Mercedes Benz S W221 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Wśród tych, którzy poszukują synonimu luksusu i inżynieryjnego majstersztyku na czterech kołach, Mercedes Benz S W221 zajmuje miejsce szczególne. To auto, w którym zaawansowana technologia spotyka się z komfortem na najwyższym poziomie, zapewniając doświadczenia jazdy nieosiągalne dla przeciętnego sedana. Poznaj dane techniczne, które definiują jego klasę, zrozum wymiary, które definiują jego przestrzeń, i odkryj silniki, które tchną w niego życie. Przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że Mercedes Benz S W221 wciąż pozostaje w czołówce samochodów premium, nawet po latach od premiery.

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz S W221.

Podstawowe dane techniczne Mercedes Benz S W221 prezentują się imponująco, co odzwierciedla jego pozycję w segmencie pojazdów luksusowych. Auto wyposażone jest w silniki o różnych pojemnościach, począwszy od jednostek 3.0L V6, a skończywszy na potężnych 6.0L V12. Te ostatnie, w wersji AMG, generują aż 612 KM, co przekłada się na osiągi porównywalne z supersamochodami.

Wymiary Mercedes Benz S W221 także są wyznacznikiem klasy i luksusu. Długość auta wynosi 5076 mm, szerokość 1871 mm, a wysokość 1473 mm, co zapewnia przestronne wnętrze, nawet jak na standardy klasy S. Rozstaw osi wynoszący 3035 mm dodatkowo zwiększa komfort podróży, szczególnie na tylnych siedzeniach.

Techniczne zaawansowanie Mercedes Benz S W221 widoczne jest także w jego masie. Mimo swoich imponujących rozmiarów, auto waży od 1970 do 2185 kg, w zależności od wersji. To wynik zastosowania lekkich, ale wytrzymałych materiałów, takich jak aluminium i wysokowytrzymałe stali.

Podsumowując, Mercedes Benz S W221 to pojazd, który na każdym polu prezentuje najwyższy poziom technologiczny i komfortu. Zarówno dane techniczne, jak i wymiary auta, pokazują, że jest to pojazd nie tylko luksusowy, ale także przemyślany i skonstruowany z największą dbałością o detale.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

Mercedes Benz S W221 oferuje szeroki wybór silników, co pozwala na dostosowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Najmniejszą jednostką jest 3.0L V6 o mocy 231 KM, zapewniający doskonałą równowagę między osiągami a ekonomią paliwa. Te wersje są idealne dla osób ceniących komfort jazdy przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych kosztów eksploatacji.

Jeśli szukasz większej mocy, Mercedes Benz S W221 oferuje jednostki o większej pojemności. Silniki 5.5L V8 generują od 388 do 525 KM, oferując znacznie większą dynamikę jazdy. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie sportowy charakter, ale nie chcą rezygnować z luksusu i komfortu, które oferuje ten model.

Na szczycie oferty Mercedes Benz S W221 znajdują się jednostki 6.0L V12. Te silniki, dostępne w wersjach standardowych i AMG, generują od 517 do 612 KM. To prawdziwe bestie pod maską, które przekształcają ten luksusowy sedan w maszynę zdolną konkurować z supersamochodami. Te modele są dla osób, które nie uznają kompromisów i szukają absolutnego szczytu technologicznego i osiągowego.

Spalanie i pojemność różnych modeli Mercedes Benz S W221.

Spalanie Mercedes Benz S W221 zależy od wybranej jednostki napędowej. Najmniej paliwa zużywa, oczywiście, wersja z silnikiem 3.0L V6, której średnie spalanie wynosi około 7,6 litra na 100 km w cyklu mieszanym. Z kolei wersje z silnikiem 5.5L V8 zużywają średnio 11,6-12,1 litra na 100 km, a najbardziej paliwożerne są wersje z silnikiem 6.0L V12, które mogą zużywać nawet 16,4 litra na 100 km.

Pod względem pojemności Mercedes Benz S W221 również daje wiele możliwości wyboru. Pojemność bagażnika wynosi 560 litrów, co jest imponującym wynikiem jak na segment luksusowych limuzyn. Wnętrze auta jest przestronne i komfortowe, co potwierdzają zarówno długość, jak i szerokość samochodu. Szerokie i głębokie siedzenia zapewniają komfort podróżowania nawet na długich dystansach.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że Mercedes Benz S W221 posiada zbiornik paliwa o pojemności 90 litrów, co pozwala na długie podróże bez konieczności częstych tankowań. Z uwagi na różnice w spalaniu między poszczególnymi silnikami, zasięg na jednym tankowaniu może jednak znacznie się różnić. Najoszczędniejsze silniki pozwalają na przejechanie nawet ponad 1000 km bez konieczności tankowania.

Podsumowanie

Mercedes Benz S W221 to kwintesencja luksusu i inżynieryjnego kunsztu, który nie przestaje fascynować nawet po latach od premiery. Jeśli cenisz sobie niezrównane połączenie komfortu, mocy i prestiżu, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do dalszego odkrywania świata Mercedesa S W221, gdzie każdy szczegół i każda linia nadwozia opowiada historię o wyjątkowości. Niezależnie od tego, czy szukasz informacji o cenach na rynku wtórnym, opinii użytkowników czy szczegółowych danych technicznych, dalsze eksplorowanie tematu dostarczy Ci wiedzy niezbędnej do docenienia tego wyjątkowego pojazdu. Odkryj więcej i pozwól sobie na odrobinę luksusu na co dzień.