Mitsubishi Colt I – dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych aut, gdzie Mitsubishi Colt I wyznacza standardy w swojej klasie. Odkryj kompendium wiedzy o tym modelu, które obejmuje zarówno suchy zbiór danych technicznych, jak i wymiery, które ułatwią parkowanie w miejskiej dżungli. Poznaj opinie użytkowników i ekspertów, które pomogą ci zrozumieć, jak Mitsubishi Colt I sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Dowiedz się, jak wygląda kwestia spalania i pojemności, co bezpośrednio przekłada się na ekonomię i komfort jazdy. Do tego wszystkiego – przegląd cen, byś mógł ocenić, czy to właśnie Mitsubishi Colt I będzie twoim przyszłym kompanem na drodze.

Dane techniczne Mitsubishi Colt I

Pierwsza generacja Mitsubishi Colt I zasłynęła solidnością i niezawodnością. Produkowana od 1962 do 1970 roku, charakteryzowała się klasyczną konstrukcją z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Była dostępna zarówno w wersji hatchback, jak i sedan, co czyniło ją uniwersalnym wyborem dla różnych grup kierowców.

Jeśli chodzi o silniki, Mitsubishi Colt I oferowało kilka opcji. Wersje standardowe były wyposażone w 1.1-litrowy silnik benzynowy, który generował moc 50 KM. Dla osób szukających większej mocy, dostępna była wersja z 1.5-litrowym silnikiem o mocy 70 KM. Wszystkie modele były wyposażone w 4-biegową skrzynię manualną, która zapewniała płynną i precyzyjną jazdę.

W kwestii wymiarów, Mitsubishi Colt I zaskakuje kompaktowością. Jego długość wynosiła około 3.7 metra, a szerokość nie przekraczała 1.5 metra. Mimo niewielkiego rozmiaru, Colt I oferował zaskakująco dużo miejsca dla pasażerów i bagażu, co czyniło go praktycznym wyborem dla rodzin i osób często podróżujących.

Wymiary i pojemność Mitsubishi Colt I

Jeżeli chodzi o wymiary, Mitsubishi Colt I było jednym z najmniejszych samochodów na rynku w swoim czasie. Dzięki temu stanowiło idealny wybór dla osób poszukujących kompaktowego, ale jednocześnie funkcjonalnego samochodu. Jego niewielka szerokość, wynosząca nieco ponad 1,5 metra, umożliwiała łatwe manewrowanie i parkowanie, nawet w ciasnych miejskich uliczkach. Z drugiej strony, długość samochodu, wynosząca około 3,7 metra, zapewniała odpowiednią ilość miejsca dla pasażerów i bagażu.

Co więcej, pomimo swojej kompaktowej konstrukcji, Mitsubishi Colt I oferowało zaskakująco dużo miejsca wewnątrz. Jego przestronne wnętrze było w stanie pomieścić do pięciu dorosłych pasażerów, co czyniło go doskonałym wyborem dla małych rodzin i osób często podróżujących. Dodatkowo, bagażnik samochodu, mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, oferował wystarczająco dużo miejsca na bagaż, co czyniło go praktycznym wyborem na długie podróże.

Jeżeli mówimy o pojemności, Mitsubishi Colt I oferowało różne opcje silnikowe, które spełniały różne potrzeby i preferencje kierowców. Wersje standardowe były wyposażone w 1,1-litrowy silnik benzynowy o mocy 50 KM, podczas gdy dla osób poszukujących większej mocy dostępna była wersja z 1,5-litrowym silnikiem o mocy 70 KM. Wszystkie modele były wyposażone w 4-biegową skrzynię manualną, co zapewniało płynną i precyzyjną jazdę.

Spalanie Mitsubishi Colt I

Jeżeli mowa o spalaniu, Mitsubishi Colt I wypada bardzo dobrze, zwłaszcza biorąc pod uwagę okres, w którym był produkowany. Niewielkie, lecz wydajne silniki dostępne w tym modelu zapewniały umiarkowane zużycie paliwa. Średnie spalanie dla wersji z 1.1-litrowym silnikiem wynosiło około 6-7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym, co stanowiło bardzo dobry wynik na tle konkurencji.

Wersja z większym, 1.5-litrowym silnikiem, mimo zwiększonej mocy, również nie była znacznie bardziej „głodna”. Spalanie na poziomie około 8 litrów na 100 km w cyklu mieszanym to nadal bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę możliwości tego modelu. Dzięki temu Mitsubishi Colt I oferował nie tylko solidne osiągi, ale także ekonomiczną eksploatację.

Ceny Mitsubishi Colt I

Kiedy rozważamy zakup klasycznego samochodu, ceny Mitsubishi Colt I mogą być atrakcyjnym elementem, zwłaszcza dla kolekcjonerów i miłośników motoryzacyjnych perełek z przeszłości. Ceny mogą znacząco się różnić w zależności od stanu zachowania, rocznika oraz historycznej wartości.

Wartościowe egzemplarze Mitsubishi Colt I, które przeszły profesjonalną renowację lub zachowały swoją oryginalność, mogą być wyceniane wyżej. Oczywiście, rzadkość modelu na rynku wtórnym również wpływa na jego cenę, sprawiając, że dobrze utrzymane egzemplarze stają się obiektem pożądania dla entuzjastów marki.

Opinie o Mitsubishi Colt I

Opinie na temat Mitsubishi Colt I często zdominowane są pozytywnymi wrażeniami użytkowników, którzy cenią sobie jego niezawodność i praktyczność. Wspomina się, że mimo upływu lat, ten model wciąż dobrze radzi sobie w ruchu miejskim, a jego kompaktowe wymiary ułatwiają parkowanie nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Użytkownicy podkreślają również, że Colt I to świetny wybór dla osób poszukujących ekonomicznego i łatwego w obsłudze pojazdu.

Mitsubishi Colt I zbiera także uznanie za klasyczny design i solidną konstrukcję, która przetrwała próbę czasu. Wielu właścicieli zwraca uwagę na niskie koszty utrzymania i napraw, co sprawia, że Colt I jest rozważany jako sensowna opcja dla osób mających ograniczony budżet na utrzymanie samochodu. Jednak nie brakuje też opinii, w których użytkownicy wskazują na pewne ograniczenia związane z wiekiem pojazdu, takie jak dostępność części zamiennych czy mniejszy komfort jazdy w porównaniu do nowszych modeli.

Podsumowanie

Mitsubishi Colt I to samochód z bogatą historią, który nadal cieszy się uznaniem ze względu na swoje kompaktowe wymiary, ekonomiczne spalanie i zróżnicowane opcje silnikowe. Jego praktyczność i uniwersalność sprawiają, że może być doskonałym wyborem zarówno dla kolekcjonerów, jak i osób poszukujących niezawodnego i ekonomicznego auta. Jeśli rozważasz jego zakup lub po prostu interesujesz się klasycznymi modelami, zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i poznawania opinii użytkowników, które mogą być cenne przy podjęciu decyzji. Mitsubishi Colt I to więcej niż auto – to część historii motoryzacji, którą warto poznać bliżej.

foto: Mistubishi