Ford Transit V — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

W świecie komercyjnego transportu, Ford Transit V jawi się jako synonim niezawodności i wszechstronności. Od dokładnych wymiarów, przez wydajne silniki, aż po konkurencyjne spalanie i pojemność – ten model stał się wyborem numer jeden dla wielu przedsiębiorców. Zastanawiasz się, jakie są jego dokładne parametry techniczne, ile naprawdę kosztuje utrzymanie tej maszyny i co o nim sądzą użytkownicy? Zapnij pasy, bo właśnie ruszamy z detalami, które przybliżą Ci ten motoryzacyjny ikon w każdym calu!

Dane techniczne i wymiary Ford Transit V

Jeśli chodzi o dane techniczne, Ford Transit V zdecydowanie nie pozostaje w tyle za konkurencją. Jest wyposażony w wydajne silniki diesla o pojemności od 2,0 do 2,4 litra, które generują moc od 85 do 140 KM. W zależności od wersji, Transit V może mieć napęd na przednie koła, tylnie lub na wszystkie cztery, co czyni go idealnym wyborem dla różnych warunków drogowych.

Pod względem wymiarów, Ford Transit V oferuje różnorodność, która zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających przedsiębiorców. Długość tego modelu waha się od 4,97 m do 6,7 m, szerokość wynosi około 2,5 m, a wysokość – od 2,3 m do 2,8 m. Daje to możliwość transportowania różnego rodzaju ładunków, zarówno pod względem wielkości, jak i wagi.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Wśród dostępnych silników, Ford Transit V oferuje swoim użytkownikom kilka opcji. Najpopularniejsze są jednostki diesla o pojemności 2.0 oraz 2.4 litra. Silnik 2.0 TDCi oferowany jest w trzech wariantach mocy: 85 KM, 105 KM oraz 130 KM. Natomiast silnik 2.4 TDCi dostępny jest w dwóch wersjach: 115 KM oraz 140 KM. Wszystkie te jednostki napędowe charakteryzują się dobrą dynamiką i oszczędnością paliwa.

Warto zwrócić uwagę, że Ford Transit V z silnikiem 2.0 TDCi jest bardzo dobrze zbalansowany pod względem mocy i momentu obrotowego, co przekłada się na świetne osiągi, zarówno podczas jazdy z pełnym ładunkiem, jak i bez. Z drugiej strony, silnik 2.4 TDCi, choć mocniejszy, jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy potrzebują dodatkowej mocy, szczególnie na trudnych terenach lub podczas przewożenia ciężkich ładunków.

Spalanie i pojemność różnych wersji Ford Transit V

Jeśli chodzi o spalanie, Ford Transit V może zaskoczyć swoją efektywnością. Wersje z silnikiem 2.0 TDCi mogą zużywać od 6,5 do 7,5 litra oleju napędowego na 100 km w cyklu mieszanym, co jest konkurencyjnym wynikiem wśród pojazdów tego segmentu. Natomiast wersje z silnikiem 2.4 TDCi, mimo większej mocy, nie są znacznie bardziej „”pragnące”” – ich spalanie wynosi od 7 do 9 litrów na 100 km, w zależności od warunków jazdy i obciążenia.

Pojemność bagażnika Forda Transit V zależy od wybranej wersji nadwozia. Najmniejszą pojemność przestrzeni ładunkowej oferuje wersja o najkrótszym rozstawie osi (L1) – wynosi ona około 6 m3. Wersje z dłuższym rozstawem osi (L2, L3, L4) oferują odpowiednio 9,5 m3, 11,5 m3 oraz 13,5 m3. Natomiast wersja z podwyższonym dachem (H2, H3) umożliwia transport ładunków o objętości do 15,1 m3.

Zakres cenowy Ford Transit V na rynku

Cena zakupu Ford Transit V jest uzależniona od wielu czynników, takich jak rocznik, wersja silnikowa, wyposażenie oraz stan pojazdu. Na rynku wtórnym ceny zaczynają się od około 20 000 zł za modele z początkowych lat produkcji. Natomiast za nowsze egzemplarze z bogatszym wyposażeniem i lepszym stanem technicznym można zapłacić nawet ponad 100 000 zł.

W przypadku zakupu nowego Forda Transita V w salonie, ceny są oczywiście wyższe i zależą od wybranej konfiguracji oraz aktualnych promocji oferowanych przez producenta. Bazowe wersje zaczynają się od kwoty w okolicach 120 000 zł, ale z pełnym wyposażeniem i najmocniejszymi silnikami, cena może przekroczyć 200 000 zł.

Warto mieć na uwadze, że Ford Transit V to pojazd bardzo ceniony wśród przedsiębiorców za jego trwałość i niskie koszty eksploatacji. Co sprawia, że jest to inwestycja, która może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie. Dlatego też, nawet wyższa cena początkowa może okazać się uzasadniona, biorąc pod uwagę potencjalne korzyści ekonomiczne.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Transit V

Ford Transit V zyskał wśród użytkowników opinię niezawodnego partnera w codziennej pracy. Wielu z nich podkreśla jego praktyczność i ekonomiczność, co sprawia, że ten samochód jest ceniony zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach. Kierowcy cenią sobie przede wszystkim jego komfortową jazdę oraz niezawodność w różnorodnych warunkach drogowych.

Opinie ekspertów motoryzacyjnych również są pozytywne w odniesieniu do Ford Transit V. Podkreślają oni dobrą relację jakości do ceny oraz możliwość konfiguracji pojazdu zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. To sprawia, że Transit jest często rekomendowany jako wybór dla firm zajmujących się transportem.

Użytkownicy doceniają także przestronną kabinę, wygodę podczas długich tras oraz łatwość w załadunku i rozładunku towarów. Niektóre opinie wskazują również na dobrą widoczność z pojazdu oraz ergonomiczne rozwiązania w kabinie kierowcy, które ułatwiają codzienną pracę.

Mimo że większość opinii o Ford Transit V jest pozytywna, zdarzają się również głosy wskazujące na drobne niedogodności. Niektórzy użytkownicy zauważają wyższe koszty eksploatacji w przypadku intensywnego użytkowania pojazdu oraz konieczność regularnego serwisowania, aby utrzymać jego wysoką niezawodność.

Podsumowanie

Ford Transit V to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie wydajność, funkcjonalność i ekonomiczność. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz niezawodnego partnera do pracy na codzienne zadania, czy też solidnego pojazdu do bardziej wymagających zadań, Transit V jest w stanie sprostać Twoim oczekiwaniom. Zapraszamy do dalszego zgłębiania tematu i poznawania opinii użytkowników, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Odwiedź lokalnych dealerów, aby przekonać się na własne oczy o praktyczności i trwałości tego modelu, a także aby znaleźć konfigurację idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb. Ford Transit V czeka, aby stać się kluczowym elementem Twojego biznesu.