Honda City I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Odkryj świat miejskiej klasyki z lat 80., gdzie kompaktowy rozmiar spotyka się z niezawodnością, a oszczędność paliwa idzie w parze z praktycznością. Honda City I to ikona swoich czasów, której techniczne detale zasługują na uwagę nawet dzisiaj. Zanurz się w szczegółach dotyczących wymiarów, silników i spalania tego kultowego modelu, poznaj opinie użytkowników i sprawdź, jak wyglądała kwestia cen. Czy Honda City I to wciąż atrakcyjny wybór na tle współczesnych aut miejskich? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary modelu Honda City I.

Model Honda City I jest kompaktowym samochodem miejskim o długości 3395 mm, szerokości 1475 mm i wysokości 1400 mm. Jego wymiary sprawiają, że auto idealnie wpisuje się w wymagania miejskiej jazdy, jednocześnie oferując wygodę i komfort podróżowania. Pomimo niewielkich gabarytów, ten samochód oferuje zaskakująco dużą przestrzeń wewnątrz, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Warto zwrócić uwagę na techniczne aspekty Hondy City I. Jej silnik o pojemności 1231 cm³ oferuje moc 66 KM, co dla kompaktowego samochodu miejskiego jest bardzo dobrym wynikiem. Napędzany benzyną silnik wpływa również na ekonomiczność jazdy tym modelem.

Co więcej, Honda City I jest wyposażona w manualną, 5-biegową skrzynię biegów, co daje kierowcy pełną kontrolę nad autem. Maksymalna prędkość tego modelu wynosi 145 km/h, co jest wystarczające dla jazdy miejskiej i na krótkie trasy poza miasto. Warto również zwrócić uwagę na niewielkie spalanie, które średnio wynosi 5,5 l/100 km.

Podsumowując, Honda City I to auto o kompaktowych wymiarach i dobrych parametrach technicznych. Pomimo niewielkich gabarytów oferuje dużą przestrzeń i komfort jazdy, a także ekonomiczność i niezawodność, które są kluczowymi atutami tego modelu. Wszystko to sprawia, że Honda City I jest nadal atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących auta miejskiego.

Dostępne silniki i ich specyfikacje.

W ofercie Honda City I dostępna była jedna jednostka napędowa – silnik benzynowy o pojemności 1231 cm³. Ten czterocylindrowy, rzędowy silnik o mocy maksymalnej 66 KM i maksymalnym momencie obrotowym 99 Nm cieszył się uznaniem użytkowników za swoją niezawodność i ekonomiczność. Zastosowany w nim system rozrządu SOHC (Single Overhead Camshaft) gwarantował płynną pracę silnika i dobrą reakcję na gaz.

Specyfikacja silnika w Hondzie City I, mimo upływu lat, jest wciąż imponująca dla samochodu miejskiego. Osobom ceniącym sobie ekonomiczną jazdę z pewnością przypadnie do gustu fakt, że średnie spalanie tego modelu wynosi zaledwie 5,5 l/100 km. Jest to zasługą nie tylko dobrze zaprojektowanego silnika, ale również lekkiej konstrukcji samochodu.

Podsumowując, Honda City I z silnikiem benzynowym o pojemności 1231 cm³ jest niezawodnym i ekonomicznym wyborem dla osób poszukujących kompaktowego samochodu miejskiego. Dzięki dobrze zaprojektowanemu silnikowi, auto to może pochwalić się niskim spalaniem i płynną pracą, co przekłada się na komfort jazdy i satysfakcję z użytkowania.

Spalanie i pojemność bagażnika w modelu Honda City I.

Przejdźmy teraz do kwestii ekonomii jazdy, a więc spalania Honda City I. Jak już wspomniano, średnie spalanie tego modelu wynosi około 5,5 l/100 km, co czyni go jednym z bardziej ekonomicznych samochodów miejskich swojego czasu. Tak niskie spalanie jest możliwe dzięki dobrze zaprojektowanemu silnikowi benzynowemu o pojemności 1231 cm³ oraz lekkiej konstrukcji samochodu.

Oprócz ekonomicznej jazdy, Honda City I oferuje również praktyczność, co widać na przykładzie pojemności bagażnika. Pomimo swoich kompaktowych wymiarów, ten model oferuje 315 litrów przestrzeni bagażowej. To więcej niż wystarczająco na codzienne zakupy, a nawet na weekendowy wyjazd za miasto.

Aktualne ceny i dostępność na rynku wtórnym.

Aktualne ceny modelu Honda City I na rynku wtórnym mogą być zaskakująco przystępne, zwłaszcza w kontekście jego kultowego statusu. Biorąc pod uwagę fakt, że auto zostało wprowadzone na rynek w latach 80., większość dostępnych egzemplarzy to samochody po wielu latach użytkowania, co ma bezpośredni wpływ na ich cenę.

Dostępność Honda City I na rynku wtórnym jest ograniczona ze względu na wiek modelu oraz rosnące zainteresowanie pojazdami zabytkowymi. Co więcej, stan techniczny oraz oryginalność poszczególnych egzemplarzy mogą znacząco wpływać na ich wycenę przez sprzedających.

Wśród miłośników motoryzacji, Honda City I uchodzi za model wart kolekcjonowania, co może skutkować wyższymi cenami dobrze zachowanych egzemplarzy. Istotnym czynnikiem wpływającym na cenę jest również to, czy samochód posiada oryginalne części i czy przeszedł przez profesjonalny proces renowacji.

Zakup Honda City I na rynku wtórnym może być interesującą inwestycją dla entuzjastów marki lub osób poszukujących niedrogiego i charakterystycznego samochodu miejskiego. Należy jednak pamiętać o potencjalnych kosztach związanych z konserwacją i naprawami pojazdów z poprzednich dekad.

Opinie użytkowników i eksperckie oceny modelu Honda City I.

Opinie użytkowników na temat Honda City I często podkreślają jej niezawodność oraz niskie koszty utrzymania. Wielu z nich wskazuje, że mimo upływu czasu, ten pojazd nadal sprawdza się doskonale w codziennej eksploatacji, oferując jednocześnie komfort i praktyczność. Dla wielu posiadaczy tego modelu, Honda City I stanowi synonim trwałości i prostoty konstrukcji.

Eksperci motoryzacyjni doceniają Honda City I za jej wpływ na segment samochodów miejskich. W swoich ocenach często zwracają uwagę na innowacyjne rozwiązania zastosowane w tamtych czasach, a także na kultowy design, który do dzisiaj przyciąga spojrzenia na ulicach. Szczególnie podkreślana jest ekonomiczność jazdy, wynikająca z niskiego spalania.

Wśród miłośników zabytkowej motoryzacji, Honda City I jest uznawana za pojazd o dużym potencjale kolekcjonerskim. Entuzjaści doceniają możliwość posiadania części historii motoryzacji, a także cenią łatwość dostępu do części zamiennych, co pozwala na utrzymanie auta w doskonałym stanie technicznym i wizualnym.

Podsumowując, opinie na temat Honda City I są generalnie pozytywne zarówno wśród użytkowników, jak i ekspertów. Ten model jest chwalony za niskie spalanie, niezawodność i styl, który przetrwał próbę czasu. Mimo że jest to pojazd z lat 80., nadal jest ceniony za swój unikalny charakter i jakość wykonania.

Podsumowanie

Honda City I to więcej niż tylko samochód – to kawałek historii motoryzacji, który nadal przyciąga uwagę swoją unikatową konstrukcją i niezawodnością. Jeśli cenisz sobie kompaktowe rozmiary, ekonomiczne spalanie oraz praktyczność, ten model może okazać się idealnym wyborem zarówno do jazdy miejskiej, jak i na krótsze trasy. Zachęcamy do dalszego poznawania tego kultowego auta, które pomimo upływu lat wciąż ma swoich wiernych fanów i może stać się nie tylko środkiem transportu, ale i pasją. Czy jesteś gotowy dołączyć do grona miłośników Hondy City I?