Honda Jazz I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata kompaktowych aut, gdzie Honda Jazz I prezentuje się jako ikona miejskiej zwinności i praktyczności. Ten niezwykły model, który zadebiutował na początku XXI wieku, do dziś jest symbolem inteligentnego wykorzystania przestrzeni i ekonomicznej jazdy. Czy to miejskie zatłoczenie, czy otwarte drogi – poznajcie specyfikacje techniczne, które uczyniły Hondę Jazz I ulubieńcem wielu kierowców. Przygotujcie się na fascynującą podróż przez wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny oraz opinie, które składają się na historię tego wyjątkowego pojazdu.

Dane techniczne i wymiary Honda Jazz I

Honda Jazz I, w swojej pierwszej generacji, zaskakuje przede wszystkim przemyślaną konstrukcją i kompaktowymi wymiarami. Długość tego modelu wynosi 3830 mm, szerokość 1675 mm, a wysokość 1525 mm. Te parametry czynią go idealnym samochodem do miejskich warunków, gdzie zwinność i łatwość parkowania są kluczowe. Rozstaw osi wynosi 2450 mm, co przekłada się na stabilność jazdy i komfort podróżowania, nawet na dłuższych trasach.

Pod maską Honda Jazz I skrywa silniki o pojemności od 1.2 do 1.4 litra, oferujące moc od 78 do 83 KM. Jest to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie ekonomiczną jazdę bez rezygnacji z dynamiki. Wszystko to, w połączeniu z 5-biegową manualną skrzynią biegów, gwarantuje płynną i przyjemną jazdę, zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Honda Jazz I oferuje dwie opcje silników, które są znane ze swojej niezawodności i wydajności. Pierwszą jest jednostka o pojemności 1.2 litra generująca 78 KM mocy, idealna dla tych, którzy szukają ekonomicznego, a zarazem zwinne samochodu do jazdy miejskiej. Jest to silnik, który łączy w sobie oszczędność paliwa z wystarczającą mocą, aby poradzić sobie z codziennymi wyzwaniami ruchu drogowego.

Drugą opcją jest silnik 1.4-litrowy, który dostarcza moc 83 KM. Ten silnik zapewnia nieco więcej dynamiki i jest idealny dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy dla dłuższych podróży czy szybszej jazdy po autostradach. Oba silniki Honda Jazz I są sprzężone z 5-biegową manualną skrzynią biegów, co gwarantuje płynność i precyzję zmiany biegów.

Spalanie i pojemność bagażnika w Honda Jazz I

Jeśli chodzi o spalanie, Honda Jazz I jest zdecydowanie efektywna. Średnie zużycie paliwa dla modelu z silnikiem 1.2 litra wynosi około 5.3 litra na 100 km w cyklu mieszanym, co czyni go jednym z najbardziej ekonomicznych samochodów w swojej klasie. Dla wersji z silnikiem 1.4 litra średnie spalanie to około 5.8 litra na 100 km, co nadal jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę dodatkową moc, którą ten silnik oferuje.

Pod kątem praktyczności, Honda Jazz I również nie zawodzi. Pojemność bagażnika w tym modelu wynosi 354 litry. Jednak dzięki inteligentnemu systemowi składania siedzeń, znanemu jako „”Magic Seats””, pojemność bagażnika może zwiększyć się do imponujących 1314 litrów, co czyni Hondę Jazz I jednym z najbardziej elastycznych i praktycznych samochodów w swoim segmencie.

Ceny modelu na rynku wtórnym

Ceny modelu Honda Jazz I na rynku wtórnym są atrakcyjne i stanowią interesującą propozycję dla osób szukających niezawodnego samochodu w rozsądnej cenie. Ze względu na swoją trwałość i niskie koszty eksploatacji, Honda Jazz I cieszy się uznaniem wśród użytkowników poszukujących ekonomicznego i praktycznego pojazdu.

Wartość rynkowa tego modelu zależy od wielu czynników, takich jak stan techniczny pojazdu, rocznik, przebieg oraz wyposażenie. Ceny używanych egzemplarzy Honda Jazz I mogą się wahać, co daje szeroki wybór potencjalnym kupującym, zależnie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Znaczący wpływ na cenę ma również fakt, czy samochód był regularnie serwisowany i posiada udokumentowaną historię napraw. Wysokiej jakości egzemplarze z kompletną historią serwisową są wyceniane wyżej, ale jednocześnie stanowią pewniejszą inwestycję dla kupującego.

Kupujący na rynku wtórnym często poszukują modelu Honda Jazz I ze względu na jego przestronne wnętrze i niskie spalanie. Te cechy, w połączeniu z przystępnymi cenami na rynku wtórnym, sprawiają, że Honda Jazz I jest rozważana jako wartościowy wybór w segmencie kompaktowych aut miejskich.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Jazz I

Użytkownicy Honda Jazz I często podkreślają niesamowitą przestrzeń i funkcjonalność wnętrza tego modelu. Wielu z nich jest zaskoczonych, jak kompaktowy samochód może oferować tak wiele miejsca i praktycznych rozwiązań, takich jak składane siedzenia 'Magic Seats’.

Eksperci branży motoryzacyjnej niezmiennie zachwycają się niezawodnością i ekonomicznym spalaniem Hondy Jazz I. Doceniają ten model za niskie koszty utrzymania oraz za to, że nawet po wielu latach użytkowania, samochód często pozostaje wolny od poważnych awarii.

Zarówno użytkownicy, jak i eksperci często odnoszą się do jazdy miejskiej, w której Honda Jazz I pokazuje swoje najlepsze cechy. Małe wymiary zewnętrzne w połączeniu z dobrym promieniem skrętu sprawiają, że manewrowanie w ciasnych uliczkach staje się dziecinnie łatwe.

Nie brakuje też wzmianek o stylu i designie. Choć Honda Jazz I nie pretenduje do miana ikony stylu, to jej funkcjonalna estetyka i dobrze zaprojektowane wnętrze zbierają pozytywne oceny, szczególnie w kontekście ówczesnych trendów w segmencie kompaktowych aut.

Podsumowanie

Honda Jazz I to samochód, który z powodzeniem łączy w sobie zwinność miejskiego auta z niezawodnością i ekonomiczną jazdą. Jeśli poszukujesz pojazdu, który sprawdzi się zarówno podczas codziennych dojazdów, jak i dłuższych wypraw, ta Honda może być idealnym wyborem. Rozważając zakup używanego modelu, warto zwrócić uwagę na historię serwisową oraz stan techniczny pojazdu, aby inwestycja była jak najbardziej opłacalna. Zapraszamy do dalszego eksplorowania świata motoryzacji i poznawania innych modeli, które mogą spełnić Twoje oczekiwania. Honda Jazz I to tylko jeden z wielu samochodów, które mogą zainspirować Twoją motoryzacyjną pasję i dopasować się do Twojego stylu życia.