Toyota Carina II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj ponadczasowy klasyk motoryzacji w naszym szczegółowym przewodniku po Toyota Carina II. To auto, które zaskakuje swoją funkcjonalnością i niezawodnością, zarówno na miejskich ulicach, jak i długich trasach. Zanurz się w świecie technicznych niuansów, które definiują ten model – od precyzyjnych wymiarów, przez wydajne silniki, po ekonomiczne spalanie. Przyjrzymy się także aktualnym cenom i opinie użytkowników, abyś mógł lepiej poznać ten legendarny samochód.

Dane techniczne i wymiary Toyota Carina II

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas bliższego poznania Toyota Carina II, są jej imponujące wymiary. Ten samochód mierzy 4,4 metra długości, 1,7 metra szerokości i 1,4 metra wysokości, co przekłada się na wyjątkowo przestronne wnętrze i komfort jazdy, którego oczekuje się od pojazdu tej klasy.

Jeżeli chodzi o dane techniczne, Toyota Carina II rzeczywiście oferuje wiele. Ten model jest wyposażony w silnik o pojemności 1,6 litra, generujący moc 75 KM. Taki układ napędowy sprawia, że auto jest nie tylko dynamiczne, ale również ekonomiczne – średnie spalanie na poziomie 7,5 l/100 km to wynik, który z pewnością zadowoli każdego kierowcę.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Toyota Carina II oferuje więcej niż jeden rodzaj silnika, dając kierowcom szereg opcji do wyboru. Wśród dostępnych jednostek napędowych znajduje się efektywny silnik o pojemności 1.6 litra, który generuje 75 KM mocy. Ten silnik jest idealny dla tych, którzy szukają równowagi między wydajnością a ekonomią.

Drugi silnik dostępny dla Toyoty Carina II to jednostka o pojemności 2.0 litra, która generuje imponujące 125 KM mocy. Ten silnik jest doskonały dla tych, którzy szukają większej mocy i emocji podczas jazdy. Jest to również doskonały wybór dla osób często podróżujących na długie dystanse.

Wersja diesla Toyoty Carina II jest napędzana przez silnik o pojemności 2.0 litra, który generuje 73 KM mocy. Ten silnik jest znany ze swojej niezawodności i wytrzymałości, a także z niskiego zużycia paliwa, co czyni go idealnym wyborem dla osób, które chcą zminimalizować koszty operacyjne swojego samochodu.

Wszystkie silniki Toyoty Carina II są sprzężone z manualną skrzynią biegów o pięciu prędkościach. Ta konfiguracja zapewnia płynną i precyzyjną zmianę biegów, co przekłada się na komfortową jazdę, niezależnie od warunków drogowych.

Spalanie i pojemność silnika

Ważnym aspektem do rozważenia przy wyborze Toyota Carina II jest spalanie. Model z silnikiem o pojemności 1,6 litra, generującym 75 KM mocy, charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie 7,5 l/100 km. Jest to efektywne zużycie paliwa, które przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacji samochodu.

Jeżeli kierowca jest zainteresowany większą mocą, Toyota Carina II oferuje również silnik o pojemności 2,0 litra, który generuje 125 KM. Chociaż ten silnik zapewnia większą moc i szybszą jazdę, spalanie jest nieco wyższe i wynosi około 9,5 l/100 km. Mimo to, nadal jest to wartość, która znajduje się w granicach akceptowalnych dla większości kierowców.

Dla osób poszukujących najbardziej ekonomicznej opcji, Toyota Carina II oferuje wersję diesla. Silnik o pojemności 2,0 litra w tej wersji generuje 73 KM mocy, ale najbardziej imponujący jest niski poziom spalania – zaledwie 5,5 l/100 km. To sprawia, że jest to idealny wybór dla tych, którzy chcą zminimalizować koszty eksploatacji.

Wszystkie te silniki są połączone z manualną skrzynią biegów o pięciu prędkościach. Ta kombinacja zapewnia nie tylko wydajność, ale także przyjemność z jazdy. Niezależnie od wybranego silnika, Toyota Carina II zapewnia doskonały balans między mocą, ekonomią i komfortem jazdy.

Aktualne ceny i wartość rynkowa Toyota Carina II

Aktualne ceny Toyota Carina II na rynku wtórnym mogą okazać się zaskakująco atrakcyjne, biorąc pod uwagę kultowy status tego modelu. Wartość rynkowa tego pojazdu zależy od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu, ale zazwyczaj oscyluje w granicach kilku tysięcy złotych. Czyni to ten model dostępnym dla szerokiego grona miłośników motoryzacji.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na historię serwisową oraz stan zachowania samochodu. Te elementy mają istotny wpływ na wartość rynkową Toyota Carina II. Samochody zadbane i regularnie serwisowane potrafią przyciągnąć kolekcjonerów oraz entuzjastów marki, co może nieco podnieść ich cenę na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i eksperci samochodowi o Toyota Carina II.

Opinie użytkowników Toyota Carina II często podkreślają jej niezawodność i niskie koszty utrzymania. Wielu właścicieli chwali ten model za wytrzymałość mechaniczną, bezproblemową eksploatację przez wiele lat oraz przestronne wnętrze, które zapewnia komfort nawet podczas długich podróży.

Eksperci motoryzacyjni również wysoko oceniają Toyota Carina II, zwracając uwagę na solidność konstrukcji i dobrą jakość wykonania, a także na łatwość w prowadzeniu. Podkreślają, że Toyota Carina II to auto, które pomimo upływu lat nadal może być atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym, oferując dobrą relację jakości do ceny.

Podsumowanie

Toyota Carina II to samochód, który pomimo upływu lat nadal zachwyca swoją funkcjonalnością, niezawodnością i ekonomicznym spalaniem. Jeśli poszukujesz pojazdu, który sprawdzi się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i na dłuższych trasach, ten model z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Rozważając zakup Cariny II, warto zwrócić uwagę na stan techniczny oraz historię serwisową, by mieć pewność, że inwestujesz w jakość. Zapraszamy do dalszego eksplorowania świata Toyoty Carina II, odkrywania opinii użytkowników i dostosowywania wiedzy do własnych potrzeb motoryzacyjnych. Niech każda podróż tym klasycznym modelem będzie przyjemnością i przypomnieniem o złotych czasach motoryzacji.