Mercedes Benz E W210 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przejechał przez dekadę, tworząc historię motoryzacji swoim niezachwianym charakterem i technicznym rafinementem. Mercedes Benz E W210 to synonim elegancji i wydajności, który przełamał granice oczekiwań nawet najbardziej wymagających koneserów czterech kółek. Zapraszamy do świata, w którym dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny oraz opinie użytkowników splatają się w opowieść o samochodzie, który niezmiennie budzi podziw. Czy jesteś gotowy odkryć, co czyni go ikoną swojej ery?

Dane techniczne i wymiary modelu Mercedes Benz E W210.

Zaczynając od danych technicznych, Mercedes Benz E W210 to samochód, który zaskakuje swoją precyzją w każdym detalu. Jego długość wynosi 4818 mm, szerokość 1795 mm, a rozstaw osi to 2833 mm. Jest to pojazd o imponujących proporcjach, oferujący jednocześnie komfortową przestrzeń dla pasażerów na tylnej kanapie.

Pod maską Mercedes Benz E W210 kryją się różne opcje silnikowe, zarówno benzynowe, jak i diesla. W ofercie znajdują się jednostki o pojemnościach od 2,0 do 5,4 litra i mocach od 113 do 354 KM. Wszystko to sprawia, że Mercedes E W210 to pojazd o różnorodnym spektrum możliwości, spełniający różne potrzeby i oczekiwania kierowców.

Wymiary Mercedes Benz E W210 zdradzają obietnicę przestronności i komfortu. Wysokość samochodu wynosi 1444 mm, co gwarantuje łatwe wsiadanie i wysiadanie, a także odpowiednią ilość miejsca nad głową. Natomiast bagażnik o pojemności 520 litrów pozwoli pomieścić wiele bagaży, co czyni go idealnym towarzyszem długich podróży.

Waga Mercedes Benz E W210 waha się od 1510 do 1835 kg, w zależności od wersji. Jest to wartość typowa dla samochodów klasy średniej-wyższej, co w połączeniu z solidnymi wymiarami i mocnymi silnikami przekłada się na doskonałe osiągi na drodze, niezależnie od warunków.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

W gamie silnikowej Mercedes Benz E W210 dostępne są zarówno jednostki benzynowe, jak i diesla. Najmniejszym z oferowanych silników jest jednostka benzynowa o pojemności 2,0 litra i mocy 113 KM. Z kolei największym i najmocniejszym silnikiem jest jednostka benzynowa o pojemności 5,4 litra i mocy 354 KM. Wszystkie silniki charakteryzują się precyzją działania i niezawodnością, co przyczynia się do globalnego uznania modelu Mercedes E W210 wśród kierowców.

Kierowcy, ceniący ekonomię i wydajność, docenią silnik diesla dostępny w Mercedes Benz E W210. Ta jednostka napędowa o pojemności 2,2 litra i mocy 125 KM gwarantuje doskonałe osiągi przy jednocześnie niskim zużyciu paliwa. Dlatego Mercedes E W210 jest idealnym wyborem dla osób, które często podróżują na długie dystanse.

Mercedes Benz E W210 oferuje również silnik benzynowy o pojemności 3,2 litra i mocy 224 KM. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dynamiczną jazdę i mocne osiągi. Ten silnik, tak jak wszystkie inne dostępne w modelu Mercedes E W210, zapewnia płynne i komfortowe prowadzenie, niezależnie od warunków na drodze.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa.

Spalanie Mercedes Benz E W210 zależy od wybranego silnika oraz stylu jazdy. W przypadku najmniejszej jednostki benzynowej o pojemności 2,0 litra, średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 8,5 litra na 100 km. Natomiast największy i najmocniejszy silnik 5,4 litra może zużywać średnio aż około 14,5 litra benzyny na 100 km. Dla diesla o pojemności 2,2 litra, spalanie wynosi średnio 6,5 litra na 100 km.

Pojemność zbiornika paliwa w Mercedes Benz E W210 wynosi około 80 litrów. Taka pojemność zbiornika paliwa pozwala na długie podróże bez konieczności częstego tankowania. Przy średnim zużyciu paliwa, na jednym tankowaniu można przejechać od 600 do nawet 1200 km, w zależności od wybranego silnika.

Warto również zaznaczyć, że Mercedes Benz E W210 jest wyposażony w technologię, która umożliwia efektywne zarządzanie zużyciem paliwa. System ten monitoruje styl jazdy i warunki na drodze, dostosowując działanie silnika w celu optymalizacji spalania. Dzięki temu, nawet silniki o większej pojemności mogą zużywać mniej paliwa niż mogłoby się wydawać.

Mercedes Benz E W210 to samochód, który pomimo swojej mocy i rozmiarów, potrafi być ekonomiczny. Dzięki różnorodności dostępnych silników oraz zaawansowanej technologii zarządzania zużyciem paliwa, każdy kierowca może znaleźć wersję tego modelu, która najlepiej spełni jego oczekiwania zarówno pod względem osiągów, jak i kosztów eksploatacji.

Ceny modelu na rynku wtórnym.

Na rynku wtórnym Mercedes Benz E W210 przyciąga uwagę miłośników marki swoją dostępnością cenową. Ceny tego klasycznego modelu mogą wahać się w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia. Jest to atrakcyjna propozycja dla tych, którzy marzą o luksusowym aucie z gwiazdą na masce, ale nie chcą nadwyrężyć swojego budżetu.

Wartość rynkowa Mercedes Benz E W210 jest zróżnicowana, co pozwala na znalezienie egzemplarza odpowiadającego indywidualnym preferencjom oraz możliwościom finansowym potencjalnego nabywcy. Wśród ofert można znaleźć zarówno dobrze utrzymane modele w wyższej cenie, jak i egzemplarze wymagające większych inwestycji, które są odpowiednio tańsze.

Decydując się na zakup Mercedes Benz E W210 na rynku wtórnym, należy uwzględnić, że starsze modele mogą generować wyższe koszty eksploatacji. Niemniej jednak, dla wielu entuzjastów motoryzacji, możliwość posiadania kultowego modelu niemieckiej marki jest kwestią prestiżu i pasji, co sprawia, że cena nie zawsze jest decydującym czynnikiem.

Podsumowując, Mercedes Benz E W210 na rynku wtórnym jest dostępny w szerokim przedziale cenowym, co pozwala na znalezienie pojazdu dopasowanego do własnych oczekiwań i budżetu. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy poszukują solidnego i eleganckiego auta z duszą, które przez lata cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem wśród kierowców na całym świecie.

Opinie użytkowników i ekspertów motoryzacyjnych.

Opinie użytkowników na temat Mercedes Benz E W210 często podkreślają jego niezawodność i klasyczny design, który przetrwał próbę czasu. Wielu kierowców wskazuje na wysoki komfort jazdy, który jest wynikiem dobrze zaprojektowanego zawieszenia oraz przestronnego wnętrza. Właściciele chwalą także jakość wykonania, która sprawia, że nawet starsze modele zachowują swój prestiżowy charakter.

Eksperci motoryzacyjni zwracają uwagę na to, jak Mercedes Benz E W210 łączy w sobie elegancję z funkcjonalnością. Szczególnie pozytywnie oceniane są silniki diesla, które oferują świetne połączenie oszczędności i dynamiki. Ponadto, recenzenci doceniają bogate wyposażenie, które w tamtym okresie było często na wyższym poziomie niż u konkurencji.

Natomiast wśród nielicznych zastrzeżeń, jakie użytkownicy mogą mieć wobec Mercedes Benz E W210, pojawia się kwestia kosztów utrzymania, szczególnie w przypadku konieczności naprawy zaawansowanych systemów elektronicznych. Mimo to, ogólna opinia o modelu jest bardzo pozytywna, a samochód ten jest często polecany jako godny zaufania i komfortowy towarzysz podróży.

Podsumowanie

Mercedes Benz E W210 to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie elegancję z wydajnością, tworząc unikatową propozycję na rynku motoryzacyjnym. Jego wszechstronne parametry techniczne, różnorodność silników oraz optymalne spalanie sprawiają, że jest to model warty uwagi zarówno dla miłośników marki, jak i osób poszukujących niezawodnego i prestiżowego auta. Różnorodność cen na rynku wtórnym umożliwia dopasowanie wyboru do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tajników tego kultowego modelu, odkrywania opinii użytkowników i doświadczania niepowtarzalnego charakteru Mercedesa E W210 na własnej skórze. Niech każda podróż tym samochodem będzie dla Ciebie nowym rozdziałem pełnym motoryzacyjnych emocji i komfortu.

foto: Daimler