Mercedes Benz S W186 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Kiedy mowa o luksusie na czterech kołach, Mercedes Benz S W186 jawi się jako ikona motoryzacyjnego dziedzictwa. To nie tylko zjawiskowy design i imponujące wymiary, ale również innowacyjne rozwiązania techniczne i silniki, które przez dekady definiowały standardy w segmencie premium. Zapraszamy do świata, gdzie precyzja spotyka się z elegancją, a każdy szczegół ma swoje znaczenie. Czy jesteś gotowy poznać wszystkie tajemnice, które skrywa ten motoryzacyjny klasyk?

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz S W186

Mercedes Benz S W186 jest symbolem niemieckiej precyzji i innowacyjności. Ten luksusowy sedan, produkowany w latach 1951-1957, zaskakuje swoją wielkością i solidnością konstrukcji. Całkowita długość pojazdu wynosiła 4880 mm, co czyniło go jednym z największych samochodów swojego czasu.

Pojemność silnika tego modelu wynosiła 2996 cm³, co umożliwiało osiągnięcie maksymalnej mocy na poziomie 115 koni mechanicznych. To moc, która pozwalała na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 160 km/h. Dowodzi to, że Mercedes Benz S W186 był nie tylko luksusowy, ale również dynamiczny.

Wymiary Mercedes Benz S W186 nie były jedynym elementem, który zaskakiwał. Masa własna pojazdu wynosiła 1490 kg, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę technologię tamtych lat. Mimo to, samochód ten był niezwykle stabilny i komfortowy w prowadzeniu.

Mercedes Benz S W186 wyróżniał się nie tylko swoimi wymiarami czy danymi technicznymi. To model, który zrewolucjonizował podejście do luksusu na czterech kołach. Stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach, do dziś jest symbolem elegancji i prestiżu.

Silniki i pojemność Mercedes Benz S W186

Mercedes Benz S W186 był napędzany sześciocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2996 cm³. Ten innowacyjny dla swojego czasu silnik, oznaczony kodem M186, oferował imponującą moc 115 koni mechanicznych. Zastosowanie tak wydajnej jednostki napędowej pozwoliło na osiągnięcie prędkości maksymalnej na poziomie 160 km/h, co podkreślało sportowy charakter tego modelu.

Warto zauważyć, że silnik zastosowany w Mercedesie Benz S W186 był jednostką napędową z rodziny silników M180. Różnił się od nich jednak większą pojemnością, co przekładało się na większą moc i lepsze osiągi. Dzięki temu, Mercedes Benz S W186 mógł pochwalić się nie tylko luksusowym wyposażeniem, ale również imponującymi danymi technicznymi.

Spalanie Mercedes Benz S W186

Mercedes Benz S W186, mimo swojej imponującej mocy i dynamicznych osiągów, zaskakiwał również swoim spalaniem. Biorąc pod uwagę pojemność silnika i wagę pojazdu, średnie spalanie na poziomie 15 litrów na 100 km było wynikiem bardzo dobrym. Tym samym, model ten łączył w sobie luksus, moc i ekonomię.

Warto zauważyć, że spalanie na poziomie 15 l/100km było osiągane podczas normalnej, spokojnej jazdy. Podczas jazdy sportowej lub z pełnym obciążeniem, spalanie mogło wzrosnąć. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę parametry techniczne pojazdu, spalanie Mercedes Benz S W186 było optymalne.

Wydajny silnik modelu S W186 był nie tylko mocny, ale również efektywny. Zastosowanie zaawansowanych na tamte czasy technologii pozwoliło na zredukowanie spalania, jednocześnie zachowując wysoką moc i dynamiczne osiągi. Mercedes Benz S W186 to dowód na to, że luksus i oszczędność mogą iść w parze.

Podsumowując, Mercedes Benz S W186, choć był jednym z największych i najbardziej luksusowych pojazdów swojego czasu, nie oznaczało to wysokich kosztów eksploatacji. Dzięki efektywnemu silnikowi i optymalnemu zużyciu paliwa, spalanie tego modelu było na akceptowalnym poziomie, co czyniło go atrakcyjnym wyborem dla wymagających klientów.

Ceny Mercedes Benz S W186 na rynku wtórnym

Ceny Mercedes-Benz S W186 na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan zachowania pojazdu, oryginalność komponentów czy przebieg. Za dobrze zachowany egzemplarz z pełną dokumentacją historyczną można zapłacić równowartość nowoczesnego luksusowego samochodu.

Rynkowa wartość Mercedes-Benz S W186 jest również silnie powiązana z jego wartością kolekcjonerską i sentymentalną. Rzadkość modelu i jego znaczenie dla historii motoryzacji sprawiają, że ceny mogą osiągać wyjątkowo wysokie poziomy, zwłaszcza na aukcjach samochodów zabytkowych.

Osoby poszukujące tego klasycznego Mercedesa muszą być przygotowane na wydatek, który może okazać się inwestycją na lata. Niektóre egzemplarze są wyceniane znacznie powyżej średniej ceny rynkowej dla pojazdów z tego okresu, co potwierdza ich unikatowy charakter.

W przypadku Mercedes-Benz S W186, kluczowym aspektem wpływającym na cenę jest jego autentyczność i stopień oryginalności. Samochody z oryginalnym lakierem i nienaruszoną historią serwisową są szczególnie cenione przez kolekcjonerów i entuzjastów marki.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mercedes Benz S W186

Mercedes Benz S W186 cieszy się opinią prawdziwej perły wśród klasyków zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Jego niezawodność i klasyczna elegancja są często podkreślane w licznych dyskusjach na temat zabytkowych pojazdów. Szczególnie doceniany jest za technologię wyprzedzającą swoje czasy i luksusowe wykończenie, które nawet dzisiaj robią wrażenie.

Opinie na temat komfortu jazdy Mercedesem Benz S W186 są niemal jednogłośnie pozytywne. Użytkownicy podkreślają, że mimo upływu lat, komfort podróżowania tym modelem nadal stoi na bardzo wysokim poziomie. Jest to dowód na jakość wykonania i przemyślaną konstrukcję, którą doceni każdy miłośnik motoryzacji.

Ekspertów motoryzacyjnych niezmiennie fascynuje fakt, jak dobrze Mercedes Benz S W186 wpasowuje się w obecne trendy retro. Jego ponadczasowy design i doskonałe proporcje sprawiają, że model ten jest uważany za jeden z najbardziej ikonicznych samochodów w historii motoryzacji. Jego sława wynika nie tylko z wyglądu, ale również z innowacyjnych rozwiązań technicznych stosowanych w tamtych czasach.

Podsumowanie

Mercedes Benz S W186 to prawdziwy klejnot w koronie motoryzacyjnego dziedzictwa, zachwycający zarówno swoją historią, jak i wyjątkowymi parametrami technicznymi. Jeśli poszukujesz połączenia elegancji, mocy i innowacyjności, ten model z pewnością zaspokoi Twoje oczekiwania. Zapraszamy do dalszego odkrywania fascynującego świata klasycznych Mercedesów, gdzie każdy model ma swoją niepowtarzalną historię i charakter. Zanurz się w luksusie, który przetrwał próbę czasu, i poznaj więcej modeli, które tak jak S W186, wciąż budzą podziw i są obiektem pożądania kolekcjonerów na całym świecie.

foto: Daimler