Mazda 626 V – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Czy poszukujesz niezawodnego towarzysza drogowego, który połączy w sobie elegancję z praktycznością? Mazda 626 V, japońska dama średniej klasy, znana jest z harmonijnego balansu pomiędzy komfortem a dynamiką jazdy. Od szczegółowych danych technicznych, przez wymiary, aż po realne spalanie i opinie użytkowników – odkryj wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz za kierownicę tej ikony motoryzacji. Zanurz się w świecie, gdzie zaawansowane silniki i przemyślane rozwiązania spotykają się z atrakcyjnymi cenami, tworząc propozycję trudną do przeoczenia.

Dane techniczne i wymiary Mazda 626 V

Zapraszam do bliższego przyjrzenia się danym technicznym modelu Mazda 626 V. Ta japońska legenda motoryzacji oferuje szeroki wybór jednostek napędowych, pozwalający na dostosowanie jej do indywidualnych preferencji. Niezależnie od wyboru, możemy liczyć na dynamiczną jazdę i dobrą reakcję na polecenia kierowcy.

Wymiary Mazda 626 V są typowe dla samochodu klasy średniej. Długość wynosi 4675 mm, szerokość 1765 mm, a wysokość 1435 mm. Takie parametry przekładają się na przestronne wnętrze, które zapewnia komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Bagażnik o pojemności 455 litrów z pewnością ułatwi przewożenie większych rzeczy.

W zależności od wersji silnikowej, Mazda 626 V może rozwijać moc od 101 do 165 KM. Wszystkie silniki cechują się doskonałymi osiągami, a ich konstrukcja została wykonana z dbałością o każdy detal. Dzięki temu, Mazda 626 V to nie tylko wydajny, ale również niezawodny samochód.

Pod względem technicznym, Mazda 626 V oferuje także bogate wyposażenie. Obejmuje ono m.in. system ABS, klimatyzację, elektryczne sterowanie szybami czy centralny zamek. Wszystko to tworzy komfortowe warunki jazdy, które z pewnością doceni każdy kierowca.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Mazda 626 V jest dostępna z różnymi silnikami, które umożliwiają dostosowanie wydajności do indywidualnych potrzeb. Dla osób ceniących ekonomiczną jazdę, idealnym wyborem może być jednostka 2.0 D generująca 101 KM. Jest to silnik diesla, charakteryzujący się niskim spalaniem, a jednocześnie zadowalającym momentem obrotowym, zapewniającym sprawną jazdę.

W ofercie Mazda 626 V znajdziemy również silniki benzynowe o pojemnościach 2.0 i 2.5. Pierwszy z nich rozwija moc 115 KM, natomiast drugi – aż 165 KM. Te jednostki wyróżniają się nie tylko wysoką mocą, ale także płynną reakcją na polecenia kierowcy oraz efektywnym przyspieszeniem.

Jeżeli szukasz samochodu z silnikiem optymalnie łączącym moc z ekonomią, warto zwrócić uwagę na wersję 1.8 o mocy 120 KM. Ten silnik, dostępny w Mazda 626 V, zapewnia zbalansowane osiągi i jest powszechnie ceniony za swoją niezawodność oraz trwałość.

Spalanie i pojemność silnika w Mazda 626 V

Pod względem spalania, Mazda 626 V prezentuje się korzystnie. Wersja z silnikiem diesla 2.0 D o mocy 101 KM zapewnia średnie spalanie na poziomie około 6 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Dla silników benzynowych wartości te są nieco wyższe, ale nadal akceptowalne – dla jednostki 2.0 o mocy 115 KM średnie spalanie wynosi 8 litrów, a dla najmocniejszego silnika 2.5 – około 9 litrów na 100 km.

Jeśli chodzi o pojemność silnika, Mazda 626 V oferuje trzy opcje – 2.0 D (diesel), 2.0 i 2.5 (benzynowe), a także 1.8, dostępny zarówno w wersji benzynowej, jak i zasilanej LPG. Wybór odpowiedniego silnika zależy od indywidualnych potrzeb i stylu jazdy. Każda z tych jednostek zapewnia inną charakterystykę jazdy, ale łączy je niezawodność i trwałość, co potwierdzają opinie wielu użytkowników.

Ceny nowych i używanych modeli Mazda 626 V

Ceny nowych modeli Mazda 626 V w momencie premiery oscylowały w szerokim zakresie, co pozwalało na dopasowanie oferty do różnych oczekiwań finansowych klientów. Obecnie, na rynku samochodów używanych, cena za egzemplarz w dobrym stanie technicznym i wizualnym zaczyna się już od kilku tysięcy złotych. Czyni to ten model atrakcyjnym wyborem dla osób szukających niezawodnego i przestronnego auta w rozsądnej cenie.

Wartość Mazda 626 V na rynku wtórnym zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, przebieg, stan techniczny oraz wyposażenie dodatkowe. Należy pamiętać, że dobrze utrzymane wersje z niskim przebiegiem i bogatym wyposażeniem mogą osiągać ceny zbliżone do tych z wyższej półki modeli używanych tego segmentu.

Analizując opinie użytkowników i ekspertów, Mazda 626 V cieszy się uznaniem za swoją trwałość i niezawodność, co bezpośrednio wpływa na utrzymanie wartości na rynku wtórnym. Pomimo upływu lat, modele te wciąż są poszukiwane przez kierowców ceniących japońską jakość wykonania i komfort jazdy. To sprawia, że inwestycja w zakup tego samochodu może być rozsądnym wyborem.

Opinie użytkowników i ekspertów o Mazda 626 V

Wśród użytkowników, Mazda 626 V zdobyła opinię solidnego i wytrzymałego pojazdu. Dzięki swojej niezawodności, przyciągnęła rzeszę wiernych fanów. Wielu z nich podkreśla, że ten samochód, nawet po wielu latach eksploatacji, rzadko zawodzi i nie wymaga kosztownych napraw, co czyni go ekonomicznym wyborem na dłuższy okres użytkowania.

Eksperci branży motoryzacyjnej często wskazują na Mazda 626 V jako przykład udanego połączenia komfortu jazdy z dynamicznymi osiągami. Jest chwalona za precyzyjne prowadzenie i dobrą jakość wykonania, co sprawia, że nawet starsze modele zachowują wysoki poziom atrakcyjności na rynku samochodów używanych.

Podsumowanie

Mazda 626 V to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie elegancję, praktyczność oraz niezawodność, będąc jednocześnie dostępnym w przystępnej cenie na rynku wtórnym. Jeśli cenisz sobie japońską jakość i komfort jazdy, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do głębszego poznania tej ikony motoryzacji, porównania opinii i doświadczeń innych użytkowników oraz przemyślenia, który z dostępnych silników najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Odkryj Mazda 626 V i pozwól sobie na jazdę z klasą, nie rezygnując z ekonomicznych rozwiązań. Zainteresowanie tym modelem to pierwszy krok do posiadania samochodu, który przez lata będzie wiernym partnerem na każdej drodze.

źródło: Mazda