Subaru Legacy Outback III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeżeli poszukujesz wszechstronnego towarzysza na każdą drogę, Subaru Legacy Outback III może stanowić odpowiedź na Twoje motoryzacyjne potrzeby. Zanurkujmy w świat danych technicznych, wymiarów i silników, które definiują ten model, a także przyjrzyjmy się jego spalaniu i pojemności bagażnika, które sprawiają, że jest tak ceniony przez użytkowników. Czy jego ceny odpowiadają oferowanym możliwościom? Zgłębiając opinie, odkryjemy, jak ten samochód radzi sobie w codziennym użytkowaniu i dlaczego może być inteligentnym wyborem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Dane techniczne i wymiary Subaru Legacy Outback III

Model Subaru Legacy Outback III wyróżnia się imponującymi danymi technicznymi. Ten samochód oferowany jest z silnikami o pojemnościach od 2,0 do 3,0 litra, które generują moc od 150 do 245 KM. Gama obejmuje jednostki benzynowe oraz wysokoprężne, które sprawnie poradzą sobie zarówno na drogach asfaltowych, jak i w trudniejszym terenie.

Wymiary Subaru Legacy Outback III są imponujące, co zapewnia komfort podróży dla wszystkich pasażerów. Długość samochodu wynosi 4730 mm, szerokość 1770 mm, a wysokość 1570 mm. Te wartości gwarantują przestronne wnętrze, które może komfortowo pomieścić pięciu dorosłych pasażerów.

Warto również podkreślić, że Subaru Legacy Outback III charakteryzuje się doskonałymi właściwościami jezdnymi, wynikającymi z zastosowania napędu na wszystkie koła i skrzyni biegów typu Lineartronic. Dzięki temu kierowcy mogą cieszyć się płynnymi i precyzyjnymi zmianami biegów, zarówno podczas jazdy miejskiej, jak i na autostradzie.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Subaru Legacy Outback III znajduje się kilka opcji silnikowych. Wersja z silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra generuje moc 150 KM, natomiast mocniejsza wersja 2,5 litra dostarcza 165 KM. Najmocniejszym silnikiem w ofercie jest jednostka 3,0 litra H6, która oferuje imponującą moc 245 KM. Silniki te są znane ze swojej niezawodności i długowieczności, co jest zasługą technologii Boxer, stosowanej przez Subaru.

Dla osób poszukujących ekonomicznej i ekologicznej alternatywy, Subaru oferuje silnik wysokoprężny 2,0D. Ten turbodoładowany silnik generuje moc 150 KM i oferuje znacznie niższe spalanie w porównaniu do wersji benzynowych. Niezależnie od wyboru, wszystkie silniki Subaru Legacy Outback III są sprzężone z manualną lub automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła, co zapewnia doskonałe osiągi i stabilność na każdym rodzaju nawierzchni.

Spalanie i pojemność bagażnika

W kwestii spalania, Subaru Legacy Outback III prezentuje różne wartości w zależności od wybranego silnika. Wersja benzynowa o pojemności 2,0 litra zużywa średnio od 7,5 do 8,5 litra na 100 km, natomiast wersja 2,5 litra zużywa od 8,5 do 9,5 litra na 100 km. Najmocniejsza jednostka, 3.0 H6, będąca jednocześnie najbardziej paliwożerną, spala od 10 do 11,5 litra na 100 km.

W przypadku modelu z silnikiem wysokoprężnym, spalanie jest znacznie niższe. Wersja 2.0D zużywa średnio od 5,5 do 6,5 litra paliwa na 100 km, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób zwracających uwagę na ekonomię eksploatacji samochodu.

Pojemność bagażnika w Subaru Legacy Outback III to kolejny atut tego modelu. Standardowa pojemność wynosi 459 litrów, jednak po złożeniu tylnych siedzeń, przestrzeń bagażowa zwiększa się do imponujących 1621 litrów. To oznacza, że jest to samochód idealny dla osób potrzebujących dużej przestrzeni bagażowej, np. dla rodzin z dziećmi lub miłośników aktywnego spędzania czasu, którzy potrzebują przewozić sprzęt sportowy czy turystyczny.

Ceny nowych i używanych modeli Subaru Legacy Outback III

Ceny nowych modeli Subaru Legacy Outback III na rynku pierwotnym były konkurencyjne w stosunku do innych pojazdów w segmencie crossoverów. W zależności od wersji wyposażeniowej i silnika, ceny te mogą znacznie się różnić, dając potencjalnym nabywcom szeroki wybór opcji dostosowanych do ich możliwości finansowych.

Z kolei na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy Subaru Legacy Outback III są atrakcyjne dla osób poszukujących solidnego i niezawodnego auta o dobrych właściwościach terenowych. Z biegiem czasu, te modele tracą na wartości wolniej niż wiele konkurencyjnych pojazdów, co świadczy o ich trwałości i utrzymującej się popularności.

Kupując używane Subaru Legacy Outback III, należy zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu oraz historię serwisową. Ceny mogą się znacznie różnić w zależności od przebiegu, roku produkcji czy stanu zachowania samochodu, dlatego warto dokładnie analizować dostępne oferty przed podjęciem decyzji.

Opinie użytkowników i ekspertów motoryzacyjnych często podkreślają, że Subaru Legacy Outback III to inwestycja, która mimo upływu lat nie traci na wartości użytkowej. To czyni zakup tego modelu rozsądną decyzją finansową, zarówno przy wyborze modelu nowego, jak i z rynku wtórnego.

Opinie użytkowników i ekspertów o Subaru Legacy Outback III

Subaru Legacy Outback III otrzymuje pozytywne recenzje za swoją wielostronność i zdolności terenowe. Użytkownicy szczególnie chwalą niezawodność tego modelu, podkreślając, że samochód ten rzadko ich zawodzi, a koszty utrzymania są przystępne w porównaniu z innymi samochodami o podobnych parametrach.

Wielu kierowców zaznacza również komfort jazdy i przestronne wnętrze Subaru Legacy Outback III, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin oraz osób podróżujących z dużą ilością bagażu. Niemniej jednak, niektórzy użytkownicy zauważają wyższe spalanie silników benzynowych jako potencjalny obszar do poprawy.

Ekspertów motoryzacyjnych przekonuje niezawodny napęd na wszystkie koła, który gwarantuje bezpieczeństwo i stabilność na śliskich oraz trudnych drogach. Wskazują oni, że Subaru Legacy Outback III jest dobrze zrównoważonym pojazdem, który łączy w sobie funkcjonalność SUV-a z komfortem podróżowania charakterystycznym dla samochodów osobowych.

Podsumowanie

Subaru Legacy Outback III to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie komfort, przestronność oraz doskonałe właściwości jezdne. Niezależnie od tego, czy szukasz niezawodnego samochodu rodzinnego, czy potrzebujesz pewnego partnera do podróży w różnych warunkach terenowych, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Warto rozważyć zarówno opcje nowe, jak i używane, biorąc pod uwagę ich atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie użytkowników. Zapraszamy do dalszego odkrywania zalet Subaru Legacy Outback III, aby przekonać się, że może to być wybór idealny dla Ciebie. Niech każda podróż z tym samochodem stanie się kolejnym miłym doświadczeniem.