Honda CRV II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy marzenia o niezawodnym, przestronnym SUV-ie stają się rzeczywistością, Honda CRV II często wyłania się na horyzoncie jako bohater codziennej mobilności. W kręgu zainteresowań zarówno rodzin, jak i singli, ten model przyciąga uwagę swoimi imponującymi danymi technicznymi i praktycznością. Zerknijmy w głąb jego specyfikacji, aby odsłonić tajniki spalania, pojemności czy cen, które składają się na opinię kierowców. Czy Honda CRV II spełni Twoje oczekiwania? Zapraszamy do artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości!

Dane techniczne i wymiary Honda CRV II

Zacznijmy od podstaw – danych technicznych. Honda CRV II jest samochodem o imponujących wymiarach, które przekładają się na przestronność i komfort jazdy. Długość tego modelu wynosi 4574 mm, szerokość 1820 mm, a wysokość 1680 mm. Takie proporcje gwarantują nie tylko wygodę dla pasażerów, ale również łatwość parkowania i manewrowania.

Pojemność bagażnika to kolejny aspekt, który warto podkreślić. Honda CRV II oferuje aż 589 litrów przestrzeni bagażowej, co jest więcej niż wystarczające dla większości potrzeb transportowych, czy to na zakupy, czy na długie wakacyjne wyprawy. A kiedy złożymy tylne siedzenia, pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 1146 litrów.

Pod maską Honda CRV II kryje silnik o pojemności 2.0 l, generujący moc 150 KM. Jest to jednostka napędowa, która zapewnia solidne osiągi i niezawodność, dzięki czemu Honda CRV II jest w stanie poradzić sobie nawet z trudnymi warunkami jazdy.

Wreszcie, warto zwrócić uwagę na rozstaw osi, który wynosi 2630 mm. Ta wartość ma duże znaczenie dla stabilności jazdy i komfortu pasażerów. Dzięki temu, Honda CRV II jest nie tylko samochodem przestronnym, ale również bezpiecznym i przyjemnym w prowadzeniu.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

W ofercie Honda CRV II dostępne są różne warianty silnikowe, które spełnią oczekiwania zarówno tych, którzy cenią sobie wydajność, jak i tych, dla których priorytetem jest ekonomia jazdy. Głównym silnikiem jest jednostka benzynowa o pojemności 2,0 l i mocy 150 KM. Dla miłośników diesla dostępna jest również opcja 2,2 l iCTDi generująca 140 KM.

Wersja benzynowa zapewnia płynne przyspieszenie i dobrą dynamikę jazdy, podczas gdy diesel zachwyca swoją ekonomią i niezawodnością. 2,2 l iCTDi jest szczególnie ceniony za niskie zużycie paliwa i cichą pracę, co dodatkowo podnosi komfort jazdy Honda CRV II.

Spalanie i pojemność baku

Spalanie to kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze Hondy CRV II. Model ten, z silnikiem o pojemności 2.0 l, charakteryzuje się średnim zużyciem paliwa na poziomie 8,1 l/100 km w cyklu mieszanym. Oznacza to, że jest to samochód dość ekonomiczny, biorąc pod uwagę jego rozmiary i osiągi.

W przypadku silnika diesla 2,2 l iCTDi, średnie spalanie jest jeszcze niższe i wynosi około 6,5 l/100 km. Ten fakt czyni go atrakcyjnym wyborem dla tych, którzy szukają SUV-a o bardziej ekonomicznym zużyciu paliwa.

Jeśli chodzi o pojemność baku, Honda CRV II jest wyposażona w zbiornik o pojemności 58 litrów. Dzięki temu, nawet przy wyższym zużyciu paliwa, zasięg pojazdu na jednym tankowaniu jest wystarczający dla większości zastosowań, zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Ceny nowych i używanych modeli Honda CRV II

W momencie premiery na rynku, ceny nowych modeli Honda CRV II mogły znacznie się różnić, w zależności od wybranej wersji wyposażeniowej i silnika. Jednak z biegiem lat, cena pojazdu na rynku pierwotnym stała się bardziej dostępna dla przeciętnego konsumenta, co sprawiło, że CRV II przyciągnęła szerokie grono nabywców poszukujących przestronnego i niezawodnego SUV-a.

Na rynku wtórnym, ceny używanych egzemplarzy Honda CRV II są atrakcyjne, co czyni je popularnym wyborem wśród osób szukających wartościowego pojazdu w rozsądnej cenie. Wartość rynkowa takiego samochodu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny oraz przebieg, co pozwala na znalezienie odpowiedniej oferty dla każdego budżetu.

Potencjalni kupujący powinni jednak pamiętać, że utrzymanie wartości rynkowej przez Honda CRV II jest stosunkowo wysokie w porównaniu do innych pojazdów w tej klasie. To sprawia, że inwestycja w ten model może okazać się korzystna nie tylko ze względu na aspekty praktyczne, ale także z perspektywy przyszłej odsprzedaży.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda CRV II

Honda CRV II cieszy się wśród użytkowników opinią pojazdu niezawodnego i praktycznego, który doskonale sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wielu z nich podkreśla komfort jazdy i przestronne wnętrze, które idealnie odpowiada potrzebom rodzinnym, a także osobom ceniącym sobie wygodę i funkcjonalność.

Ekspertów z branży motoryzacyjnej przekonuje zaawansowana technologia i solidność wykonania Honda CRV II. Zwracają oni uwagę na zbalansowane połączenie wydajności silników z ekonomicznym zużyciem paliwa, co w połączeniu z dobrą dynamiką jazdy, sprawia, że ten model jest często rekomendowany jako wybór godny zaufania.

Oprócz pochlebnych opinii, niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na koszty eksploatacji, które mogą być nieco wyższe w porównaniu z innymi pojazdami tej klasy. Mimo to, zadowolenie z niezawodności i komfortu jazdy często przeważa nad tymi czynnikami, co utwierdza ich w przekonaniu, że wybór Hondy CRV II był trafioną decyzją.

Opinie na temat Honda CRV II często wspominają również o atrakcyjnym designie i dobrej jakości materiałach użytych do wykończenia wnętrza. Użytkownicy doceniają estetyczne połączenie funkcjonalności z nowoczesnym wyglądem, co sprawia, że Honda CRV II jest postrzegana jako pojazd, który starzeje się z godnością.

Podsumowanie

Honda CRV II to pojazd, który z pewnością zasługuje na uwagę, łącząc w sobie przestronność, komfort i ekonomiczne spalanie. Jeśli poszukujesz SUV-a, który sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli, jak i podczas rodzinnych wyjazdów, ten model może okazać się idealnym wyborem. Zapewniamy, że Honda CRV II to nie tylko funkcjonalność, ale także przyjemność z jazdy i niezawodność, które docenią nawet najbardziej wymagający kierowcy. Zachęcamy do dalszego eksplorowania możliwości, jakie oferuje Honda CRV II, aby przekonać się, czy jest to samochód, który spełni Twoje indywidualne potrzeby. Odkryj opinie innych użytkowników i pozwól, by Twoja decyzja była świadoma i dobrze przemyślana.