Lancia Delta II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Witajcie w świecie włoskiego stylu i inżynieryjnego mistrzostwa – gdzie Lancia Delta II staje się symbolem technologicznego zaawansowania i elegancji. Ten kultowy model, który zadomowił się na rynku jako ikona lat 90., do dziś wzbudza emocje swoimi osiągami i wyrafinowanym designem. Przyjrzymy się bliżej specyfikacji technicznej, wymiarom, gamie silników i realnym wartościom spalania, które definiują ten samochód. Czy Delta II to nadal godny wybór dla koneserów motoryzacji? Poznajmy opinie ekspertów i użytkowników, a także zerknijmy na aktualne ceny na rynku wtórnym.

Dane techniczne i wymiary Lancia Delta II

Zaczniemy od danych technicznych, które są kluczowe dla każdego miłośnika motoryzacji. Lancia Delta II oferuje imponujące parametry, które nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do jej osiągów. W zależności od modelu, ten samochód może pochwalić się mocą od 75 do 190 KM, co czyni go odpowiednim wyborem zarówno dla osób ceniących sobie spokojną jazdę, jak i dla tych, którzy lubią poczucie prędkości.

Przechodząc dalej, warto zwrócić uwagę na wymiary samochodu. Długość Lancii Delta II wynosi 4,02 m, szerokość 1,76 m, a wysokość 1,45 m. Te liczby pokazują, że mimo swojego wieku, Delta II jest w pełni konkurencyjna w swojej klasie, oferując odpowiednią przestrzeń zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Kolejnym istotnym elementem w danych technicznych jest masa własna samochodu, która waha się między 1080 a 1310 kg. To jedno z kluczowych kryteriów, które wpływa na osiągi samochodu, jego dynamikę oraz spalanie. W przypadku Lancii Delta II, mamy do czynienia z racjonalnym kompromisem między masą a mocą.

Ostatnim elementem, który warto podkreślić, są hamulce – przednie tarczowe wentylowane, a tylne tarczowe. Jest to standard, który sprawdza się w praktyce i zapewnia najwyższą skuteczność hamowania. Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu, a Lancia Delta II to potwierdza.

Dostępne silniki w modelu Lancia Delta II

Przechodząc do kwestii silników oferowanych w modelu Lancia Delta II, mamy do wyboru zarówno jednostki benzynowe, jak i Diesla. Wśród silników benzynowych możemy wybierać między jednostkami o pojemności od 1.4 do 2.0 litra, oferującymi moc od 75 do 190 KM. W przypadku silników Diesla, mamy do dyspozycji jednostki o pojemności 1.9 litra, generujące moc od 80 do 105 KM.

Wszystkie silniki, zarówno benzynowe, jak i Diesla, są znane ze swojej niezawodności i wydajności. Bez względu na wybrany silnik, Lancia Delta II oferuje płynną i dynamiczną jazdę, a jednocześnie koszty utrzymania są na tyle niskie, że nie obciążają znacząco budżetu użytkownika. To sprawia, że model ten pozostaje atrakcyjnym wyborem na rynku samochodów używanych.

Spalanie i pojemność silnika Lancia Delta II

Spalanie Lancia Delta II zależy od wybranego silnika oraz stylu jazdy. Średnie spalanie silników benzynowych wynosi od 7 do 9 l/100km w cyklu mieszanym, natomiast dla jednostek diesla wartość ta kształtuje się na poziomie od 5 do 7 l/100km. Należy jednak zauważyć, że te wartości mogą się różnić w zależności od indywidualnych preferencji kierowcy oraz warunków jazdy.

W przypadku silników benzynowych Lancia Delta II, pojemność silnika wynosi od 1.4 do 2.0 litra. Najmniejsza jednostka napędowa oferuje moc 75 KM, natomiast największa – aż 190 KM. Świadczy to o tym, że Lancia Delta II potrafi dostarczyć zróżnicowane doświadczenia za kierownicą, zaspokajając potrzeby zarówno osób szukających ekonomicznego samochodu, jak i tych, które oczekują większej mocy.

Jeśli chodzi o jednostki diesla dostępne w modelu Lancia Delta II, wszystkie mają pojemność 1.9 litra. Moc tych silników waha się od 80 do 105 KM. To pokazuje, że nawet w przypadku silników diesla, Lancia Delta II jest w stanie zaoferować różnorodność i dostosować się do rozmaitych oczekiwań kierowców.

Podsumowując, zarówno spalanie, jak i pojemność silnika w modelu Lancia Delta II są zróżnicowane, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb i preferencji. Bez względu na wybór, każda wersja tego modelu gwarantuje niezawodność i wydajność, które są charakterystyczne dla marki Lancia.

Ceny modelu Lancia Delta II na rynku wtórnym

Ceny Lancia Delta II na rynku wtórnym są tak zróżnicowane jak sama gama modeli tego samochodu. Te wartości mogą znacznie się różnić, w zależności od stanu technicznego pojazdu, rocznika oraz wyposażenia. Znalezienie egzemplarza w dobrym stanie mechanicznym i z zadbaną karoserią może być wyzwaniem, ale jednocześnie okazją do zainwestowania w klasyczne włoskie auto.

Zarówno miłośnicy klasyków, jak i praktyczni użytkownicy samochodów używanych, zwracają uwagę na atrakcyjność cenową Lancii Delta II. Ceny rozpoczynają się już od kilku tysięcy złotych, co czyni ten model dostępnym dla szerokiego grona odbiorców poszukujących charakterystycznego włoskiego designu połączonego z niezawodnością.

Najwyższe ceny za model Lancia Delta II można natomiast spotkać przy egzemplarzach z limitowanych serii lub tych po gruntownej renowacji. Dla kolekcjonerów i entuzjastów marki Lancia, taki stan może być wystarczającym argumentem do zainwestowania większych sum, zwłaszcza jeśli samochód ma potencjał do dalszej aprecjacji wartości.

Opinie użytkowników o Lancia Delta II

Samochód Lancia Delta II cieszy się wśród użytkowników opinią pojazdu z duszą, który mimo upływu lat nadal przyciąga uwagę swoim charakterystycznym designem. Wielu właścicieli podkreśla, że jest to model niezawodny, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Zwracają również uwagę na komfort jazdy, który oferuje nawet podczas dłuższych tras.

Opinie na temat silników Lancii Delta II są podzielone. Z jednej strony docenia się ich wytrzymałość i stosunkowo niskie koszty eksploatacji, z drugiej zaś niektórzy użytkownicy wskazują na drobne problemy, które mogą występować w starszych jednostkach. Niemniej jednak, większość kierowców zgadza się co do tego, że silniki te są godne uwagi ze względu na ich charakterystyczną dynamikę i brzmienie.

Kwestia spalania jest aspektem, który często poruszany jest wśród opinii użytkowników Lancii Delta II. Większość z nich potwierdza, że realne wartości zużycia paliwa są akceptowalne, biorąc pod uwagę klasę i wiek samochodu. Użytkownicy zwracają jednak uwagę, że należy być świadomym potencjalnego wzrostu spalania przy dynamicznej jeździe.

Podsumowanie

Lancia Delta II to bez wątpienia pojazd, który łączy w sobie elegancję włoskiego designu z inżynieryjnym kunsztem. Jeśli poszukujesz samochodu z charakterem, który oferuje zarówno niezawodność, jak i różnorodność silników oraz przystępne ceny na rynku wtórnym, ta klasyczna Lancia może być idealnym wyborem. Zachęcamy do dalszego zgłębiania historii i osiągnięć tego kultowego modelu, a także do poszukiwania egzemplarza, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi życia. Czy to do codziennej jazdy, czy jako potencjalny klasyk do kolekcji, Lancia Delta II czeka, by ponownie ożyć na drogach. Odkryj więcej i pozwól sobie na odrobinę włoskiej pasji motoryzacyjnej!

foto: Lancia