Peugeot 107 I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Spragnieni wiedzy o jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli francuskiego giganta motoryzacyjnego? Peugeot 107 I to nie tylko wyjątkowo ekonomiczne auto miejskie, ale prawdziwe dzieło sztuki inżynierii. Zanurzmy się w detalach technicznych, silnikach, spalaniu i cenach, które czynią ten model tak niezwykle popularnym. Poznajmy również opinie użytkowników, które stanowią prawdziwą skarbnicę doświadczeń z tym niepowtarzalnym pojazdem.

Dane techniczne i wymiary Peugeot 107 I

Peugeot 107 I to kompaktowy samochód miejski, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów, potrafi zaskoczyć swoją przestrzennością. Jego długość wynosi 3430 mm, szerokość to 1630 mm, a wysokość – 1470 mm. Dzięki temu, mimo kompaktowych wymiarów, Peugeot 107 I oferuje komfortowe warunki podróży dla 4 osób.

Peugeot 107 I napędzany jest silnikiem o pojemności 1.0 l, który generuje moc 68 KM. To rozwiązanie gwarantuje nie tylko zadowalające osiągi, ale również niskie spalanie. Mimo małej pojemności, silnik ten jest w stanie zapewnić dynamiczną jazdę, szczególnie w warunkach miejskich.

Jeśli chodzi o technologię, Peugeot 107 I nie ustępuje nowszym modelom. Pojazd ten wyposażony jest w system ABS, elektryczne wspomaganie kierownicy oraz system kontroli trakcji. Wszystko to sprawia, że Peugeot 107 I to samochód łączący w sobie komfort, bezpieczeństwo i ekonomię.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Peugeot 107 I jest dostępny z jednym typem silnika, jednak z różnymi wariantami skrzyni biegów. Jak już wspomniano, standardowy, trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,0 l generuje moc 68 KM. Jest to jednostka niezwykle ekonomiczna, oferująca zadowalające osiągi. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy manualną, pięciobiegową skrzynią biegów, a półautomatyczną, oznaczaną jako 2-Tronic.

Warto dodać, że silnik 1.0 l w Peugeot 107 I jest znany ze swojej niezawodności. Wprawdzie małe silniki często są obciążone wysokimi obrotami, jednak ta jednostka napędowa została zaprojektowana tak, aby sprostać tym wyzwaniom. Dzięki temu, Peugeot 107 I to samochód, który może służyć przez wiele lat bez poważniejszych problemów mechanicznych.

Spalanie i pojemność bagażnika w Peugeot 107 I

Jednym z najważniejszych atutów Peugeot 107 I jest ekonomiczne zużycie paliwa. W cyklu miejskim, ten model zużywa średnio około 5,5 l/100km, podczas gdy na trasie spalanie spada do około 4,1 l/100km. Mimo niewielkiej pojemności silnika, Peugeot 107 I oferuje zatem zadowalające osiągi przy jednocześnie niskim spalaniu, co czyni go idealnym samochodem do codziennej eksploatacji, szczególnie w warunkach miejskich.

Pod względem pojemności bagażnika, Peugeot 107 I także potrafi zaskoczyć. Mimo swoich kompaktowych wymiarów, ofiarowuje użytkownikom 139 litrów przestrzeni bagażowej. Po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta wzrasta do 751 litrów, co pozwala na przewożenie większych przedmiotów. To pokazuje, że Peugeot 107 I to auto nie tylko ekonomiczne, ale również funkcjonalne, dostosowane do różnorodnych potrzeb użytkowników.

Ceny nowych i używanych modeli Peugeot 107 I

Podczas zakupu nowego modelu Peugeot 107 I, cena może oscylować w okolicach 30 000 – 40 000 zł. Jest to zależne od wybranej specyfikacji oraz dodatkowego wyposażenia. Należy zauważyć, że Peugeot 107 I dostępny jest w wielu wariantach wyposażenia, co daje potencjalnym nabywcom szeroki wachlarz opcji do wyboru. Dzięki temu można dostosować samochód do indywidualnych potrzeb i budżetu.

Jeżeli chodzi o zakup używanego modelu Peugeot 107 I, ceny zaczynają się już od około 7 000 zł. Warto jednak pamiętać, że cena używanego samochodu zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg, stan techniczny pojazdu oraz jego historia serwisowa. Dlatego też przed zakupem warto dokładnie sprawdzić stan samochodu, aby uniknąć potencjalnych nieprzyjemności.

Podsumowując, Peugeot 107 I to model, który oferuje szeroki zakres cenowy, zarówno dla nowych, jak i używanych egzemplarzy. Jednak ważne jest, aby przed zakupem dokładnie zanalizować ofertę i porównać ceny, co pozwoli nam upewnić się, że dokonujemy najlepszego możliwego wyboru.

Opinie użytkowników i ekspertów o Peugeot 107 I

Model Peugeot 107 I cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, którzy szczególnie doceniają jego niewielkie rozmiary. Jego kompaktowe wymiary sprawiają, że jest to idealny samochód do poruszania się po zatłoczonych ulicach miast. Niskie spalanie i łatwość parkowania to kolejne aspekty, które przyciągają uwagę kierowców. Nie bez znaczenia jest także atrakcyjna cena tego modelu, która czyni go dostępnym dla szerokiego grona odbiorców.

Eksperci branży motoryzacyjnej doceniają zwłaszcza solidność wykonania Peugeota 107 I. Chwalą oni przede wszystkim jego niezawodność oraz dobrej jakości materiały wykorzystane do produkcji, które gwarantują długą żywotność samochodu. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy samochód młodego kierowcy, czy praktyczny pojazd dla całej rodziny, Peugeot 107 I zdobywa pozytywne opinie wśród wszystkich grup użytkowników.

Podsumowanie

W tym artykule przedstawiliśmy szczegółowe informacje na temat Peugeota 107 I, obejmujące dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny oraz opinie użytkowników. Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci w podjęciu decyzji o wyborze tego modelu. Zachęcamy do dalszego eksplorowania i poznawania tematu na naszej stronie, gdzie znajdziesz więcej ciekawych artykułów na temat samochodów. Twoja wiedza na temat motoryzacji może być jeszcze większa!