Mitsubishi Colt III – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Mały, zwinny i gotowy na miejskie wyzwania – Mitsubishi Colt III to pojazd, który zaskakuje swoją praktycznością i osiągami. Poznajmy szczegółowo jego dane techniczne, wymiary i pojemność, które definiują go jako wybór godny uwagi w kompaktowej klasie samochodów. Zbadajmy, jak wypadają jego silniki w kwestii spalania, a także jak kształtują się ceny i co użytkownicy myślą o tym modelu. Czy Mitsubishi Colt III sprosta Twoim oczekiwaniom? Zapraszam do lektury, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dane techniczne i wymiary Mitsubishi Colt III

Model Mitsubishi Colt III to samochód klasy kompaktowej charakteryzujący się praktycznymi wymiarami. Jego całkowita długość to 3800 mm, szerokość wynosi 1655 mm, a wysokość – 1395 mm. Takie rozmiary zapewniają łatwość manewrowania w miejskim ruchu oraz komfort parkowania, nawet w ciasnych przestrzeniach.

Jeśli chodzi o dane techniczne, Mitsubishi Colt III oferuje wydajne silniki o pojemnościach od 1.3 do 1.8 litra. W zależności od wybranej wersji silnikowej, moc wynosi od 75 do 131 KM, co zapewnia zadowalającą dynamikę jazdy. Konstrukcja zawieszenia, z przodu kolumny McPhersona, a z tyłu belka skrętna, dodatkowo podnosi komfort i stabilność prowadzenia.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Jeśli chodzi o dostępne jednostki napędowe, Mitsubishi Colt III oferuje kilka opcji do wyboru. Pierwszą z nich jest silnik benzynowy o pojemności 1.3 l, generujący moc 75 KM. Zapewnia on zadowalający balans między osiągami a ekonomią jazdy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które szukają kompaktowego samochodu do codziennych dojazdów.

Dla osób preferujących większą moc, dostępny jest silnik 1.6 l generujący 90 KM, oraz wersja 1.8 l z mocą 131 KM. Te silniki, choć większe, nadal zapewniają efektywne zużycie paliwa i jednocześnie oferują lepszą dynamikę jazdy. Jest to szczególnie zauważalne podczas jazdy po autostradzie.

Wszystkie silniki Mitsubishi Colt III są zgodne z normą emisji spalin Euro 2, co świadczy o ich stosunkowo niskim wpływie na środowisko. Również skrzynie biegów dostępne w tym modelu, zarówno manualne, jak i automatyczne, są zaprojektowane tak, aby zapewnić płynną i komfortową jazdę.

Spalanie i pojemność bagażnika w Mitsubishi Colt III

Gdy mówimy o spalaniu, Mitsubishi Colt III prezentuje się wyjątkowo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego dynamiczne możliwości. W zależności od wersji silnikowej, średnie zużycie paliwa wynosi od 6 do 7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to wynik, który zadowoli nie tylko osoby szukające ekonomicznej opcji do jazdy miejskiej, ale także tych, którzy często podróżują na długie dystanse.

Model Mitsubishi Colt III, mimo swoich kompaktowych wymiarów, oferuje zaskakująco dużo miejsca na bagaż. Pojemność bagażnika w tym modelu wynosi 220 litrów, ale po złożeniu tylnych siedzeń, zyskujemy aż 1030 litrów przestrzeni. Jest to duża zaleta, szczególnie dla osób, które często przewożą duże przedmioty, czy dla małych rodzin, które potrzebują dodatkowego miejsca na bagaż podczas wyjazdów.

Podsumowując, Mitsubishi Colt III to praktyczny samochód, który oferuje efektywne zużycie paliwa i dobrą pojemność bagażnika. Te cechy, połączone z jego zwinnością i mocą, czynią go atrakcyjnym wyborem dla różnych rodzajów kierowców, niezależnie od ich stylu jazdy czy potrzeb transportowych.

Orientacyjne ceny na rynku wtórnym

Na rynku wtórnym ceny Mitsubishi Colt III mogą znacznie się wahać, w zależności od stanu technicznego, rocznika oraz przebiegu pojazdu. Warto zaznaczyć, że modele zadbane i z niskim przebiegiem mogą być wyceniane wyżej, co podkreśla ich atrakcyjność na rynku samochodów używanych.

Potencjalni nabywcy mogą spodziewać się cen w przedziale od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to stosunkowo przystępna kwota, biorąc pod uwagę doświadczenia użytkowników i zadowolenie z eksploatacji tego modelu. Colt III, pomimo upływu lat, jest wciąż postrzegany jako solidny wybór wśród kompaktowych aut.

Przy zakupie używanego Mitsubishi Colt III, konieczne jest dokładne sprawdzenie historii pojazdu oraz jego stanu technicznego. Oczywiście, im lepszy stan auta, tym wyższa może być cena, ale jest to inwestycja w bezpieczeństwo i komfort jazdy na kolejne lata.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mitsubishi Colt III

Opinie użytkowników Mitsubishi Colt III często podkreślają jego niezawodność i niskie koszty utrzymania. Właściciele szczególnie chwalą zwinność tego modelu w ruchu miejskim oraz łatwość w znalezieniu miejsca parkingowego, co jest istotne w gęsto zabudowanych obszarach. Przestronność wnętrza i pojemność bagażnika również zdobywają uznanie wśród osób, które potrzebują kompaktowego auta z dodatkową przestrzenią ładunkową.

Eksperci motoryzacyjni natomiast często zwracają uwagę na dobre proporcje mocy do ekonomii jazdy, co sprawia, że Mitsubishi Colt III jest pojazdem dobrze zbilansowanym. Szczególnie pozytywnie oceniana jest jego konstrukcja, która pomimo upływu lat, nadal zapewnia stabilność i komfort prowadzenia, co jest istotnym aspektem dla kierowców ceniących bezpieczeństwo i przyjemność z jazdy.

Podsumowanie

Mitsubishi Colt III to samochód, który może zaskoczyć swoją wszechstronnością i ekonomiczną eksploatacją. Warto rozważyć ten model, zarówno pod kątem codziennego użytkowania, jak i dłuższych tras. Jeśli szukasz kompaktowego auta, które łączy w sobie zwinność, przestronność i oszczędność, Colt III może okazać się idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszych poszukiwań i testów tego modelu, aby przekonać się, czy spełni on Twoje indywidualne potrzeby. Odkryj opinie innych użytkowników i pozwól, aby Twoja decyzja była świadoma i dopasowana do Twoich oczekiwań. Niech każda podróż Mitsubishi Colt III stanie się przyjemnością i potwierdzeniem, że dobry wybór to podstawa satysfakcji z jazdy.

foto: Mistubishi