Mercedes Benz Vito W638 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Rozpocznij podróż w czasie z ikoną motoryzacji, jaką jest Mercedes Benz Vito W638. Ten model nie tylko zaznaczył swoje miejsce w historii jako synonim niezawodności, ale także jako pojazd, który definiuje klasę i funkcjonalność w segmencie vanów. Zanurz się w detalach technicznych, odkryj różnorodność silników i poznaj realia spalania, które czynią go wyborem wielu przedsiębiorców i rodzin. Sprawdź, jak wygląda rynek wtórny tego modelu i jak użytkownicy oceniają Vito po latach eksploatacji.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz Vito W638

Mercedes Benz Vito W638 to kombinacja imponujących danych technicznych i wymiarów, które czynią go jednym z najbardziej praktycznych pojazdów w swojej klasie. Z długością 4681 mm, szerokością 1880 mm i wysokością 1890 mm oferuje przestronne wnętrze, które może pomieścić do 9 osób lub służyć jako efektywne narzędzie do przewozu ładunków. Pojemność bagażnika waha się od 730 do 4300 litrów, w zależności od konfiguracji siedzeń, co świadczy o jego wszechstronności.

Pod maską Mercedes Benz Vito W638 znajduje się różnorodność silników diesel, począwszy od 2.0 L CDI o mocy 102 KM, aż do mocniejszego 3.0 L V6 CDI o mocy 204 KM. Wszystkie silniki są sprzężone z manualną skrzynią biegów o 5 lub 6 przełożeniach, choć niektóre modele były dostępne z automatyczną skrzynią biegów. Niezależnie od wybranej konfiguracji, Vito W638 zawsze zachwyca mocą, elastycznością i płynnością jazdy.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wśród dostępnych jednostek napędowych do Mercedes Benz Vito W638 znajdziemy silniki o mocy od 102 KM do 204 KM. Szczególnie warte uwagi są jednostki diesla, które zapewniają doskonałe osiągi przy jednocześnie niskim spalaniu.

Najbardziej popularnym silnikiem tego modelu jest 2.0 L CDI. Ten turbodoładowany silnik o mocy 102 KM zachwyca nie tylko mocą, ale także niezawodnością. Dzięki technologii Common Rail, zapewnia płynne i dynamiczne przyspieszenie, a jednocześnie utrzymuje niskie zużycie paliwa.

Na drugim końcu spektrum mocy znajdziemy silnik 3.0 L V6 CDI. Ten sześciocylindrowy silnik o mocy 204 KM to prawdziwa bestia, która zapewnia Mercedesowi Vito W638 imponujące osiągi. Mimo swojej mocy, silnik ten cechuje się relatywnie niskim spalaniem, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących zarówno mocy, jak i ekonomicznej eksploatacji.

Wszystkie silniki są dostępne z manualną skrzynią biegów o 5 lub 6 przełożeniach, jednak niektóre modele można znaleźć również z automatyczną skrzynią biegów. Niezależnie od wyboru, każda konfiguracja zapewnia Mercedesowi Vito W638 płynność jazdy i doskonałe osiągi.

Spalanie i pojemność w różnych modelach

Spalanie Mercedes Benz Vito W638 to jeden z aspektów, które przyciągają uwagę potencjalnych nabywców. W przypadku najpopularniejszego silnika, 2.0 L CDI, średnie spalanie wynosi około 7.4 l/100km w cyklu mieszanym. Jest to wartość imponująca, biorąc pod uwagę rozmiary i masę pojazdu.

Model z silnikiem 3.0 L V6 CDI, mimo swojej dużej mocy, również nie rozczarowuje pod względem zużycia paliwa. Średnie spalanie na poziomie 8.6 l/100km w cyklu mieszanym to wynik, który świadczy o efektywności tej jednostki napędowej. Tym samym, Mercedes Benz Vito W638 z silnikiem 3.0 L V6 CDI staje się atrakcyjnym wyborem dla osób szukających zarówno mocy, jak i ekonomicznej eksploatacji.

Pojemność silników w modelu Mercedes Benz Vito W638 jest zróżnicowana, co pozwala na dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Silnik 2.0 L CDI, dzięki swojej pojemności, zapewnia doskonałe osiągi przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Z drugiej strony, silnik 3.0 L V6 CDI zadowoli nawet najbardziej wymagających kierowców szukających mocy i dynamiki.

Wszystkie modele Mercedes Benz Vito W638 charakteryzują się dużym zbiornikiem paliwa, co zapewnia długie dystanse między tankowaniami. Zbiornik o pojemności 75 litrów pozwala na przejechanie w cyklu mieszanym około 1000 kilometrów na jednym tankowaniu. Jest to kolejny atut, który przemawia za wyborem tego modelu.

Orientacyjne ceny nowych i używanych modeli

Orientacyjne ceny Mercedes-Benz Vito W638 w wersji nowej w momencie premiery oscylowały, w zależności od wariantu wyposażenia i silnika. Dzisiaj, na rynku wtórnym, ceny te prezentują się znacznie bardziej atrakcyjnie, co sprawia, że Vito jest dostępne dla szerszej grupy odbiorców.

W przypadku modeli używanych, cena Mercedes-Benz Vito W638 waha się w zależności od roku produkcji, stanu technicznego oraz przebiegu. Dobrej jakości egzemplarze z niskim przebiegiem mogą kosztować nieco więcej, ale są warte swojej ceny ze względu na trwałość i niezawodność.

Zakup modelu Vito W638 z rynku wtórnego może wiązać się z koniecznością dokonania pewnych nakładów na serwis i części zamienne. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja w pojazd o udowodnionej długowieczności i stosunkowo niskich kosztach eksploatacji.

Potencjalni nabywcy Mercedes-Benz Vito W638 powinni dokładnie przeanalizować historię pojazdu oraz dostępne raporty stanu technicznego. Ceny za modele w dobrym stanie mogą być bardzo konkurencyjne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę wartość, jaką oferuje ten niemiecki van.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz Vito W638

Opinie użytkowników na temat Mercedes Benz Vito W638 często podkreślają jego wszechstronność i niezawodność. Wielu właścicieli chwali ten van za jego trwałość i solidność konstrukcji, co przełożyło się na wysoki poziom satysfakcji z użytkowania, nawet po wielu latach eksploatacji. Dodatkowo, komfort jazdy i jakość wykonania wnętrza to aspekty, które regularnie zdobywają pozytywne recenzje.

Eksperci branży motoryzacyjnej zwracają uwagę na ekonomiczny aspekt eksploatacji Vito W638. Wysoka efektywność silników diesel w połączeniu z przemyślaną konstrukcją pojazdu przekłada się na relatywnie niskie spalanie, co jest istotne z punktu widzenia długoterminowych kosztów użytkowania. Ponadto, eksperci często podkreślają łatwość serwisowania i dostępność sieci serwisowej, co dodatkowo podnosi komfort posiadania tego modelu.

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup Mercedes Benz Vito W638 na rynku wtórnym, często wyrażają zadowolenie z relacji ceny do jakości. Zwracają uwagę na fakt, że mimo upływu lat, Vito wciąż prezentuje wysoki standard i jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Jednocześnie, przystępne ceny używanych modeli sprawiają, że ten van jest atrakcyjnym wyborem na tle konkurencji.

Podsumowanie

Mercedes Benz Vito W638 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie klasę, funkcjonalność i niezawodność. Bogata oferta silników, imponujące parametry techniczne oraz ekonomiczne spalanie sprawiają, że jest to model godny uwagi zarówno dla przedsiębiorców, jak i rodzin. Rynek wtórny oferuje szeroki wybór Vito w atrakcyjnych cenach, co pozwala na znalezienie pojazdu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i budżetu. Zachęcamy do dalszego eksplorowania świata Mercedes-Benz, a Vito W638 może okazać się doskonałym punktem startowym dla Twojej motoryzacyjnej przygody. Sprawdź opinie użytkowników i przekonaj się, dlaczego warto zainteresować się tym kultowym modelem.

foto: Daimler