Opel Combo II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

„Ponadczasowy i praktyczny” to doskonały opis Combo. Koncepcja monocab łączy kabinę pasażerów z przestrzenią ładunkową w jedną harmonijną całość i jednocześnie zachowuje doskonałe parametry aerodynamiczne – współczynnik oporu powietrza wynosi 0,35. To jeden z najlepszych wyników w klasie aut dostawczych. Duże szyby boczne i duże lusterka zewnętrzne są pomocne podczas manewrowaniu, a tylne światła znajdują się poza strefą uderzenia wzdłuż ramy tylnej klapy.

Combo ma 4,32 m długości i rozstaw osi 2,71 metra. Przestrzeni ładunkowa ma 1,79 m długości, 1,35 m szerokość i około 1,45 m wysokości (z dwoma przesuwanymi drzwiami).

Odległość między nadkolami wynosi do 1,11 m, maksymalna wysokość bagażu to 1,19 m. Duże tylne drzwi pozwalają na załadunek europalety. Ładowność do 742 kg i dopuszczalną masę przyczepy do 1000 kg (z hamulcem).

Bezpieczeństwo bierne
Wszystkie warianty Combo wyposażone są w ABS i system wspomagania hamowania w standardzie. Poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera są standardem we wszystkich wersjach osobowych i furgon. Combo wyposażony jest w opatentowaną Pedal Release System Opla (PRS), trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami dla wszystkich miejsc i ograniczniki siły pasa z przodu w standardzie. Opcję stanowią lampy dla dzieci oraz ISOFIX.

Podwozie i bezpieczeństwo czynne
Opel Combo zawdzięcza bezpieczne i stabilne właściwości jezdne dzięki twardszym resorom i amortyzatorom przystosowanym do transportu szczególnie ciężkich ładunków.

Silniki i skrzynie biegów

  • 1.4 TWINPORT 66 kW/90 KM zużywa tylko 6,3 litra paliwa na 100 kilometrów. (148 g / km CO2)
  • 1.3 CDTI (55 kW/75 KM) i 1.7 CDTI (74 kW/100 KM) z bezpośrednim wtryskiem spalają między 5,1 i 5,2 litra oleju napędowego na 100 kilometrów. (134 g / km CO2)
  • 1.6 CNG (Compressed Natural Gas) 69 kW/94 KM. Z 19 kg gazu ziemnego i 14 litrami rezerwy benzyny Combo CNG  ma zasięg około 550 km i emituje zaledwie 133 g / km CO2.

Wszystkie silniki są wyposażone w pięciobiegową, ręczną skrzynią biegów. 1.3 CDTI dostępny jest również z zautomatyzowaną, pięciobiegową przekładnią manualną Easytronic i posiada filtr cząstek stałych w standardzie.

Opel Combo II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

źródło: General Motors