Mitsubishi L300 I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli poszukujesz niezawodnego towarzysza do pracy i podróży, który przetrwa próbę czasu, Mitsubishi L300 I może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Ta ikona motoryzacji, znana ze swojej trwałości i wszechstronności, skrywa pod swoją charakterystyczną karoserią wiele interesujących danych technicznych i praktycznych rozwiązań. Zanurzmy się w świat wymiarów, silników i spalania, aby ocenić, jak praktyczny może być ten klasyczny van. Przyjrzymy się także cenom i opinim, które pomogą zrozumieć, dlaczego Mitsubishi L300 I zdobyło serca użytkowników na całym świecie.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi L300 I

Mitsubishi L300 I słynie z kompaktowych rozmiarów, które sprawiają, że idealnie nadaje się do poruszania się po zatłoczonych ulicach miasta. Wymiary tego modelu to: długość 4,69 m, szerokość 1,69 m i wysokość 1,98 m. Takie proporcje, połączone z krótkim promieniem skrętu, ułatwiają parkowanie nawet w najbardziej ciasnych miejscach.

Wnętrze Mitsubishi L300 I jest równie imponujące. Zaprojektowane z myślą o komforcie i funkcjonalności, oferuje obszerną przestrzeń ładunkową, która pomieści duże ilości bagażu. Wersja cargo van posiada ładowność do 1120 kg, natomiast minibus jest w stanie pomieścić do 12 pasażerów.

Pod maską Mitsubishi L300 I znajduje się niezawodny, wydajny silnik. Wersja z silnikiem diesla 2.5D generuje moc 69 KM, dzięki czemu jest w stanie sprostać większości wymagań, zarówno w mieście, jak i na autostradzie. To połączenie komfortu, wydajności i wszechstronności sprawia, że Mitsubishi L300 I jest jednym z najbardziej popularnych vanów na rynku.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Niezawodność Mitsubishi L300 I wynika w dużej mierze z solidnych jednostek napędowych, które zaprojektowano z myślą o długotrwałym użytkowaniu. W ofercie producenta znalazły się zarówno silniki benzynowe, jak i diesla, co pozwoliło na dopasowanie modelu do różnych potrzeb użytkowników.

Głównym silnikiem napędzającym Mitsubishi L300 I był 2.5D o mocy 69 KM. Ten czterocylindrowy silnik diesla zapewniał nie tylko odpowiednią moc, ale także doskonałą ekonomię paliwa, co czyniło go doskonałym wyborem dla użytkowników ceniących sobie efektywność kosztową.

Alternatywą dla silnika diesla był benzynowy silnik 2.0L o mocy 93 KM. Ta jednostka napędowa, choć nieco mniej ekonomiczna, z pewnością zadowoliła kierowców szukających większej mocy i dynamiki jazdy. Zarówno silnik 2.0L, jak i 2.5D, współpracowały z pięciobiegową skrzynią manualną, co gwarantowało płynną i precyzyjną jazdę.

Wszystkie silniki Mitsubishi L300 I charakteryzują się solidnością i niezawodnością, co potwierdzają liczne pozytywne opinie użytkowników. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, ten klasyczny van zawsze sprostał wymaganiom, zarówno na krótkich, jak i długich trasach.

Spalanie i pojemność baku

Spalanie Mitsubishi L300 I to jeden z aspektów, które przyciągają uwagę wielu użytkowników. Diesel 2.5D, mimo swojej mocy, cechuje się relatywnie niskim zużyciem paliwa. Średnie spalanie na poziomie 8.5 l/100km w cyklu mieszanym to wartość, która czyni ten model atrakcyjnym z punktu widzenia ekonomicznej eksploatacji.

Co więcej, Mitsubishi L300 I wyposażono w duży bak o pojemności 60 litrów, co przekłada się na zadowalający zasięg pojazdu. Dzięki temu, nawet przy pełnym załadunku, możliwe jest przejechanie długich dystansów bez konieczności częstych tankowań. Jest to szczególnie korzystne dla osób często podróżujących lub wykorzystujących samochód w celach służbowych.

Ceny modelu Mitsubishi L300 I na rynku wtórnym

Ceny modelu Mitsubishi L300 I na rynku wtórnym mogą być zaskakująco przystępne. To czyni ten pojazd atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących ekonomicznego rozwiązania transportowego. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, ceny zazwyczaj oscylują w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Dzięki temu Mitsubishi L300 I pozostaje w zasięgu szerokiego grona kierowców.

Warto zwrócić uwagę, że cena zakupu używanego Mitsubishi L300 I może się różnić w zależności od regionu Polski, a także historii serwisowej i przebiegu pojazdu. Należy jednak pamiętać, że niska cena początkowa może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia przyszłych inwestycji w serwis i naprawy. Jest to istotny aspekt do uwzględnienia przy wyborze samochodu używanego.

Zainteresowanie Mitsubishi L300 I na rynku wtórnym jest wciąż wysokie. Jest to spowodowane jego wszechstronnością i niezawodnością. Mimo upływu lat, ten model nadal cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Może to wpływać na stabilność cen i łatwość odsprzedaży w przyszłości.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi L300 I

Opinie użytkowników na temat Mitsubishi L300 I często podkreślają jego niezawodność i trwałość. Wielu z nich chwali ten model za zdolność do pokonywania dużych dystansów bez konieczności częstych napraw, co jest szczególnie cenione przez przedsiębiorców oraz osoby wykorzystujące pojazd do celów komercyjnych.

Ekspertyzy motoryzacyjne zaznaczają, że Mitsubishi L300 I to model, który dobrze znosi upływ czasu. Eksperci wskazują na prostotę konstrukcji i łatwość obsługi, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz możliwość samodzielnych napraw nawet dla użytkowników o ograniczonej wiedzy mechanicznej.

Wielu kierowców uważa, że Mitsubishi L300 I oferuje dobrą wartość za rozsądną cenę. Ich opinie wskazują, że ten van jest godnym partnerem zarówno w codziennej pracy, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Jego uniwersalność sprawia, że trudno znaleźć lepszy model w podobnej klasie cenowej.

Podsumowanie

Mitsubishi L300 I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie trwałość, praktyczność i ekonomiczną eksploatację. Jego niezawodne silniki, przemyślane wymiary oraz korzystne spalanie sprawiają, że nawet po latach pozostaje on atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Jeśli cenisz sobie pojazdy z duszą i historią, które nadal świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, Mitsubishi L300 I może okazać się idealnym kandydatem. Zachęcamy do głębszego zapoznania się z tym klasycznym modelem i odkrycia wszystkich jego zalet, które przekonały do siebie użytkowników na całym świecie. Niech Twoja motoryzacyjna przygoda z Mitsubishi L300 I stanie się równie niezapomniana!

foto: Mitsubishi