Opel Omega B — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli rozważasz zakup auta, które łączy w sobie komfort, przestronność i solidne wykonanie, Opel Omega B może przyciągnąć Twoją uwagę. Ten model, będący synonimem niezawodności, oferuje szeroką paletę silników i bogate wyposażenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców. Zapraszamy do odkrycia wszystkich aspektów tego klasycznego samochodu: od dokładnych danych technicznych, przez ekonomię spalania, aż po aktualne ceny i opinie użytkowników. Czy Opel Omega B to auto, które wyznaczy nowe standardy w Twojej motoryzacyjnej historii?

Dane techniczne i wymiary Opel Omega B

Opel Omega B, produkowany w latach 1994-2003, to samochód o imponujących wymiarach. Mierzy 4783 mm długości, 1800 mm szerokości oraz 1455 mm wysokości, zapewniając komfort jazdy nawet najwyższym kierowcom. Maksymalna masa całkowita wynosi 2030 kg, co sprawia, że jest to solidny i stabilny pojazd na drodze.

Jeżeli chodzi o dane techniczne, Opel Omega B oferuje różne silniki do wyboru. Możemy zdecydować się na silnik benzynowy o pojemności od 1.8 do 3.2 litra lub na silnik diesla o pojemności od 2.0 do 2.5 litra. Moc tych silników waha się od 116 do 218 KM, co zapewnia odpowiednią dynamikę jazdy, a jednocześnie gwarantuje ekonomię spalania.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W przypadku silników benzynowych, Opel Omega B jest dostępny w pięciu wariantach. Wersje 1.8 i 2.0 z czterocylindrowym silnikiem DOHC generują moc odpowiednio 115 i 136 KM. Silniki V6 o pojemnościach 2.5, 3.0 i 3.2 litra oferują natomiast moc 170, 211 i 218 KM. Dzięki takiej różnorodności, każdy kierowca może dopasować moc i charakterystykę jazdy do swoich potrzeb.

Jeśli preferujesz diesle, Opel Omega B oferuje trzy warianty silników. Podstawowy model z silnikiem 2.0 DTI generuje moc 100 KM, natomiast mocniejsza wersja 2.2 DTI oferuje 120 KM. Dla kierowców, którzy oczekują najwyższej mocy w dieslu, dostępny jest model z silnikiem 2.5 TDS, który generuje 130 KM.

Wszystkie silniki, zarówno benzynowe jak i dieslowskie, w Opel Omega B są wyposażone w system wtrysku paliwa, co przekłada się na ekonomiczność i dynamikę jazdy. Niezależnie od wyboru silnika, Omega B zawsze oferuje solidną i stabilną jazdę, co potwierdzają również opinie użytkowników.

Spalanie i pojemność baku

Jeśli chodzi o spalanie, warto zwrócić uwagę na efektywność silników, które Opel Omega B ma do zaoferowania. W przypadku silników benzynowych, spalanie w cyklu mieszanym wynosi od 8,2 do 11,2 l/100 km, w zależności od pojemności silnika. Natomiast w odniesieniu do silników diesla, spalanie w cyklu mieszanym mieści się w zakresie od 6,1 do 7,7 l/100 km, co czyni je bardziej ekonomicznymi.

Pojemność zbiornika paliwa w Opel Omega B wynosi 75 litrów, co pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania. To, połączone z efektywnym spalaniem, sprawia, że Omega B jest idealnym towarzyszem na długie trasy, zarówno dla kierowców preferujących benzynę, jak i dla tych, którzy wybierają diesla.

Ceny nowych i używanych modeli Opel Omega B na rynku

Ceny Opel Omega B na rynku wtórnym zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny, rok produkcji, wyposażenie czy przebieg pojazdu. Modele używane tego klasycznego samochodu można znaleźć w przedziale cenowym od kilku tysięcy złotych za egzemplarze wymagające większych inwestycji, do nawet kilkunastu tysięcy złotych za zadbany i bogato wyposażony model.

W momencie wprowadzenia na rynek cena Opel Omega B była konkurencyjna w stosunku do innych samochodów w swojej klasie. Obecnie nowe modele tego auta nie są już dostępne, ale jego solidna konstrukcja i dobra reputacja sprawiają, że utrzymuje on wartość na rynku samochodów używanych.

Decydując się na zakup Opel Omega B, warto zwrócić uwagę na historię serwisową pojazdu oraz wyniki przeglądów technicznych. Samochody z pełną dokumentacją często cieszą się większym zainteresowaniem i mogą kosztować nieco więcej, jednak dają większą pewność co do ich stanu i przyszłych wydatków związanych z eksploatacją.

Opinie użytkowników Opel Omega B często podkreślają niezawodność i komfort jazdy, co przekłada się na stałe zainteresowanie tym modelem na rynku samochodów używanych. Należy jednak mieć na uwadze, że cena może być wyższa za modele z silnikami o większej pojemności i mocniejszymi jednostkami napędowymi, które są bardziej poszukiwane przez miłośników mocniejszych wrażeń za kierownicą.

Opinie użytkowników i ekspertów o Opel Omega B

Opinie użytkowników na temat Opel Omega B są często zgodne co do jednego – samochód ten wyróżnia się niezawodnością i komfortem jazdy. Wielu właścicieli podkreśla, że Omega B to pojazd, który sprawdza się świetnie zarówno na trasie, jak i podczas codziennego użytkowania, oferując przestronne wnętrze i solidną konstrukcję.

Ekspertyzy motoryzacyjne często zwracają uwagę na klasyczny design oraz bogate wyposażenie Opla Omegi B, które nawet po latach od premiery nie traci na aktualności. Znawcy branży motoryzacyjnej doceniają także jakość wykonania i trwałość materiałów użytych wewnątrz pojazdu, co przekłada się na wysoką wartość użytkową modelu.

Wśród pozytywnych opinii często pojawia się wzmianka o gładkości pracy silnika i równym rozpędzaniu, co jest szczególnie cenione przez kierowców ceniących sobie spokojną i płynną jazdę. Posiadacze modelu Omega B z silnikami benzynowymi oraz dieslowskimi chwalą sobie równowagę między osiągami a ekonomią spalania.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup Omegi B, zwracają również uwagę na relatywnie niskie koszty utrzymania jak na samochód tej klasy. Mimo że niektóre egzemplarze mogą wymagać zainwestowania w części zamienne, to jednak ogólna ocena ekonomiczności eksploatacji jest pozytywna, szczególnie w kontekście komfortu i przestronności, które dostarcza model.

Podsumowanie

Opel Omega B to wyjątkowe połączenie komfortu, przestronności i solidności, które przetrwało próbę czasu. Zapewniamy, że zarówno miłośnicy dynamicznej jazdy, jak i zwolennicy ekonomicznych rozwiązań znajdą w tym modelu coś dla siebie. Zachęcamy do dokładnego przyjrzenia się ofertom używanych egzemplarzy Omegi B, które nadal cieszą się uznaniem na rynku. Pamiętaj, by sprawdzić historię serwisową i wyniki przeglądów, aby Twoja decyzja była jak najbardziej świadoma. Kontynuuj eksplorację świata Opla Omega B i dołącz do grona zadowolonych użytkowników tego klasycznego samochodu. Wszystkie te aspekty sprawiają, że Opel Omega B może być mądrym wyborem na wiele lat.