Honda Odyssey II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy rodzina się powiększa, a życie staje się bardziej dynamiczne, potrzebujemy towarzysza drogowego, który sprosta naszym wymaganiom. Honda Odyssey II to nie tylko pojazd, to wszechstronny partner na każdą okazję. Przyjrzyjmy się bliżej, jak prezentuje się pod kątem technicznym: od wymiarów, przez pojemność i spalanie, aż po opinie zadowolonych użytkowników. Czy to właśnie ta Honda stanie się Twoją mobilną oazą na zatłoczonych szosach?

Dane techniczne i wymiary Honda Odyssey II

Wymiary Honda Odyssey II są idealnie dopasowane do potrzeb większości rodzin. Długość pojazdu wynosi 4,805 metra, szerokość 1,800 metra, a wysokość 1,685 metra. Rozstaw osi to 2,830 metra, co przekłada się na przestronne wnętrze i komfort jazdy.

Z technicznego punktu widzenia, Honda Odyssey II ma wiele do zaoferowania. Pod maską znajduje się silnik o pojemności 2,4 litra, generujący moc 160 koni mechanicznych. To połączenie pojemności i mocy gwarantuje zrównoważone osiągi, bez względu na warunki drogowe.

Waga własna pojazdu wynosi 1,635 kg, co jest doskonałym przykładem, jak Honda zdołała połączyć solidną konstrukcję z optymalnym ciężarem. Dzięki temu, Honda Odyssey II oferuje nie tylko doskonałe osiągi, ale także niskie spalanie i duże możliwości ładunkowe.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Honda Odyssey II znajdują się dwa różne rodzaje silników. Dostępne są wersje benzynowe oraz zasilane benzyną i gazem LPG. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji potencjalnego nabywcy.

Silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra to jednostka DOHC generująca moc 160 KM. Natomiast wersja zasilana benzyną i gazem LPG jest również 2,4-litrową jednostką, ale generuje moc 150 KM. Wybór pomiędzy tymi dwoma zależy od oczekiwań dotyczących osiągów, ekonomii eksploatacji oraz świadomości ekologicznej.

Spalanie i pojemność zbiornika paliwa

Spalanie Honda Odyssey II zależy od wybranej wersji silnika, jednak w obu przypadkach jest to wartość, która zasługuje na uznanie. Silnik benzynowy o mocy 160 KM oferuje średnie spalanie na poziomie 8,7 litra na 100 kilometrów. W przypadku wersji zasilanej benzyną i gazem LPG, spalanie jest jeszcze bardziej ekonomiczne, wynosząc średnio 7,7 litra benzyny na 100 kilometrów oraz około 10,1 litra gazu LPG na tę samą odległość.

Pojemność zbiornika paliwa w Honda Odyssey II wynosi 65 litrów. Oznacza to, że na pełnym zbiorniku, w zależności od wybranego rodzaju paliwa, możemy przejechać od około 745 kilometrów (wersja benzynowa) do nawet 900 kilometrów (wersja LPG), co czyni ten model idealnym wyborem dla długich podróży z rodziną.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Odyssey II

Kiedyś ceny nowych modeli Honda Odyssey II na rynku pierwotnym były atrakcyjne dla budżetu rodzinnego. Obecnie jednak nowych egzemplarzy nie znajdziemy w salonach. Cena używanych modeli tego minivana zależy od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny, wyposażenie czy przebieg.

Zakup używanej Honda Odyssey II na rynku wtórnym często jest opłacalną inwestycją. Ceny używanych egzemplarzy wahają się w szerokim zakresie, co umożliwia znalezienie opcji dostosowanej do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętajmy jednak, że najlepiej utrzymane modele z niskim przebiegiem mogą kosztować znacznie więcej, ale zapewniają również wyższy standard użytkowania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Odyssey II

Opinie użytkowników Honda Odyssey II często podkreślają jej przestronność i funkcjonalność, które sprawiają, że jest to niezwykle praktyczny samochód dla rodziny. Wysoka jakość wykonania wnętrza oraz komfort jazdy są aspektami, które zyskują uznanie w oczach właścicieli tego modelu.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych, Honda Odyssey II cieszy się opinią niezawodnego i ekonomicznego pojazdu. Zwracają oni uwagę na doskonałe połączenie dynamiki silników z niskim zużyciem paliwa, co w przypadku samochodu rodzinnego jest cechą szczególnie cenioną.

Niektóre opinie zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny Honda Odyssey II, który mimo upływu lat wciąż prezentuje się atrakcyjnie. Użytkownicy doceniają także niskie koszty utrzymania i możliwość przewożenia dużej liczby pasażerów lub ładunku, co czyni ten model bardzo praktycznym.

Jednakże, jak w przypadku każdego pojazdu, znajdują się również opinie wskazujące na potencjalne problemy, takie jak droższe naprawy związane z wyspecjalizowanymi częściami. Mimo to, ogólna satysfakcja posiadaczy Honda Odyssey II jest wysoka, a samochód ten jest często polecany jako solidny wybór na rynku wtórnym.

Podsumowanie

Honda Odyssey II to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie przestronność, ekonomię i funkcjonalność, czyniąc go idealnym wyborem dla dynamicznie żyjących rodzin. Jeśli szukasz niezawodnego i wszechstronnego minivana, który poradzi sobie zarówno w codziennych dojazdach, jak i podczas dłuższych wyjazdów, to model ten z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania opinii użytkowników, co może pomóc w podjęciu świadomej decyzji o zakupie. Nie zapominaj o sprawdzeniu ofert na rynku wtórnym, gdzie Honda Odyssey II wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem i zachowuje wartość. Twoja rodzina zasługuje na komfort i bezpieczeństwo, które oferuje Honda Odyssey II.

foto: Honda