Subaru Impreza II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy mowa o ikonach motoryzacji, Subaru Impreza II często gości w sercach entuzjastów czterech kółek. To auto, które z powodzeniem łączy w sobie sportowy zapał z codzienną użytecznością. W naszym artykule przybliżymy dane techniczne, wymiary, silniki, a także rzucimy światło na kwestie spalania i pojemności tego japońskiego klasyka. Czy Subaru Impreza II wciąż jest w stanie konkurować na rynku samochodowym? Zapraszamy do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości i przedstawi garść opinii na temat tego modelu.

Dane techniczne i wymiary Subaru Impreza II

Zacznijmy od podstaw – dane techniczne Subaru Impreza II są naprawdę imponujące, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o modelu, który zadebiutował na rynku ponad dwie dekady temu. Na pierwszy rzut oka nie można przegapić solidnej konstrukcji i doskonałej aerodynamiki, które są znakiem rozpoznawczym tego modelu. Subaru Impreza II to auto, które zawsze wyróżniało się na drodze, a jego design zdecydowanie przyciąga wzrok.

Jeśli chodzi o wymiary, Subaru Impreza II oferuje komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Długość samochodu wynosi 4465 mm, szerokość 1740 mm, a wysokość 1465 mm, co zapewnia sporo miejsca zarówno z przodu, jak i z tyłu. Pojemność bagażnika wynosi 420 litrów, co jest więcej niż wystarczające na potrzeby codzienne, jak również na dłuższe wyjazdy.

Oczywiście, nie można pominąć kwestii mocy silnika. Subaru Impreza II dostępna była w kilku wersjach silnikowych, ale najpopularniejszy był 2.0R z bezpośrednim wtryskiem o mocy 160 KM. Ten wolnossący silnik typu boxer, dzięki swojej budowie, zapewnia niskie środkowe ciężkości, co przekłada się na doskonałe właściwości jezdne.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Subaru Impreza II nie była dostępna tylko w jednej wersji silnikowej. Oprócz wspomnianego już 2.0R, producent oferował również inne jednostki napędowe, które również zasługują na uwagę. Wszystkie silniki, niezależnie od wersji, charakteryzują się niezawodnością i wysoką wydajnością, co jest wizytówką marki Subaru.

Kolejnym silnikiem, który warto wymienić, jest jednostka 1.5R. Ten silnik o pojemności 1,5 litra generuje moc 107 KM. Podobnie jak w przypadku 2.0R, jest to silnik typu boxer, co gwarantuje niskie środkowe ciężkości i doskonałe właściwości jezdne, nawet przy niższej mocy.

Wersja WRX STi to prawdziwa gratka dla miłośników sportowej jazdy. Pod maską tej wersji znajduje się silnik 2.5 turbo o mocy aż 280 KM. To prawdziwe monstrum na drodze, które potrafi dostarczyć mnóstwo emocji i adrenaliny za kółkiem.

Również wersja diesel nie pozostaje w tyle. Silnik 2.0D o mocy 150 KM to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie ekonomiczność i niskie koszty eksploatacji, a jednocześnie nie chcą rezygnować z doskonałych osiągów i przyjemności z jazdy, jaką oferuje Subaru Impreza II.

Spalanie i pojemność różnych modeli Subaru Impreza II

Spalanie różnych modeli Subaru Impreza II zależy przede wszystkim od typu silnika zastosowanego w danym modelu. Wersja 2.0R, z silnikiem o mocy 160 KM, charakteryzuje się średnim spalaniem na poziomie 8,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to wartość dość standardowa dla aut o podobnej pojemności i mocy silnika.

Model z silnikiem 1.5R o mocy 107 KM to opcja dla osób, które cenią sobie ekonomiczność. Średnie spalanie tego modelu to około 7,5 litra na 100 km. Mimo niższej mocy, Subaru Impreza II 1.5R nadal oferuje doskonałe właściwości jezdne, za które markę Subaru cenią entuzjaści motoryzacji na całym świecie.

Wersja sportowa WRX STi z silnikiem 2.5 turbo o mocy 280 KM to zupełnie inna kategoria. Spalanie tego modelu to około 11 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. To wartość typowa dla sportowych aut o dużej mocy, które zapewniają ekscytujące doświadczenia za kółkiem.

Na koniec warto wspomnieć o wersji z silnikiem diesla. Subaru Impreza II 2.0D o mocy 150 KM oferuje średnie spalanie na poziomie około 6 litrów na 100 km. To doskonała propozycja dla osób, które szukają auta o doskonałych osiągach, ale jednocześnie ekonomicznego i niewymagającego dużych nakładów finansowych na paliwo.

Cennik i dostępne wersje wyposażenia Subaru Impreza II

Przyjrzyjmy się bliżej cennikowi Subaru Impreza II. Cena tego modelu znacząco różniła się w zależności od wersji wyposażenia i roku produkcji. Podstawowa wersja była dostępna już od około 70 000 złotych, natomiast za topowe modele z wyższymi specyfikacjami, takie jak WRX STi, można było zapłacić nawet ponad 120 000 złotych.

Dostępne wersje wyposażenia Subaru Impreza II wyróżniały się nie tylko różnorodnością, ale także bogatym zestawem opcji. Już w standardzie można było oczekiwać takich elementów jak klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, a także system ABS i poduszki powietrzne. To czyniło Imprezę II autem dobrze wyposażonym w swojej klasie cenowej.

Dla bardziej wymagających kierowców Subaru Impreza II oferowała wersje z zaawansowanym pakietem sportowym, który obejmował między innymi sportowe zawieszenie, turbodoładowanie oraz zaawansowany system napędu na wszystkie koła. Taki zestaw technologiczny przekładał się na wyższą cenę, ale również na znacząco lepsze osiągi.

Warto zauważyć, że Subaru Impreza II utrzymuje wartość na rynku wtórnym. Wysoka jakość wykonania, legendarne właściwości jezdne oraz niezawodność sprawiają, że nawet starsze modele cieszą się dużym zainteresowaniem i mogą być atrakcyjną inwestycją dla miłośników marki oraz osób poszukujących solidnego i uniwersalnego samochodu.

Opinie użytkowników i ekspertów o Subaru Impreza II

Użytkownicy Subaru Impreza II często podkreślają niezawodność i wytrzymałość tego modelu. Właściciele doceniają również niezawodny napęd na wszystkie koła, który sprawdza się w różnych warunkach drogowych, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i stabilności jazdy.

Ekspertyzy motoryzacyjne zwracają uwagę na sportowy charakter Subaru Impreza II, który objawia się nie tylko w wyglądzie, ale również w dynamice jazdy. Model ten jest często określany jako „”wilk w owczej skórze””, szczególnie w wersji WRX STi, która oferuje osiągi porównywalne z prawdziwymi samochodami sportowymi.

Wśród opinii pojawiają się również głosy dotyczące ekonomiczności poszczególnych wersji silnikowych. Użytkownicy doceniają zwłaszcza modele z silnikiem 2.0D, które łączą w sobie dobre osiągi z niskim zużyciem paliwa, co jest istotne podczas codziennej eksploatacji auta.

Podsumowując, Subaru Impreza II zbiera pozytywne recenzje zarówno od użytkowników, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Szczególnie ceniona jest wszechstronność tego modelu, która pozwala na komfortowe użytkowanie samochodu zarówno na co dzień, jak i podczas weekendowych wypadów na tor wyścigowy.

Podsumowanie

Subaru Impreza II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie sportowe emocje z codzienną praktycznością. Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą dynamicznej jazdy, czy poszukujesz niezawodnego kompana na długie trasy, ten model ma wiele do zaoferowania. Różnorodność wersji silnikowych, solidne wykonanie i zachowanie wartości na rynku wtórnym to tylko niektóre z zalet, które przemawiają za wyborem Imprezy II. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania, co jeszcze może zaoferować ten kultowy samochód. Może to właśnie Subaru Impreza II okaże się idealnym wyborem dla Ciebie?