Hyundai Prelude I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Przemierzając świat motoryzacji, warto zwrócić uwagę na kultowy model, który zyskał uznanie wielu kierowców – Hyundai Prelude I. Poznajmy jego tajemnice: od imponujących danych technicznych, przez przestronne wymiary, aż po ekonomiczne silniki i ich spalanie. Czy jego pojemność i cena idą w parze z oczekiwaniami użytkowników? Zapraszam do lektury, która rozwieje wątpliwości i przedstawi rzetelne opinie na temat tego niezwykłego pojazdu.

Dane techniczne i wymiary Hyundai Prelude I

Hyundai Prelude I to samochód pełen niespodzianek, zarówno pod względem danych technicznych, jak i wymiarów. Jego długość wynosi 4450 mm, szerokość 1695 mm, a wysokość – 1315 mm. Takie wymiary zapewniają komfort jazdy oraz przestronność wnętrza. Kierowcy docenią także rozstaw osi wynoszący 2500 mm, który gwarantuje stabilność na drodze.

Pod maską Hyundai Prelude I znajduje się silnik o pojemności 2.0 litra i mocy 133 koni mechanicznych. Dzięki temu, jazda tym samochodem dostarcza niezwykłych doznań i gwarantuje doskonałe osiągi. Ponadto, silnik jest sprzężony z manualną, 5-biegową skrzynią biegów, co pozwala na pełną kontrolę nad pojazdem.

Warto zwrócić uwagę na wagę Hyundai Prelude I – wynosi ona 1180 kg. Jest to optymalna wartość, która zapewnia stabilność, ale jednocześnie nie wpływa negatywnie na spalanie. Ponadto, bagażnik o pojemności 320 litrów umożliwia komfortowe pakowanie podczas dłuższych wyjazdów.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Hyundai Prelude I oferował kilka możliwości wyboru silnika, zaspokajając różnorodne preferencje użytkowników. Wśród nich znajdował się silnik o pojemności 2.0 litra, który był standardem dla tego modelu. Silnik 2.0 to jednostka benzynowa o mocy 133 koni mechanicznych, połączona z 5-biegową manualną skrzynią biegów.

Drugą dostępną opcją był silnik 2.2 litra. Ta jednostka była nieco mocniejsza, dostarczając kierowcy 160 koni mechanicznych. Był to idealny wybór dla osób szukających wyższych osiągów, przy jednocześnie zachowanym rozsądnym zużyciu paliwa.

Na rynku amerykańskim dostępna była również wersja z silnikiem V6 o pojemności 3.0 litra. Ten silnik generował imponujące 200 koni mechanicznych, dzięki czemu Hyundai Prelude I mógł konkurować z niektórymi sportowymi modelami tamtych czasów.

Wszystkie silniki, dostępne w modelu Hyundai Prelude I, stanowiły doskonałe połączenie wydajności i ekonomii. Bez względu na wybraną opcję, kierowcy mogli liczyć na niezawodność i satysfakcję z jazdy tym wyjątkowym samochodem.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Hyundai Prelude I to jeden z kluczowych aspektów, na które zwracają uwagę potencjalni nabywcy. W tym zakresie, model ten wypada naprawdę dobrze. Dla silnika o pojemności 2.0 litra, spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 9 litrów na 100 km, co stanowi akceptowalną wartość dla samochodów o takich parametrach.

W przypadku silnika 2.2, spalanie jest nieco wyższe i wynosi średnio 10 litrów na 100 km. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę większą moc i lepsze osiągi, jest to wartość zrozumiała. Właściciele modelu z tym silnikiem wciąż mogą cieszyć się dość ekonomiczną jazdą.

Silnik V6 o pojemności 3.0 litra, dostępny na rynku amerykańskim, charakteryzuje się wyższym spalaniem – średnio 12 litrów na 100 km. Jednak ponownie, zważywszy na imponującą moc i sportowe osiągi, jest to wartość akceptowalna dla entuzjastów sportowej jazdy.

Pojemność bagażnika w Hyundai Prelude I wynosi 320 litrów. Pomimo sportowej sylwetki i kompaktowych rozmiarów, model ten oferuje wystarczającą przestrzeń bagażową na codzienne zakupy czy weekendowe wyjazdy. Jest to jeszcze jeden aspekt, który sprawia, że Hyundai Prelude I jest praktycznym wyborem dla wielu kierowców.

Ceny nowych i używanych modeli Hyundai Prelude I

Ceny nowych modeli Hyundai Prelude I w momencie premiery były konkurencyjne i przystępne dla szerokiego grona odbiorców, co pozwoliło na uzyskanie dużej popularności na rynku. Obecnie jednak, ze względu na status modelu jako pojazdu zabytkowego, ceny mogą być wyższe, zwłaszcza dla egzemplarzy w doskonałym stanie kolekcjonerskim.

Rynek wtórny oferuje Hyundai Prelude I w bardzo zróżnicowanych cenach, które zależą przede wszystkim od stanu technicznego, roku produkcji oraz przebiegu pojazdu. Używane modele można znaleźć już za atrakcyjne ceny, co czyni je dostępnymi dla miłośników klasyków z ograniczonym budżetem.

Zainteresowanie pojazdami klasycznymi, jakim niewątpliwie jest Hyundai Prelude I, wpływa na utrzymanie wartości tych samochodów na stosunkowo stabilnym poziomie. Dla kolekcjonerów i entuzjastów motoryzacji, inwestycja w ten model może okazać się korzystna, zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym, w dłuższej perspektywie.

Opinie użytkowników i ekspertów o Hyundai Prelude I.

Wśród opinii użytkowników Hyundai Prelude I, często pojawiają się pochwały dla jego wyjątkowego designu i sportowego charakteru. Właściciele doceniają także niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji, które czynią ten model atrakcyjnym wyborem wśród samochodów używanych z tamtego okresu.

Ekspertów w dziedzinie motoryzacji urzeka w Hyundai Prelude I przede wszystkim kultowy status i wpływ, jaki miał na design coupé lat 80. i 90. Zwracają uwagę na zbalansowane połączenie wydajności i ekonomicznego spalania, które dla wielu stanowi synonim motoryzacyjnego kompromisu.

Wiele osób podkreśla, że Hyundai Prelude I to samochód z duszą, który pomimo upływu lat wciąż potrafi dostarczyć emocje podczas jazdy. Użytkownicy cenią sobie jego płynne linie nadwozia oraz doskonałą widoczność, dzięki której podróżowanie tym modelem jest czystą przyjemnością.

Podsumowanie

Hyundai Prelude I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie styl, wydajność i praktyczność. Jego różnorodne silniki i zbalansowane spalanie sprawiają, że każdy miłośnik motoryzacji znajdzie wersję dopasowaną do swoich potrzeb. Zachęcamy do dalszego zgłębiania historii i osiągów tego kultowego modelu, a także do poszukiwania egzemplarza, który może stać się nie tylko środkiem transportu, ale i pasjonującym hobby. Odkryj więcej o Hyundai Prelude I, dołącz do społeczności entuzjastów i pozwól sobie na odrobinę motoryzacyjnej nostalgii.

foto: Honda