Mercedes Benz CL W140 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata prestiżu i inżynieryjnego majstersztyku, gdzie każdy szczegół ma znaczenie. Mercedes Benz CL W140 to nie tylko symbol statusu, ale przede wszystkim synonim luksusu i zaawansowanej technologii motoryzacyjnej. Poznajmy bliżej jego parametry techniczne, które zachwycają do dziś, przekonajmy się, jak wypadają w praktyce pod względem spalania i jakie są opinie zadowolonych użytkowników. Czy ten model to rzeczywiście kwintesencja motoryzacyjnego piękna i funkcjonalności, jaką obiecuje legendarna niemiecka marka?

Dane techniczne i wymiary Mercedes Benz CL W140

Mercedes Benz CL W140 to imponujący samochód o dużych wymiarach. Jego długość to aż 5,11 metra, szerokość wynosi 1,89 metra, a wysokość – 1,43 metra. Taka konstrukcja gwarantuje nie tylko stabilność na drodze, ale także przestronność dla pasażerów.

Zaawansowana technologia i precyzyjne wykonanie są widoczne również w szczegółach technicznych. Pod maską Mercedes Benz CL W140 znajduje się silnik V12 o pojemności 6,0 litra i mocy 394 KM. To prawdziwa maszyna, godna miana króla szos.

Model ten wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia płynność i komfort jazdy. Mercedes Benz CL W140 posiada również napęd na tylne koła, co dodatkowo zwiększa jego możliwości na drodze.

Waga tego modelu wynosi około 2,2 tony, co dla niektórych może wydawać się sporo. Jednak dzięki doskonałemu wyważeniu i precyzyjnej konstrukcji, Mercedes Benz CL W140 jest niezwykle zwinny i łatwy w prowadzeniu, mimo swoich imponujących gabarytów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Mercedes Benz CL W140 oferuje różnorodne opcje silnikowe, dając użytkownikom możliwość wyboru zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Najbardziej popularna jest jednostka V12 o pojemności 6,0 litra i mocy 394 KM. To potężne serce samochodu gwarantuje niezrównane osiągi i płynność jazdy, nawet przy wysokich prędkościach.

Jednakże, to nie jedyna opcja dostępna dla tego modelu. Mercedes Benz CL W140 dostępny jest również z silnikiem V8 o pojemności 5,0 litra i mocy 315 KM. Chociaż ta jednostka ma nieco mniejszą moc, nadal zapewnia imponujące osiągi, jednocześnie oferując lepszą efektywność paliwową.

Wersja z silnikiem V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 224 KM to kolejna opcja dostępna dla Mercedes Benz CL W140. Ta wersja jest idealna dla tych, którzy szukają równowagi między mocą a ekonomią jazdy. Mimo mniejszej pojemności, silnik ten nadal zapewnia płynną jazdę i komfort, za które Mercedes jest znany.

Spalanie i pojemność silników

W odniesieniu do spalania, Mercedes Benz CL W140 prezentuje różne wyniki, które zależą od wybranej jednostki napędowej. Najbardziej ekonomiczny jest model z silnikiem V6 o pojemności 3,2 litra, który średnio zużywa około 10 litrów paliwa na 100 kilometrów. Silnik V8 o pojemności 5,0 litra jest bardziej „”spragniony””, zużywając średnio 13 litrów na 100km. Największym paliwożercą jest natomiast jednostka V12 – spalanie tego silnika oscyluje w granicach 16-18 litrów na 100 km, co jest jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego imponującą moc i pojemność.

Pojemność silników w Mercedes Benz CL W140 jest jednym z czynników decydujących o jego osiągach i charakterze jazdy. Największą pojemność ma oczywiście silnik V12 – 6,0 litra. To prawdziwe „”serce”” tego modelu, które zapewnia najwyższe osiągi. Wersja z silnikiem V8 ma pojemność 5,0 litra, oferując jednocześnie nieco lepsze spalanie. Najmniejszą pojemność ma silnik V6 – 3,2 litra, który jest dobrym wyborem dla tych, którzy szukają kompromisu między mocą a efektywnością paliwową.

Ceny nowych i używanych modeli Mercedes Benz CL W140

Podczas premiery, Mercedes Benz CL W140 był jednym z najbardziej prestiżowych modeli oferowanych przez niemieckiego producenta, co przełożyło się na stosunkowo wysokie ceny. Obecnie, ceny używanych egzemplarzy tego modelu mogą znacznie różnić się w zależności od stanu technicznego, roku produkcji oraz wyposażenia, oscylując zazwyczaj w przedziale od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Model Mercedes Benz CL W140 w wersji kolekcjonerskiej, szczególnie te z niskim przebiegiem i w doskonałym stanie konserwacji, może osiągnąć ceny znacznie przekraczające średnią rynkową wartość. Wartość ta może być także wyższa dla egzemplarzy z limitowanych serii lub tych o historycznym znaczeniu, co czyni je atrakcyjnymi dla kolekcjonerów i miłośników marki.

Z drugiej strony, egzemplarze wymagające znaczących inwestycji w naprawy lub renowacje, mogą być dostępne na rynku wtórnym za znacznie niższe kwoty. Należy jednak pamiętać, że koszty utrzymania i potencjalne naprawy Mercedes Benz CL W140 mogą być znaczące, szczególnie w przypadku modeli z największymi silnikami i bogatym wyposażeniem.

Opinie właścicieli i ekspertów o Mercedes Benz CL W140

Właściciele Mercedes Benz CL W140 często podkreślają niezawodność i wyjątkowy komfort jazdy, wynikający z luksusowego wyposażenia i przemyślanej konstrukcji pojazdu. Doceniają również klasyczną elegancję i ponadczasowy design, który nawet po latach nie traci na atrakcyjności i wciąż przyciąga uwagę na drogach.

Eksperci w dziedzinie motoryzacji zachwycają się przede wszystkim jakością wykonania i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi w Mercedes Benz CL W140. Wysoki poziom bezpieczeństwa i dynamika jazdy, nawet przy wyższych prędkościach, to cechy, które zdobywają uznanie specjalistów i potwierdzają status tego modelu jako jednego z flagowych w historii marki Mercedes-Benz.

Mimo pochlebnych opinii, niektórzy użytkownicy wskazują na stosunkowo wysokie koszty eksploatacji, szczególnie w przypadku modeli z silnikiem V12. Zwracają również uwagę na konieczność regularnych przeglądów, aby zapewnić płynną pracę silnika i uniknąć drogich napraw, co jest charakterystyczne dla samochodów tej klasy.

Podsumowanie

Mercedes Benz CL W140 to bez wątpienia ikona motoryzacji, która łączy w sobie luksus, zaawansowaną technologię i niezrównane osiągi. Jego różnorodność silnikowa i imponujące parametry techniczne sprawiają, że jest to model warty uwagi zarówno dla entuzjastów motoryzacji, jak i osób ceniących komfort oraz prestiż. Jeśli poszukujesz samochodu z duszą i historią, który nadal może konkurować z nowoczesnymi pojazdami, zapraszamy do dalszego odkrywania świata Mercedes Benz CL W140. Zbadaj opinie użytkowników, porównaj ceny na rynku wtórnym i przekonaj się, czy ten legendarny model spełni Twoje oczekiwania. Niech każda podróż stanie się niezapomnianym doświadczeniem klasy premium.