyota Corolla V zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rocznik i wyposażenie. Na rynku wtórnym ceny używanych egzemplarzy tego modelu są bardzo zróżnicowane, co pozwala na znalezienie oferty dopasowanej do indywidualnych możliwości finansowych potencjalnego nabywcy.

Opinie kierowców na temat Toyota Corolla V zwykle podkreślają jej niezawodność i niskie koszty utrzymania. Użytkownicy doceniają również praktyczność i komfort jazdy, co czyni ten model dobrą inwestycją na wiele lat.

Wartość rynkowa Toyota Corolla V jest dość stabilna, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że to auto jest często poszukiwane przez miłośników japońskiej motoryzacji. Dobre zachowanie wartości na przestrzeni lat sprawia, że zakup Corolli V może być traktowany jako rozsądny wybór ekonomiczny.

Toyota Corolla V jest uznawana za auto o wysokiej wartości użytkowej, co przekłada się na jej pozytywne recenzje. Zadowolenie z eksploatacji tego modelu wynika z dobrze zaprojektowanego wnętrza, przemyślanej ergonomii oraz niewielkiego spalania, które razem budują solidną reputację tego pojazdu na rynku samochodów używanych.

Podsumowanie

Toyota Corolla V to prawdziwy klasyk wśród samochodów, który łączy w sobie niezawodność, ekonomiczne spalanie oraz komfort podróżowania. Jeśli poszukujesz auta, które sprawdzi się zarówno w codziennych dojazdach do pracy, jak i w dłuższych podróżach, ta ikona motoryzacji może być idealnym wyborem. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z różnymi wersjami silnikowymi i wyposażenia, aby znaleźć model dopasowany do Twoich potrzeb. Odwiedź koncesjonowane salony Toyoty lub autoryzowane serwisy, aby na własne oczy przekonać się o zaletach Corolli V. Twoja motoryzacyjna przygoda z tym niezawodnym modelem może zacząć się już dziś. Odkryj, co jeszcze Toyota Corolla V ma Ci do zaoferowania!

foto: Toyota