Toyota Carina V — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli szukasz samochodu, który łączy w sobie niezawodność, komfort i ekonomiczne rozwiązania, Toyota Carina V może okazać się idealnym wyborem. Ten klasyczny model, ceniony przez kierowców na całym świecie, oferuje szeroki wachlarz silników, przemyślane wymiary oraz optymalne spalanie. Poznaj szczegółowe dane techniczne, ceny i opinie użytkowników, które pomogą Ci ocenić, czy Toyota Carina V spełni Twoje oczekiwania. Zanurz się w świat jednej z najbardziej charakterystycznych propozycji japońskiego giganta motoryzacyjnego!

Dane techniczne i wymiary Toyota Carina V

Toyota Carina V to wyjątkowy samochód, charakteryzujący się imponującymi danymi technicznymi. Wyposażony w silnik o pojemności od 1,6 do 2,0 litra, ta niezawodna maszyna może generować moc od 107 do 158 KM, co czyni ją jednym z najbardziej wydajnych modeli w swojej klasie. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, Toyota Carina V jest w stanie zaoferować nie tylko świetne osiągi, ale także niskie spalanie, co jest dużym atutem dla osób ceniących ekonomię.

Co więcej, wymiary Toyota Carina V zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić maksymalny komfort jazdy. Długość samochodu wynosi 4,52 metra, szerokość 1,7 metra, a wysokość 1,42 metra, co zapewnia dużo miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Dodatkowo, bagażnik o pojemności 500 litrów pozwala na przewożenie dużej ilości bagażu, co czyni ten model idealnym wyborem dla rodzin i osób często podróżujących.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Carina V jest dostępna z różnymi silnikami, które zaspokoją zróżnicowane potrzeby i oczekiwania kierowców. Główne silniki, które można znaleźć w tym modelu, to 1.6L 4A-FE, 1.8L 7A-FE, 2.0L 3S-FE oraz 2.0L 3S-GE. Każdy z nich charakteryzuje się doskonałą wydajnością i niezawodnością, będącymi znakiem rozpoznawczym Toyoty.

Jednym z najpopularniejszych silników jest 1.6L 4A-FE, generujący moc 107 KM. Ten silnik jest znany z niskiego zużycia paliwa i długowieczności, co czyni go idealnym wyborem dla osób szukających ekonomicznego i niezawodnego samochodu.

Na drugim końcu skali mocy znajduje się silnik 2.0L 3S-GE, generujący imponujące 158 KM. Ten silnik zapewnia doskonały balans między mocą a efektywnością paliwową, co czyni go idealnym wyborem dla kierowców ceniących zarówno moc, jak i ekonomię.

Wszystkie silniki Toyota Carina V zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji wydajności i ekonomii paliwa. Bez względu na to, który silnik wybierzesz, możesz być pewny, że Twoja Toyota Carina V dostarczy Ci niezawodnego i ekonomicznego doświadczenia jazdy.

Spalanie i pojemność silników w Toyota Carina V

Spalanie jest jedną z najważniejszych kwestii, które powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru samochodu. W przypadku Toyota Carina V, warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, wyniki w tym obszarze są naprawdę imponujące. W zależności od wersji silnikowej, średnie spalanie w cyklu mieszanym mieści się w zakresie od 6,5 do 9,3 l/100km, co jest wynikiem zastosowania precyzyjnie zaprojektowanych systemów paliwowych.

Pojemność silników w Toyota Carina V to kolejny aspekt, który zasługuje na uwagę. W ofercie znajdują się jednostki o pojemności od 1,6 do 2,0 litra. Mniejsze silniki świetnie sprawdzają się w codziennej, miejskiej jeździe, oferując odpowiednią moc przy jednoczesnej oszczędności paliwa. Z kolei większe jednostki napędowe dostarczają wyższą moc, co jest niezbędne podczas dłuższych podróży, szczególnie przy pełnym obciążeniu samochodu.

Wersja z silnikiem 1.6L 4A-FE oferuje doskonały balans między mocą a ekonomią. Generuje 107 KM, a średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 6,5 l/100km. Pozwala to na utrzymanie niskich kosztów eksploatacji, przy jednoczesnym zachowaniu satysfakcjonującej dynamiki jazdy.

Z kolei model z silnikiem 2.0L 3S-GE, generujący 158 KM, to propozycja dla kierowców ceniących sobie moc i dynamikę. Mimo wyższej mocy, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 9,3 l/100km, co nadal plasuje go wśród samochodów o dobrej ekonomiczności.

Orientacyjne ceny na rynku motoryzacyjnym

Orientacyjne ceny Toyota Carina V na rynku wtórnym mogą znacznie różnić się w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia pojazdu. Mimo upływu lat, ten model wciąż cieszy się zainteresowaniem wśród nabywców, ceniących sobie japońską niezawodność i ekonomiczne utrzymanie.

Za dobrze utrzymane egzemplarze Toyota Carina V z początku lat 90., spodziewać się można cen w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wartości te są orientacyjne i mogą ulec zmianie w zależności od dynamiki rynku oraz ofert sprzedaży.

Potencjalni nabywcy powinni zwrócić uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale również na historię serwisową i zużycie poszczególnych komponentów. Toyota Carina V słynie z długowieczności, jednak regularne przeglądy i wymiana eksploatacyjnych części są kluczowe dla zachowania jej wartości.

Atrakcyjność cenowa Toyota Carina V sprawia, że jest to model często wybierany jako ekonomiczne i niezawodne auto, zarówno przez osoby młode, jak i doświadczone kierowców. Rynek motoryzacyjny oferuje szeroki wybór tych pojazdów, dając możliwość znalezienia egzemplarza spełniającego indywidualne potrzeby.

Opinie użytkowników i ekspertów o Toyota Carina V

Właściciele Toyota Carina V często podkreślają jej niezawodność i ekonomiczność utrzymania. Te cechy przyczyniły się do tego, że ten model zdobył lojalną grupę użytkowników. Wielu kierowców wskazuje, że nawet po latach eksploatacji, samochód rzadko zawodzi i nie wymaga kosztownych napraw, co potwierdza reputację Toyoty jako producenta solidnych i trwałych pojazdów.

Ekspertyzy motoryzacyjne często zwracają uwagę na to, jak dobrze Toyota Carina V łączy w sobie komfort jazdy z praktycznością. Zdaniem specjalistów, model ten stanowi rozsądny wybór dla osób poszukujących przestronnego i wygodnego samochodu za rozsądną cenę, co przekłada się na jego dużą popularność na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Toyota Carina V to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, oferując niezawodność i ekonomiczną eksploatację. Jeśli cenisz sobie komfort jazdy, przemyślane rozwiązania techniczne oraz atrakcyjne spalanie, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy do dalszego poznawania świata Toyoty Carina V, by przekonać się, czy spełni ona Twoje indywidualne potrzeby. Odkryj opinie innych użytkowników i poznaj dostępne oferty na rynku wtórnym, aby znaleźć samochód, który będzie Twoim wiernym towarzyszem na drogach. Niech każda podróż stanie się przyjemnością z Toyota Carina V.