Honda Odyssey I – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Rozpocznij podróż w czasie z Honda Odyssey I, minivanem, który zdefiniował komfort i funkcjonalność dla całych rodzin. Odkryj, jak inżynierowie Hondy połączyli wszechstronność przestrzeni, zaawansowane technologie silnikowe i ekonomiczne spalanie w jednym, wyjątkowo praktycznym pojeździe. Prześledź zmiany cenowe i zobacz, czemu Honda Odyssey I do dziś jest ceniona przez użytkowników. Czy spełni ona wymagania nowoczesnych rodzin poszukujących niezawodnego i przestronnego auta? Przekonajmy się razem.

Dane techniczne i wymiary modelu Honda Odyssey I

Zacznijmy od podstawowych danych technicznych modelu Honda Odyssey I. Ten innowacyjny minivan wprowadzono na rynek w 1994 roku. Oferował przestronne, funkcjonalne wnętrze i solidną konstrukcję. Był wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 2.2 litra, generujący moc 140 koni mechanicznych.

Jeśli chodzi o wymiary, Honda Odyssey I była jednym z większych minivanów swojego czasu. Jej długość wynosiła 4,77 metra, szerokość 1,80 metra, a wysokość 1,66 metra, co zapewniało dużą ilość miejsca dla pasażerów i bagażu. Rozstaw osi wynosił 2,83 metra, co przekładało się na stabilną jazdę i komfort podczas długich podróży.

Jednym z najważniejszych aspektów każdego pojazdu są jego dane dotyczące przestrzeni bagażowej. Honda Odyssey I nie zawodziła w tym zakresie, oferując imponującą pojemność bagażnika wynoszącą 852 litry. Po złożeniu tylnych siedzeń, ta pojemność rosła do imponujących 2,740 litrów, co czyniło ją jednym z najbardziej przestronnych minivanów na rynku.

Silniki dostępne w modelu Honda Odyssey I

Pod maską Honda Odyssey I ukrywały się różne wersje czterocylindrowych silników. Najbardziej popularnym z nich był wspomniany wcześniej silnik 2.2 litra, który zasłynął ze swojej niezawodności oraz mocnej, stabilnej pracy. Dostarczał on moc 140 koni mechanicznych, co było wystarczające do komfortowej jazdy nawet przy pełnym obciążeniu.

Jednak Honda nie skupiła się wyłącznie na jednym rodzaju silnika. Inna popularna wersja to silnik 2.3 litra, który generował moc 150 koni mechanicznych. Ten silnik był nieco mocniejszy od wersji 2.2 litra, co przekładało się na lepszą dynamikę jazdy.

Ponadto, Honda Odyssey I była dostępna również z silnikiem diesla. Ta wersja była szczególnie ceniona przez osoby, które często podróżowały na długie dystanse. Silnik diesla o pojemności 2.2 litra generował moc 125 koni mechanicznych, oferując jednocześnie doskonałą ekonomię paliwa.

Wszystkie silniki, które były dostępne w modelu Honda Odyssey I, charakteryzowały się niezawodnością i solidną konstrukcją. Bez względu na wybór, użytkownik mógł liczyć na komfortową i bezproblemową jazdę, co do dziś jest jednym z najważniejszych atutów tego modelu.

Spalanie i pojemność silnika w Honda Odyssey I

Spalanie jest jednym z najważniejszych parametrów, na które zwracają uwagę potencjalni nabywcy. Honda Odyssey I, mimo swojej dużej pojemności i mocy silników, oferowała całkiem przyzwoite wartości w tej kategorii. W zależności od wersji silnika i stylu jazdy, średnie spalanie oscylowało w granicach 8 do 10 litrów na 100 kilometrów.

Silnik o pojemności 2.2 litra, zasilany benzyną, który był najpopularniejszym wyborem wśród użytkowników, zużywał średnio około 9 litrów paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Ta wartość była całkiem konkurencyjna, szczególnie biorąc pod uwagę wielkość i wagę pojazdu.

Wersja z silnikiem diesla była bardziej ekonomiczna. Średnie spalanie tego silnika wynosiło około 7,5 litra na 100 km, co czyniło go atrakcyjną opcją dla osób często podróżujących na długie dystanse. Mimo niższej mocy, silnik ten oferował doskonałą ekonomię paliwa.

Jeśli chodzi o pojemność silnika w modelu Honda Odyssey I, była ona typowa dla minivanów tej klasy. W zależności od wybranej wersji, pojemność silnika wynosiła od 2.2 do 2.3 litra. Tak duże silniki gwarantowały niezawodność i moc, niezbędne do komfortowej jazdy nawet przy pełnym obciążeniu.

Ceny nowych i używanych modeli Honda Odyssey I

Ceny nowych modeli Honda Odyssey I, w momencie ich debiutu na rynku w latach 90., były uzależnione od wybranej konfiguracji oraz rynku, na którym były sprzedawane. Obecnie, z uwagi na upływ czasu i fakt, że model ten nie jest już produkowany, wartości te mają znaczenie historyczne. Niemniej jednak, dla pasjonatów motoryzacji mogą stanowić interesujący punkt odniesienia do analizy zmian cen samochodów w segmencie minivanów.

Na rynku wtórnym, ceny używanych modeli Honda Odyssey I są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, przebieg, rok produkcji czy wyposażenie. Mimo upływu lat, minivan ten wciąż cieszy się zainteresowaniem ze względu na swoją przestrzeń i niezawodność, co może wpływać na utrzymanie stosunkowo stabilnych cen na rynku pojazdów używanych.

Zainteresowanie rynku kolekcjonerskiego oraz fakt, że Honda Odyssey I jest już modelem klasycznym, może wpływać na wzrost wartości dobrze zachowanych egzemplarzy. Szczególnie poszukiwane są modele z niskim przebiegiem i w oryginalnym stanie, które mogą osiągać ceny wyższe niż przeciętne egzemplarze użytkowe.

Opinie użytkowników o Honda Odyssey I

Opinie użytkowników o Honda Odyssey I często podkreślają jej niezawodność i przestronność, które są kluczowymi atutami tego modelu. Wielu właścicieli ceni sobie fakt, że ten minivan, mimo upływu lat, wciąż zapewnia komfortowe warunki podróżowania dla całej rodziny, co jest szczególnie ważne podczas dłuższych wyjazdów.

Wśród recenzji Honda Odyssey I, nie brakuje pozytywnych opinii dotyczących ekonomicznego spalania, szczególnie w wersji z silnikiem diesla. Użytkownicy podkreślają, że ten minivan jest w stanie zaoferować zadowalające osiągi przy jednoczesnym zachowaniu rozsądnych kosztów utrzymania, co jest istotnym aspektem dla rodzin z ograniczonym budżetem.

Niektóre opinie zwracają uwagę na kultowy już design i solidną konstrukcję Honda Odyssey I. Klienci doceniają tradycyjną jakość wykonania, jaką oferowała Honda w latach 90., co przekłada się na trwałość i możliwość użytkowania pojazdu przez wiele lat bez konieczności częstych napraw.

Podsumowanie

Honda Odyssey I to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie praktyczność, niezawodność oraz komfort jazdy. Jeśli szukasz minivana, który przez lata zdobył uznanie użytkowników i do dziś jest doceniany za swoje zalety, to model ten z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Zapraszamy do dalszego odkrywania bogatej historii i cech, które sprawiają, że Honda Odyssey I wciąż pozostaje w kręgu zainteresowań miłośników motoryzacji. Niezależnie od tego, czy jesteś kolekcjonerem, poszukujesz niezawodnego auta dla swojej rodziny, czy po prostu interesujesz się motoryzacją, Honda Odyssey I oferuje wiele tematów do eksploracji. Zachęcamy do dalszego zgłębiania wiedzy i dzielenia się opiniami na temat tego klasycznego minivana.

foto: Honda