Toyota Avalon I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie komfortowych limuzyn, gdzie elegancja spotyka się z niezawodnością, Toyota Avalon I wyznacza standardy, które zadziwiają do dziś. Zapraszamy na podróż po krainie japońskiej precyzji, gdzie każdy szczegół techniczny ma znaczenie, a satysfakcja z jazdy łączy się z ekonomicznym spalaniem. Poznaj wymiary, które definiują przestrzeń, silniki, które tętnią mocą, i ceny, które sprawiają, że luksus staje się dostępny. Czy opinie użytkowników potwierdzą status legendy, jakim cieszy się Toyota Avalon I? Przekonajmy się razem.

Dane techniczne i wymiary Toyota Avalon I

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy przy kontakcie z Toyota Avalon I, są jej imponujące wymiary. Długość 4970 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1435 mm – to parametry, które sprawiają, że ten samochód prezentuje się na drodze solidnie i elegancko. Avalon I to limuzyna, która zapewnia komfort podróżowania nawet najbardziej wymagającym pasażerom.

Przestronne wnętrze Toyota Avalon I jest wynikiem dobrze zaprojektowanego układu. Rozstaw osi wynoszący 2720 mm umożliwia komfortowe umieszczenie nawet pięciu dorosłych pasażerów. Bagażnik o pojemności 416 litrów pozwala na spakowanie niezbędnych rzeczy na długą podróż.

Pod maską Toyota Avalon I kryje się solidny silnik V6 o pojemności 3.0 litra. Generuje on moc 200 koni mechanicznych, co sprawia, że Avalon I jest w stanie rozpędzić się do prędkości 210 km/h. Przy tym wszystkim średnie spalanie nie przekracza 9.6 l/100km, co jest wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii.

Z punktu widzenia technicznego, Toyota Avalon I to auto, które łączy w sobie komfort, przestronność i niezawodność. Wykorzystanie zaawansowanych technologii pozwoliło na stworzenie pojazdu, który nie tylko spełnia oczekiwania kierowców, ale także zaskakuje swoimi możliwościami.

Dostępne silniki w modelach Toyota Avalon I

W ofercie Toyota Avalon I dostępna była tylko jedna jednostka napędowa, jednak jej parametry techniczne i osiągi były na tyle dobre, że spełniała oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców. Był to silnik V6 o pojemności 3.0 litra, umożliwiający dynamiczną jazdę zarówno w ruchu miejskim, jak i na autostradzie.

Silnik V6 Toyota Avalon I generuje moc 200 koni mechanicznych, co pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 210 km/h. Interesującym aspektem jest fakt, że mimo takiej mocy, średnie spalanie nie przekracza 9.6 l/100km, co jest wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii, zwiększających efektywność spalania.

Charakterystyczną cechą silnika Toyota Avalon I jest jego niezawodność. Wielu użytkowników docenia ten model za jego trwałość i niskie koszty utrzymania. Japońska precyzja i dbałość o detale są widoczne w każdym elemencie tej jednostki napędowej.

Podsumowując, Toyota Avalon I z silnikiem V6 o pojemności 3.0 litra to propozycja dla tych, którzy szukają auta o solidnych osiągach, niskim spalaniu i niezawodności. To autentyczny przykład tego, jak luksus, moc i ekonomia mogą iść w parze.

Spalanie i pojemność bagażnika w Toyota Avalon I

Pod względem ekonomii jazdy, Toyota Avalon I prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Jej silnik V6 o pojemności 3.0 litra charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie 9.6 l/100km. Taka wartość jest wynikiem zastosowania nowoczesnych technologii, które zwiększają efektywność spalania.

W praktyce oznacza to, że Toyota Avalon I jest w stanie pokonać około 10 kilometrów na jednym litrze paliwa. Jest to wartość imponująca, szczególnie biorąc pod uwagę moc silnika oraz wymiary samochodu. Dzięki temu Avalon I jest autem zarówno ekonomicznym, jak i satysfakcjonującym pod względem osiągów.

Co więcej, Toyota Avalon I jest również przestronnym autem. Jej bagażnik o pojemności 416 litrów pozwala na komfortowe spakowanie niezbędnych rzeczy na długą podróż. Jest to zdecydowanie więcej miejsca, niż oferują niektóre konkurencyjne modele w tej samej klasie.

Podsumowując, Toyota Avalon I to model, który łączy w sobie ekonomiczne spalanie z dużą pojemnością bagażnika. Dzięki temu samochód ten jest idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie komfort oraz oszczędność. Avalon I to dowód na to, że luksus i funkcjonalność mogą iść ze sobą w parze.

Ceny modeli Toyota Avalon I na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym Toyota Avalon I utrzymuje stabilną pozycję, a jej ceny zależą od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu. Warto podkreślić, że nawet modele z początku produkcji zachowują wysoką wartość, wynikającą z ugruntowanej opinii o niezawodności i trwałości tych pojazdów. Kupujący chętnie wybierają ten model ze względu na atrakcyjny stosunek ceny do oferowanej jakości i luksusu.

Mimo upływu lat, ceny Toyota Avalon I na rynku wtórnym oscylują w przyzwoitych granicach, co świadczy o jej trwałej wartości. Znalezienie egzemplarza w dobrym stanie może wiązać się z koniecznością zapłacenia nieco wyższej kwoty, jednak dla wielu entuzjastów tego modelu jest to inwestycja, która się opłaca. Avalon I to samochód, który, nawet po latach, potrafi zapewnić komfort i niezawodność na wysokim poziomie.

Opinie użytkowników o Toyota Avalon I

Wśród miłośników marki Toyota, model Avalon I cieszy się reputacją solidnego i niezawodnego samochodu. Użytkownicy chwalą sobie komfort jazdy, który jest na wyjątkowo wysokim poziomie dzięki przestronnemu wnętrzu i miękkim zawieszeniu. Dla wielu kierowców Avalon I stał się synonimem nie tylko wygody, ale także spokoju ducha związanego z niskim ryzykiem awarii.

Opinie dotyczące osiągów Avalon I są bardzo pozytywne. Właściciele chętnie podkreślają, że mimo upływu lat, silnik V6 o pojemności 3.0 litra nadal zapewnia dynamiczną jazdę, co jest dowodem na jakość konstrukcji i niezawodność jednostki napędowej. Ten samochód jest ceniony za swobodę przyspieszenia i solidne osiągi, które pozwalają na komfortowe podróżowanie zarówno w mieście, jak i na dłuższych trasach.

Ekonomia użytkowania Avalon I również zbiera pochlebne recenzje. Wielu właścicieli podkreśla stosunkowo niskie spalanie jak na samochód tej klasy, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Jest to szczególnie doceniane przez tych, którzy Avalon I wykorzystują na co dzień i pokonują nim znaczące dystanse.

Podsumowując, Toyota Avalon I zbiera bardzo dobre opinie użytkowników, którzy cenią sobie jej niezawodność, komfort oraz ekonomiczne spalanie. Pomimo upływu lat, ten model nadal jest chętnie wybierany na rynku wtórnym, co jest najlepszym świadectwem zadowolenia kierowców z tej japońskiej limuzyny.

Podsumowanie

Toyota Avalon I to kwintesencja japońskiej precyzji i luksusu w rozsądnej cenie. Dzięki imponującym wymiarom, przestronnemu wnętrzu i ekonomicznemu silnikowi V6, stanowi doskonały wybór dla osób poszukujących niezawodności i komfortu. Jeśli cenisz sobie połączenie dynamiki z ekonomią oraz potrzebujesz przestronnego samochodu na długie podróże, Avalon I może być idealnym rozwiązaniem. Odkryj więcej na temat tego modelu, eksplorując opinie użytkowników i aktualne oferty na rynku wtórnym. Niech Twoja motoryzacyjna pasja prowadzi Cię do dalszego poznawania legendy, jaką jest Toyota Avalon I.

foto: Toyota