Subaru Impreza I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata, gdzie adrenalinę czuje się na każdym zakręcie, a dźwięk silnika harmonizuje z bicie serca miłośników motoryzacji. Subaru Impreza I nie jest tylko pojazdem – to ikona, która zdefiniowała pojęcie japońskiego sportu w samochodowej kulturze. Odkryjmy razem dane techniczne, wymiary, różnorodność silników, które napędzały ten legendarny model, a także realia spalania i pojemność, które czynią go praktycznym wyborem na codzień. Porównajmy ceny i opinie użytkowników, aby zrozumieć, dlaczego przez lata Impreza pozostaje w sercach wielu kierowców niezmiennie synonimem niezawodności i emocji.

Dane techniczne i wymiary Subaru Impreza I

Subaru Impreza I to samochód o niebanalnych, lecz praktycznych wymiarach. Długość tego modelu wynosi około 4,36 metra, szerokość 1,69 metra, a jego wysokość to około 1,40 metra. Dzięki temu, mimo swojej sportowej natury, Impreza I jest pojazdem, który z łatwością zmieści się w miejskim garażu czy zatoczce parkingowej.

Pod maską Subaru Impreza I kryje się technika japońskiego motoryzacyjnego geniuszu. Modele wyposażone były w różnorodne jednostki napędowe, począwszy od silników 1.6L, a skończywszy na 2.5L Turbo. Wszystkie silniki były zasilane benzyną, a ich moc wahała się od 90 do 280 koni mechanicznych, co obrazuje zróżnicowanie oferty, dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego kierowcy.

Kolejnym aspektem, który wpływa na funkcjonalność Subaru Impreza I, jest pojemność bagażnika. W zależności od wersji karoserii (sedan, kombi czy hatchback), klienci mogli liczyć na różne wartości – od około 360 do 420 litrów. Ta praktyczna cecha, w połączeniu z niezawodnością i sportowym charakterem, sprawia, że Impreza I to samochód, który doskonale sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i weekendowych wyjazdów.

Rodzaje silników i ich specyfikacje

Subaru Impreza I było dostępne z różnymi typami silników, z których każdy zapewniał unikalne osiągi i charakterystykę jazdy. Najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny był tzw. „”Boxer”” – silnik o pojemności 2.0L Turbo. Charakteryzował się wyjątkową mocą na poziomie około 220 koni mechanicznych oraz przyspieszeniem 0-100 km/h w czasie poniżej 6 sekund.

Drugim, równie ważnym silnikiem w gamie, był 1.6L, który oferował moc około 90 koni mechanicznych. Ten silnik był idealny dla kierowców, którzy cenią sobie niezawodność i ekonomiczność jazdy. Mimo niższej mocy, Impreza I z silnikiem 1.6L nadal oferowała dynamiczną jazdę i sportowe doznania.

Na szczycie oferty Subaru Impreza I znajdował się potężny silnik 2.5L Turbo. Generował on aż 280 koni mechanicznych, co gwarantowało niesamowite emocje podczas jazdy. Ten model przyspieszał od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie około 5 sekund, co czyniło go jednym z najszybszych samochodów swojego czasu.

Spalanie i pojemność pojazdu

Spalanie Subaru Impreza I zależało od typu silnika, z którym wyposażony był model. W przypadku najmniejszej jednostki, 1.6L, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosiło około 8 litrów na 100 km. Natomiast model z silnikiem 2.0L Turbo charakteryzował się spalaniem na poziomie około 10 litrów na 100 km, co stanowiło cenę za jego wysoką moc i dynamiczne osiągi.

Kwestia pojemności również była zróżnicowana, w zależności od wersji karoserii. Mimo swojego sportowego charakteru, Subaru Impreza I oferowało praktyczne rozwiązania na co dzień. Wersja sedan miała bagażnik o pojemności około 415 litrów, natomiast wersja kombi mogła pochwalić się większym – aż 520-litrowym bagażnikiem.

Podsumowując, Subaru Impreza I to samochód, który pomimo swojego sportowego dziedzictwa, potrafił zaoferować praktyczne rozwiązania. Zarówno spalanie, jak i pojemność bagażnika, były na tyle atrakcyjne, że model ten z powodzeniem mógł służyć jako samochód do codziennego użytku.

Ceny Subaru Impreza I na rynku wtórnym

Ceny Subaru Impreza I na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rok produkcji czy wyposażenie. Ze względu na kultowy status, modele z dobrze zachowanymi egzemplarzami oraz wersjami specjalnymi mogą osiągać ceny znacznie przekraczające średnią rynkową.

Mimo upływu lat, Subaru Impreza I wciąż jest ceniona przez entuzjastów motoryzacji, co sprawia, że ceny za dobrze utrzymane egzemplarze utrzymują się na stabilnym poziomie. Samochody z popularnymi silnikami 2.0L Turbo, zwłaszcza w wersji WRX czy STI, są szczególnie poszukiwane i cieszą się wyższą ceną na rynku wtórnym.

W przypadku poszukiwania Subaru Impreza I w bardziej przystępnej cenie, warto zwrócić uwagę na modele z mniej pożądanymi silnikami, takimi jak 1.6L, które oferują niższą moc, ale są także bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Ceny takich wersji mogą być atrakcyjne dla kierowców niezainteresowanych sportowymi aspiracjami.

Opinie użytkowników i ekspertów o Subaru Impreza I

Opinie użytkowników często podkreślają, że Subaru Impreza I to model, który ustanawiał nowe standardy w swojej klasie, oferując niezrównane połączenie sportowego charakteru z codzienną użytecznością. Właściciele szczególnie cenią sobie doskonałe właściwości trakcyjne dzięki napędowi na wszystkie koła, a także wytrzymałość i niezawodność, które nawet po latach eksploatacji pozwalają cieszyć się dynamiczną jazdą.

Ekspertów z dziedziny motoryzacji nieustannie urzeka kultowy silnik typu Boxer w Subaru Impreza I, który dostarcza nie tylko wyjątkowej mocy, ale również charakterystycznego, basowego brzmienia. Zwracają oni uwagę, że ten model to ikona, która przyczyniła się do rozwoju sportów motorowych i pozostawiła niezatarty ślad w historii motoryzacji.

Wśród opinii pojawiają się także uwagi dotyczące kosztów utrzymania, szczególnie w przypadku wersji turbo. Użytkownicy zauważają, że Subaru Impreza I wymaga regularnego serwisowania i dobrej jakości paliwa, co może generować wyższe koszty, ale jest to cena za niezwykłe emocje oraz niezapomniane wrażenia za kierownicą tego legendarznego samochodu.

Podsumowanie

Subaru Impreza I to więcej niż samochód – to legenda, która łączy w sobie sportowe emocje z codzienną funkcjonalnością. Jej różnorodne silniki, praktyczne wymiary i zaskakująca pojemność sprawiają, że nadal jest atrakcyjna na rynku wtórnym. Zapraszamy do dalszego odkrywania fascynującej historii i cech, które przyczyniły się do kultowego statusu Imprezy wśród miłośników motoryzacji. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem wyścigowych osiągów, czy poszukujesz niezawodnego kompana na drogi, Subaru Impreza I posiada wariant, który spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego eksplorowania świata Subaru i doświadczenia niezrównanej przyjemności z jazdy, jaką oferuje ten ikoniczny model.