Seat Cordoba I — dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacji, gdzie hiszpański temperament spotyka się z praktycznością i ekonomią. Seat Cordoba I to więcej niż tylko samochód – to kompan na każdą podróż, który swoimi danymi technicznymi, wymiarami, a także oszczędnością w spalaniu przyciąga uwagę kierowców. Przekonaj się, jakie opinie zbiera ten model i czy jego cena jest adekwatna do oferowanych możliwości. Ta podróż po świecie kompaktowego sedana rozpoczyna się tutaj i teraz!

Dane techniczne Seat Cordoba I

Pod maską Seat Cordoba I kryje się prawdziwe hiszpańskie serce, gwarantujące niezawodność i efektywność. Standardowy model jest wyposażony w silnik o pojemności 1.4 l, który generuje moc 60 KM. Ten samochód potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 14.9 sekundy, co świadczy o solidnym momencie obrotowym.

Seat Cordoba I nie zapomina o kierowcach, którzy cenią sobie większą moc. Alternatywnie dostępna jest wersja z silnikiem 1.6 l i mocą 101 KM. Zapewnia ona jeszcze dynamiczniejszą jazdę, umożliwiając przyspieszenie do 100 km/h w czasie zaledwie 11.5 sekundy. Bez względu na wybraną wersję, Seat Cordoba I gwarantuje satysfakcjonujące osiągi i dynamikę jazdy.

Wymiary i pojemność bagażnika modelu Seat Cordoba I

Kiedy mówimy o wymiarach Seat Cordoba I, mamy na myśli kompaktowe rozmiary, które maksymalizują wygodę zarówno w mieście, jak i na długich trasach. Samochód ma długość 4,2 metra, szerokość 1,64 metra i wysokość 1,43 metra. Te proporcje zapewniają stabilność na drodze i dobrą manewrowość w ruchu miejskim.

Wnętrze Seat Cordoba I, mimo jego kompaktowych rozmiarów, oferuje wiele miejsca dla pasażerów. Przestronne wnętrze zapewnia wygodne siedzenia dla pięciu osób, a ergonomiczny układ kabiny sprawia, że długie podróże są mniej męczące. Szczególną uwagę zwrócono na dużą ilość miejsca na nogi zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu.

Jeśli chodzi o pojemność bagażnika w modelu Seat Cordoba I, jest ona zaskakująco duża jak na samochód z tej klasy. Bagażnik oferuje 455 litrów przestrzeni, co oznacza, że zmieści się w nim wiele bagaży, a nawet większe przedmioty. To sprawia, że Seat Cordoba I jest praktycznym wyborem dla osób, które często podróżują z dużą ilością bagażu.

Podsumowując, Seat Cordoba I jest samochodem, który pomimo swoich kompaktowych wymiarów, oferuje dużo przestrzeni dla pasażerów i bagaży. Jego funkcjonalność i praktyczność czynią go idealnym wyborem dla osób, które szukają samochodu do codziennego użytku, jak i na długie trasy.

Spalanie i osiągi

Spalanie Seat Cordoba I zależy od wybranej wersji silnikowej. Standardowy model z silnikiem o pojemności 1.4 l zużywa średnio około 6,5 litra benzyny na 100 km w cyklu mieszanym. Wersja z silnikiem o pojemności 1.6 l jest nieco mniej ekonomiczna, z zużyciem paliwa na poziomie około 7,2 litra na 100 km.

Seat Cordoba I nie tylko charakteryzuje się oszczędnym zużyciem paliwa, ale także zaskakuje swoimi osiągami. Wersja z silnikiem o pojemności 1.4 l osiąga prędkość maksymalną 170 km/h, natomiast wersja z silnikiem o pojemności 1.6 l jest w stanie rozpędzić się do 190 km/h. Takie osiągi, w połączeniu z oszczędnym spalaniem, sprawiają, że Seat Cordoba I to samochód o wysokiej efektywności.

Wydajność silników w Seat Cordoba I, a także ich oszczędność, przekładają się na przyjemność z jazdy. Zarówno wersja z silnikiem o pojemności 1.4 l, jak i z silnikiem o pojemności 1.6 l, oferują dynamiczną jazdę, a jednocześnie pozwalają na oszczędność paliwa. To, wraz z komfortem jazdy, czyni Seat Cordoba I atrakcyjnym wyborem dla różnych grup kierowców.

Ceny nowych i używanych modeli Seat Cordoba I na rynku

Kiedy Seat Cordoba I pojawił się na rynku, ceny nowych modeli były konkurencyjne i przystępne dla szerokiego grona odbiorców. Dziś, po latach od zakończenia produkcji, ceny używanych egzemplarzy są znacznie niższe, co sprawia, że ten samochód jest atrakcyjny dla osób poszukujących solidnego auta w rozsądnej cenie.

Wartość Seat Cordoba I na rynku wtórnym jest zróżnicowana i zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny, przebieg oraz wyposażenie. Znalezienie egzemplarza w dobrym stanie może być okazją do nabycia niezawodnego pojazdu za ułamek pierwotnej ceny.

Na cenę Seat Cordoba I w segmencie rynku używanych samochodów wpływa również popularność marki i modelu wśród kierowców. Chociaż nie jest to już nowoczesny pojazd, wciąż cieszy się zainteresowaniem ze względu na swoją trwałość i ekonomiczne utrzymanie.

Podsumowując, Seat Cordoba I to model, który ze względu na swoje zalety utrzymuje stabilną pozycję na rynku samochodów używanych. Jego przystępna cena sprawia, że jest często wybierany jako ekonomiczne i praktyczne auto, spełniające oczekiwania zarówno młodych, jak i doświadczonych kierowców.

Opinie kierowców i ekspertów o Seat Cordoba I

Opinie kierowców na temat Seat Cordoba I często podkreślają jego niezawodność i ekonomiczne zużycie paliwa. Właściciele tego modelu szczególnie cenią sobie jego praktyczność i kompaktowe wymiary, które ułatwiają manewrowanie w miejskiej dżungli. Mimo upływu lat, Seat Cordoba I jest wciąż postrzegany jako solidny wybór na rynku wtórnym.

Eksperci branży motoryzacyjnej zwracają uwagę na dobre proporcje ceny do jakości, jakie oferuje Seat Cordoba I. Podkreślają, że dostępne w tym modelu silniki charakteryzują się odpowiednim balansem między osiągami a ekonomią spalania, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo, Seat Cordoba I jest często wyróżniany za wysoki poziom bezpieczeństwa jak na standardy swojej epoki.

Podsumowanie

Seat Cordoba I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie hiszpański temperament z ekonomicznym spalaniem i funkcjonalnością. Jeśli szukasz samochodu, który sprosta różnorodnym potrzebom – od miejskich wypraw po długie trasy – ten model może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu, porównywania opinii i przemyślenia, czy Seat Cordoba I nie jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Sprawdź dostępne oferty i dołącz do grona zadowolonych użytkowników tego kompaktowego sedana. Niech Twoja motoryzacyjna przygoda nabierze hiszpańskiego akcentu z Seat Cordoba I!