Mitsubishi Pajero II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy rozmowa schodzi na temat kultowych SUV-ów, trudno pominąć Mitsubishi Pajero II, maszynę stworzoną do pokonywania najtrudniejszych terenów. To ikona nie tylko dla miłośników marki, ale także dla wszystkich, którzy cenią sobie połączenie niezawodności, wszechstronności i mocy. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej jego danym technicznym, wymiarom, silnikom oraz spalaniu, nie zapominając o praktycznych aspektach, jak pojemność czy cena zakupu. Odkryjmy razem, dlaczego opinie o Mitsubishi Pajero II są tak pozytywne i co sprawia, że ten model wciąż budzi podziw, nawet po latach od debiutu na rynku.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Pajero II

Omawiając dane techniczne Mitsubishi Pajero II, można zauważyć, że producent nie oszczędzał wysiłków, aby stworzyć pojazd spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Model ten, w zależności od wersji, jest wyposażony w silniki o pojemności od 2.5 do 3.5 litra, co przekłada się na moc od 99 do 208 koni mechanicznych. Wszystko to sprawia, że Mitsubishi Pajero II jest nie tylko solidnym, ale też potężnym pojazdem.

Jeżeli chodzi o wymiary Mitsubishi Pajero II, to wynoszą one odpowiednio: 4755 mm długości, 1875 mm szerokości oraz 1900 mm wysokości. Rozstaw osi to 2725 mm, co przekłada się na stabilność i komfort jazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą cieszyć się przestrzenią, niezależnie od długości trasy.

Silniki dostępne w modelu Mitsubishi Pajero II

Dostępne opcje silnikowe w Mitsubishi Pajero II są zróżnicowane i zostały zaprojektowane z myślą o różnych potrzebach użytkowników. Podstawowy model oferuje silnik o pojemności 2.5 litra, generujący 99 koni mechanicznych. Ta jednostka napędowa jest idealna dla kierowców, którzy cenią sobie ekonomiczność i nie planują częstych wypraw w trudne tereny.

Z drugiej strony, dla tych, którzy szukają większej mocy i są gotowi na wyzwania terenowe, Mitsubishi Pajero II oferuje silnik o pojemności 3.5 litra, generujący aż 208 koni mechanicznych. Ta wersja silnika zapewnia nie tylko doskonałe osiągi na każdym terenie, ale także niezrównany komfort jazdy, nawet na długich trasach.

Spalanie i pojemność silnika Mitsubishi Pajero II

Poruszając temat spalania, Mitsubishi Pajero II prezentuje się równie solidnie jak w przypadku pozostałych parametrów. Średnie spalanie dla modelu z silnikiem o pojemności 2,5 litra wynosi około 9,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to wartość zadowalająca, biorąc pod uwagę gabaryty i możliwości tego samochodu.

Jeżeli chodzi o model z silnikiem o pojemności 3,5 litra, średnie spalanie wzrasta do około 13,5 litra na 100 km. Ta wartość może wydawać się wysoka, jednak należy pamiętać, że zwiększona pojemność silnika przekłada się na wyższą moc i lepsze osiągi, co jest szczególnie istotne podczas jazdy w trudnym terenie.

Mitsubishi Pajero II to także pojazd o dużej pojemności. Przestronne wnętrze pozwala na komfortowe podróżowanie nawet dla pięciu osób, a bagażnik o pojemności 215 litrów zapewnia wystarczająco dużo miejsca na bagaż. Wersja z rozkładanymi siedzeniami umożliwia zwiększenie tej przestrzeni nawet do 1110 litrów.

Za pojemnością idzie także wymierna waga. Mitsubishi Pajero II, w zależności od wersji, waży od 1860 do 2170 kg. To solidna masa, która jednak nie przeszkadza w efektywnym pokonywaniu zarówno miejskich przeszkód, jak i trudniejszych terenów.

Ceny i warianty wyposażenia Mitsubishi Pajero II

Kiedy nadejdzie czas na wybór odpowiedniego modelu Mitsubishi Pajero II, potencjalni nabywcy zetkną się z różnorodnością opcji wyposażenia. Dostępne są zarówno wersje podstawowe, skupiające się na niezawodności i funkcjonalności, jak i bogato wyposażone odmiany, oferujące zaawansowane systemy wspomagające kierowcę oraz komfortowe udogodnienia, takie jak skórzana tapicerka czy automatyczna klimatyzacja.

Jeśli chodzi o ceny Mitsubishi Pajero II, te różnią się w zależności od roku produkcji, wersji silnikowej oraz poziomu wyposażenia. Na rynku wtórnym, cena za dobrze utrzymany egzemplarz może okazać się atrakcyjna w porównaniu z możliwościami, jakie oferuje ten wszechstronny SUV. Warto pamiętać, że Pajero II cieszy się uznaniem dzięki swojej trwałości, co przekłada się na korzystny stosunek ceny do jakości.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Pajero II

Opinie użytkowników Mitsubishi Pajero II często podkreślają jego wyjątkową trwałość i niezawodność w trudnych warunkach. Właściciele szczególnie chwalą zdolności terenowe pojazdu, które niezmiennie sprawdzają się na bezdrożach i podczas ekstremalnych wypraw. Jego praktyczność i wszechstronność sprawiają, że jest on ceniony nie tylko przez amatorów przygód, ale także przez rodziny ceniące sobie bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Ekspertyzy motoryzacyjne często wskazują na Mitsubishi Pajero II jako przykład solidnej konstrukcji, która pomimo upływu lat wciąż imponuje swoją wytrzymałością. Szeroko doceniane są jego osiągi silnikowe i dobrze zestrojone zawieszenie, które zapewniają płynną jazdę nawet w trudnym terenie. Wśród pozytywnych aspektów, eksperci wymieniają także stosunkowo niskie koszty utrzymania jak na pojazd tej klasy.

Wielu użytkowników w swoich relacjach z użytkowania Mitsubishi Pajero II podkreśla również przestronność i funkcjonalność wnętrza. Zadowolenie budzi możliwość konfiguracji siedzeń i przestrzeni bagażowej, co umożliwia dostosowanie pojazdu do aktualnych potrzeb, czy to podczas codziennego użytkowania, czy w czasie weekendowych wypadów poza miasto. Mimo pewnych zastrzeżeń dotyczących spalania w silnikach o większej pojemności, generalna satysfakcja z posiadania tego modelu pozostaje wysoka.

Podsumowanie

Mitsubishi Pajero II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie trwałość, moc i wszechstronność, będąc jednocześnie symbolem niezawodności wśród SUV-ów. Dzięki różnorodności silników, praktycznym wymiarom i przemyślanemu wyposażeniu, każdy miłośnik motoryzacji znajdzie w nim coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz niezawodnego towarzysza na trudne tereny, czy komfortowego suv-a do codziennej jazdy, Pajero II może okazać się doskonałym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania, co jeszcze może zaoferować ten legendarny model. Rozważając zakup, nie zapomnij sprawdzić aktualnych ofert na rynku wtórnym, które mogą kryć prawdziwe perełki w atrakcyjnych cenach. Dołącz do grona zadowolonych użytkowników Pajero II i ciesz się niezrównaną przygodą jazdy!