Subaru Legacy IV — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając kręte górskie serpentyny lub miejski asfalt, Subaru Legacy IV jest jak wierny towarzysz podróży, który nigdy nie zawodzi. Ten japoński samochód, znany z niezawodności i trwałości, zasługuje na uwagę każdego, kto szuka połączenia komfortu, przestronności i osiągów. Od danych technicznych, poprzez wymiary, aż po opinie użytkowników – przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że Subaru Legacy IV nadal cieszy się uznaniem na rynku motoryzacyjnym. Czy jego spalanie i pojemność spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców? Zanurz się w szczegóły, które czynią ten model godnym uwagi.

Dane techniczne i wymiary Subaru Legacy IV

Subaru Legacy IV to samochód, który zasługuje na szczegółowe omówienie swoich danych technicznych. Napęd na wszystkie koła, znak rozpoznawczy marki Subaru, jest standardem również w tym modelu. Dzięki temu Legacy IV oferuje doskonałe prowadzenie na każdym rodzaju nawierzchni, co docenią zwłaszcza miłośnicy aktywnego stylu jazdy.

Silniki zastosowane w Subaru Legacy IV to głównie jednostki benzynowe, wśród których najpopularniejsze to 2.0 i 2.5 litra. W ofercie dostępne są także modele z silnikami diesla 2.0. Bez względu na wybrane zasilanie, każda jednostka napędowa zapewnia pewne i dynamiczne przyspieszenie, co przekłada się na komfort jazdy.

Jeśli chodzi o wymiary, Subaru Legacy IV prezentuje się bardzo przestronnie. Długość samochodu wynosi 4660 mm, szerokość 1730 mm, a wysokość 1470 mm. Te parametry przekładają się na dużą ilość miejsca zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Pojemność bagażnika wynosi dodatkowo 433 litry, co czyni go idealnym dla rodzin z dużą ilością bagażu.

Podsumowując, Subaru Legacy IV to samochód, który łączy w sobie komfort, przestronność i dobre osiągi. Jego niezawodne silniki i napęd na wszystkie koła sprawiają, że jest to model godny uwagi każdego kierowcy, niezależnie od preferowanego stylu jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Silniki benzynowe Subaru Legacy IV to głównie jednostki o pojemności 2.0 i 2.5 litra. Silnik 2.0 generuje moc 165 KM, natomiast większa jednostka, 2.5 litra, w wersji atmosferycznej dostarcza do 173 KM, a w wersji turbo aż 265 KM. Wszystkie silniki charakteryzują się płynnym działaniem i dobrą reakcją na gaz, co przekłada się na przyjemność z jazdy.

W ofercie Subaru Legacy IV dostępne są także silniki diesla. Jednostka 2.0 o mocy 150 KM to turbodoładowany silnik o pojemności 2.0 litra, który oferuje dobrą ekonomię paliwa i znakomite osiągi. Charakterystyczną cechą tych silników jest ich długowieczność i niezawodność, co docenią zwłaszcza użytkownicy często pokonujący długie trasy.

Wszystkie silniki Subaru Legacy IV współpracują z automatyczną skrzynią biegów. W modelach z silnikiem benzynowym dostępne są zarówno wersje z 5-biegową skrzynią manualną, jak i z 4-stopniową skrzynią automatyczną. W przypadku modeli z silnikiem diesla, dostępna jest natomiast 6-biegowa skrzynia manualna. Te różne opcje pozwalają dostosować samochód do indywidualnych preferencji kierowcy.

Spalanie i pojemność silników Subaru Legacy IV

Spalanie Subaru Legacy IV to jeden z aspektów, na które warto zwrócić uwagę. Wartości te mogą się różnić w zależności od wybranej jednostki napędowej. Silniki benzynowe o pojemności 2.0 i 2.5 litra charakteryzują się średnim zużyciem paliwa na poziomie 7,5–9,5 litra/100 km w cyklu mieszanym. Z kolei silnik diesla 2.0 jest bardziej ekonomiczny, jego zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi około 6,5 litra/100 km.

Jeśli chodzi o pojemność silników Subaru Legacy IV, to, jak już wcześniej wspomniano, najpopularniejsze są jednostki o pojemności 2.0 i 2.5 litra w przypadku silników benzynowych. Silnik diesla dostępny w tej serii ma również pojemność 2.0 litra. Wszystkie te jednostki są dobrze zbalansowane pod względem mocy, osiągów i zużycia paliwa, co przekłada się na efektywność i przyjemność z jazdy.

Ceny i wersje wyposażeniowe Subaru Legacy IV

Subaru Legacy IV oferowało szeroką gamę wersji wyposażeniowych, pozwalając na dopasowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów. Podstawowa wersja była już dobrze wyposażona, oferując m.in. manualną klimatyzację, elektryczne szyby i lusterka, a także system ABS. Natomiast topowe odmiany, takie jak Limited czy GT, wzbogacały standard o elementy takie jak skórzana tapicerka, elektryczne ustawienie fotela kierowcy czy zaawansowany system audio.

W momencie wprowadzenia na rynek, ceny Subaru Legacy IV były konkurencyjne w stosunku do innych pojazdów w segmencie średniej klasy. Cena nowego pojazdu zależała od wybranej wersji silnikowej oraz pakietu wyposażeniowego, a także od opcji dodatkowych wybieranych przez klienta. Używane egzemplarze tego modelu zachowują stosunkowo wysoką wartość na rynku wtórnym, co świadczy o ich trwałości i popularności.

Wśród dostępnych wersji wyposażeniowych Subaru Legacy IV można było znaleźć takie opcje jak Base, Comfort, Premium czy Sport. Każda z nich różniła się nie tylko wyposażeniem, ale także detalami wykończenia wnętrza i zewnętrza, co pozwalało na wybór wersji idealnie odpowiadającej gustom i potrzebom kupującego. Dostępne były również pakiety dodatkowego wyposażenia, które umożliwiały dalszą personalizację pojazdu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Subaru Legacy IV

Opinie użytkowników na temat Subaru Legacy IV często podkreślają niezawodność i wytrzymałość tego modelu. Właściciele cenią sobie bezproblemową eksploatację nawet po wielu latach użytkowania, co interpretują jako potwierdzenie japońskiej jakości. Dodatkowo, komfort i przestronność wnętrza są aspektami, które zyskują szczególne uznanie wśród rodzin oraz osób często podróżujących na długich trasach.

Z kolei eksperci branży motoryzacyjnej doceniają Subaru Legacy IV za doskonałe właściwości jezdne, zwłaszcza przy zastosowaniu napędu na wszystkie koła. Podkreślają także, że stosunek jakości do ceny w przypadku tego modelu jest bardzo atrakcyjny, a szeroki wybór silników pozwala na dobranie optymalnej konfiguracji do indywidualnych potrzeb kierowców, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę.

Podsumowanie

Subaru Legacy IV to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie niezawodność, funkcjonalność i przyjemność z jazdy. Z bogatą ofertą silników, przemyślanym wyposażeniem i solidnym wykonaniem, jest to wybór godny rozważenia dla każdego, kto ceni sobie bezproblemowe użytkowanie na lata. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i poznania opinii użytkowników, którzy na co dzień cieszą się zaletami tego modelu. Niech ten artykuł będzie dla Ciebie inspiracją do dalszych poszukiwań idealnego Subaru Legacy IV, które spełni Twoje indywidualne potrzeby i preferencje. Odkryj sam, dlaczego Legacy IV wciąż pozostaje w czołówce wyborów dla miłośników motoryzacji.

foto: Subaru