Honda Civic IV — dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Legendarna Honda Civic IV to kwintesencja japońskiej inżynierii, która do dziś budzi podziw swoją niezawodnością i ekonomicznością. Czy jesteś ciekawy, jak prezentują się jej konkretne dane techniczne i jak sprawdza się w codziennej eksploatacji? Zapraszamy do świata kompaktowej ikony lat 90., gdzie poznasz wymiary, spalanie, pojemność silnika oraz aktualne ceny na rynku wtórnym. Odkryj też, co użytkownicy myślą o tym modelu i dlaczego do dzisiaj jest on wybierany przez miłośników czterech kółek.

Dane techniczne Honda Civic IV

Model Honda Civic IV jest wyposażony w szeroki zakres silników, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, które zapewniają imponującą wydajność i efektywność paliwową. W ofercie znajdziemy jednostki o pojemnościach od 1,3 do 1,6 litra, generujące moc od 75 do 125 KM. Szczególnie cieszy się uznaniem model z silnikiem 1.5 VTEC-E, który łączy w sobie oszczędność i dynamiczność.

Wymiary Honda Civic IV również są godne uwagi. Długość samochodu wynosi 4150 mm, a szerokość 1695 mm, co czyni go jednym z bardziej kompaktowych modeli w swojej klasie. Rozstaw osi to 2620 mm, co zapewnia stabilność na drodze i komfort jazdy. Pojemność bagażnika wynosi 390 litrów, co jest wynikiem inteligentnego projektowania przestrzeni.

Wymiary samochodu Honda Civic IV

Kompaktowy rozmiar Honda Civic IV jest jednym z jego najważniejszych atutów. Szerokość samochodu wynosi 1695 mm, co umożliwia łatwe manewrowanie i parkowanie, nawet w ciasnych miejskich przestrzeniach. Mimo to, wnętrze auta jest zaskakująco przestronne, co jest efektem przemyślanego projektu.

Honda Civic IV ma długość 4150 mm, co pozwala zrozumieć, dlaczego ten model jest tak często wybierany przez miłośników kompaktowych samochodów. Ta długość jest idealna dla osób, które cenią sobie zarówno komfort jazdy, jak i łatwość parkowania.

Rozstaw osi wynoszący 2620 mm w Honda Civic IV zapewnia nie tylko stabilność na drodze, ale także oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Jest to szczegół, który znacznie wpływa na komfort podróży, szczególnie podczas długich tras.

Na koniec, warto zwrócić uwagę na pojemność bagażnika w Honda Civic IV, która wynosi 390 litrów. To więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, patrząc na kompaktowe wymiary samochodu. Oznacza to, że nawet podczas dłuższych wycieczek, nie zabraknie miejsca na bagaż.

Spalanie i pojemność silnika Honda Civic IV

Pod maską Honda Civic IV kryje się różnorodność jednostek napędowych o pojemnościach od 1,3 do 1,6 litra. Ta różnorodność pojemności silników sprawia, że każdy kierowca jest w stanie wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. Zarówno miłośnicy ekonomicznej jazdy, jak i ci preferujący mocniejsze jednostki, z pewnością znajdą w ofercie odpowiedni silnik.

Na model Honda Civic IV z silnikiem 1.5 VTEC-E warto zwrócić szczególną uwagę. Jest on niezwykle ceniony za połączenie oszczędności i dynamiki. Dzięki temu silnikowi, Honda Civic IV oferuje nie tylko przyjemność z jazdy, ale także niskie spalanie, co przekłada się na mniejsze koszty eksploatacji.

Spalanie Honda Civic IV to kolejny aspekt, który przyciąga wielu kierowców. Średnie spalanie w cyklu mieszanym dla modeli z silnikami o pojemności 1,3 litra wynosi około 6 litrów na 100 km, co jest wynikiem doskonałej inżynierii japońskiej. W przypadku silników o większej pojemności, spalanie jest nieco wyższe, ale nadal pozostaje na konkurencyjnym poziomie.

Ceny i warianty modelu Honda Civic IV

Chociaż Honda Civic IV nie jest już produkowana, jej ceny na rynku wtórnym nadal przyciągają uwagę. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, ceny mogą się wahać w szerokim zakresie. Dla wielu miłośników motoryzacji, atrakcyjność cenowa tego modelu jest głównym powodem rozważania zakupu używanego egzemplarza.

Różne warianty wyposażenia Honda Civic IV oferowały różnorodność wyboru dla potencjalnych nabywców, co do dzisiaj odbija się na cenach rynkowych. Egzemplarze z bogatszym pakietem opcji, takimi jak klimatyzacja czy elektryczne szyby, cieszą się wyższą ceną, jednak nawet podstawowe wersje są doceniane za ich niezawodność i niskie koszty utrzymania.

Opinie użytkowników i ekspertów o Honda Civic IV

Opinie użytkowników Honda Civic IV często podkreślają jej niezawodność i niskie koszty utrzymania. Zadowolenie z eksploatacji tego modelu przekłada się na pozytywne recenzje, w których wielokrotnie pojawia się stwierdzenie, iż jest to auto „”na lata””.

Wśród ekspertów motoryzacyjnych, Honda Civic IV cieszy się uznaniem za jakość wykonania i trwałość komponentów. Zwracają oni uwagę na wysoki poziom kultury pracy silnika, co jest cechą charakterystyczną dla marek japońskich.

Wielu posiadaczy Honda Civic IV docenia również jej dynamikę i przyjemność z jazdy, szczególnie w odmianach z silnikami VTEC. Użytkownicy często chwalą sobie również kompaktowe wymiary samochodu, które sprawdzają się w miejskim zgiełku.

Negatywne opinie na temat Honda Civic IV są stosunkowo rzadkie, ale niektórzy użytkownicy wskazują na problemy z korozją nadwozia, co jest typowym problemem dla samochodów z lat 90. Mimo to, ogólna ocena tego modelu pozostaje bardzo wysoka wśród miłośników marki.

Podsumowanie

Honda Civic IV to samochód, który mimo upływu lat wciąż może pochwalić się znakomitymi osiągami i ekonomicznym spalaniem. Jego kompaktowe wymiary i przestronne wnętrze sprawiają, że jest to doskonały wybór zarówno do miasta, jak i na dłuższe trasy. Jeśli cenisz sobie niezawodność i pragniesz samochodu z duszą, z pewnością docenisz to, co Honda Civic IV ma do zaoferowania. Zachęcamy do dalszego odkrywania tajników tego modelu, porównywania wersji wyposażenia oraz przeglądania ofert na rynku wtórnym. To może być idealny moment, aby stać się częścią legendy i dołączyć do grona zadowolonych posiadaczy tego kultowego auta.