Renault Koleos – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Pierwszy crossover Renault. Jego pierwsza generacja została zaprezentowana w 2008 roku. Renault Koleos został wprost stworzony do ucieczki od codzienności. Ten uniwersalny samochód łatwo się prowadzi, porusza się równie sprawnie w mieście, na drogach i autostradach, co w terenie. Renault Koleos jest tak komfortowy jak klasyczny samochód osobowy, a przy tym cechuje się ilością miejsca godną kompaktowego vana.

Opracowany przez stylistów Renault, którzy określili również koncepcję auta, Koleos został zaprojektowany przez konstruktorów Nissana i jest produkowany w zakładach Renault Samsung Motors w Busan w Korei Południowej. Model ten jest owocem ścisłej współpracy pomiędzy trzema markami wchodzącymi w skład Aliansu Renault-Nissan. Koleos zostanie zaprezentowany na salonie w Genewie 4 marca 2008 roku.
Wprowadzenie Koleosa stanowi istotny etap w ekspansji marki Renault, zarówno w Europie jak i pozostałych częściach światach. Pierwszy crossover 4×4 Renault dowodzi, że marka potrafi zaproponować oryginalną, a jednocześnie zgodną z jej stylem, ofertę w nowym dla niej segmencie, wnosząc do niego świeże spojrzenie.

Renault Koleos oferuje wyjątkowy poziom bezpieczeństwa i komfortu, typowy dla Renault i dostępny, zgodnie z filozofią marki, dla jak najszerszej grupy odbiorców.  Nowy model łączy wysoką sprawność auta posiadającego napęd na cztery koła z dynamiczną linią hatchbacka i przestronnością vana.
Firma Renault wyposażyła Koleosa w elementy niezbędne dla zapewnienia komfortowej podróży i ułatwiające eksploatację: wygodne siedzenia i wysokiej klasy zawieszenie. Pomyślano również o doskonałej widoczności do przodu dzięki nisko umieszczonej desce rozdzielczej oraz ułatwiającej załadunek klapie z podwójnym systemem otwierania.

W 2011 pojawiła się druga generacja Koleosa.

źródło: Renault

Renault Koleos