Ford Mustang III — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Ikona amerykańskiej motoryzacji, symbol wolności i mocy – Ford Mustang III, wciąż rozpala serca miłośników czterech kółek. Zanurz się w świecie, gdzie liczą się cyfry mówiące o mocy, dynamice i charakterze, które definiują tego kultowego „”muscle cara””. Poznaj szczegółowe dane techniczne, wymiary, gamę silników i ich spalanie. Odkryj, co sprawia, że Mustang III pozostaje w kanonie motoryzacyjnych legend, a opinie o nim są równie gorące jak asfalt pod palącymi oponami.

Dane techniczne i wymiary Ford Mustang III

Dane techniczne Ford Mustang III zasługują na szczególną uwagę, ponieważ stanowią dowód na potęgę amerykańskiej inżynierii. Model ten, będący w produkcji w latach 1979-1993, wyposażony był w silnik o pojemności od 2.3 do 5.0 litra, co umożliwiało generowanie mocy od 88 do 225 koni mechanicznych. Dzięki temu, Mustang III oferował niezwykle dynamiczną jazdę, przekładającą się na niezapomniane doznania za kierownicą.

Wymiary Ford Mustang III również stanowią istotny element charakterystyki tego modelu. Długość auta wynosiła 179.6 cala (4.56 metra), szerokość 69.1 cala (1.75 metra), a wysokość 52.1 cala (1.32 metra). Ta specyficzna kombinacja wymiarów nadawała Ford Mustang III agresywnego wyglądu i sprawiała, że każda jazda tym samochodem była prawdziwym spektaklem.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Ford Mustang III był dostępny z szeroką gamą silników, zaprojektowanych, aby sprostać różnym potrzebom i oczekiwaniom kierowców. Najmniejszy, czterocylindrowy silnik o pojemności 2.3 litra, choć skromny w porównaniu do swoich większych odpowiedników, oferował solidną moc 88 koni mechanicznych, zapewniając sprawną i ekonomiczną jazdę na co dzień.

Wśród dostępnych silników najczęściej wybieranym modelem był V8 o pojemności 5.0 litra. Generując moc do 225 koni mechanicznych, ten silnik zapewniał Ford Mustang III niezwykłą dynamikę i moc, które stały się synonimami marki Mustang. Bez względu na warunki, ten silnik zawsze dostarczał emocji na najwyższym poziomie.

Dla tych, którzy szukali czegoś pomiędzy, Ford oferował również silnik V6 o pojemności 3.8 litra. Produkcja 112 koni mechanicznych pozwalała na zrównoważoną jazdę, która łączyła w sobie zarówno oszczędność paliwa, jak i odpowiednią moc. Bez względu na wybrany silnik, każdy Ford Mustang III oferował niezapomniane wrażenia z jazdy.

Spalanie i pojemność silników

Spalanie silników w Ford Mustang III zależało od ich pojemności i typu. Na przykład, czterocylindrowy silnik o pojemności 2.3 litra był najbardziej ekonomiczny, z oficjalnym spalaniem na poziomie około 8.4 litra na 100 kilometrów. Dla porównania, model z silnikiem V8 o pojemności 5.0 litra oferował moc, jednak kosztem większego zużycia paliwa – średnie spalanie wynosiło tutaj około 13.6 litra na 100 kilometrów.

Interesującą opcją dla tych, którzy szukali kompromisu pomiędzy mocą a ekonomią, był silnik V6 o pojemności 3.8 litra. Średnie spalanie tego silnika wynosiło około 10.2 litra na 100 kilometrów, co stanowiło równowagę pomiędzy oszczędnością paliwa a dynamiczną jazdą, charakterystyczną dla Ford Mustang III.

Warto jednak pamiętać, że rzeczywiste spalanie może różnić się od podanych wartości, w zależności od stylu jazdy oraz warunków na drodze. Niezależnie od wybranego silnika, Ford Mustang III oferował niezapomniane wrażenia za kierownicą, łącząc w sobie moc, dynamikę i charakterystyczną dla tego modelu wolność.

Ceny nowych i używanych modeli Ford Mustang III na rynku

Ceny Ford Mustang III na rynku wtórnym mogą być zaskakująco przystępne, zwłaszcza biorąc pod uwagę kultowy status tego auta. W zależności od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia, ceny używanych egzemplarzy wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy dolarów. Otwiera to drogę do posiadania fragmentu historii motoryzacji dla szerokiej grupy entuzjastów.

Natomiast ceny nowych modeli Ford Mustang III, które były oferowane w latach produkcji, znacznie różniły się od obecnych wartości rynkowych. Wartość ta była uzależniona od konfiguracji i wybranych opcji, co sprawiało, że Mustang III był dostępny dla szerokiej gamy klientów, szukających zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych wersji.

Współczesny rynek kolekcjonerski potrafi docenić Ford Mustang III w wyjątkowych odmianach lub z niewielkim przebiegiem, co znacząco podnosi cenę takich egzemplarzy. Zainteresowanie rzadkimi wersjami, takimi jak specjalne edycje limitowane czy modele po gruntownych modyfikacjach, może sprawić, że ceny wzrosną nawet kilkukrotnie.

Decydując się na zakup Ford Mustang III, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na historię pojazdu oraz ewentualne koszty przyszłych napraw i konserwacji. Pełna dokumentacja serwisowa, oryginalność elementów i niski przebieg to czynniki, które pomogą utrzymać wartość samochodu na przestrzeni lat.

Opinie użytkowników i ekspertów o Ford Mustang III.

Opinie użytkowników o Ford Mustang III często podkreślają jego niezawodność i klasyczny, sportowy charakter. Właściciele cenią ten model za emocje, jakie dostarcza podczas jazdy, oraz za to, że pomimo upływu lat, wciąż przyciąga wzroki na ulicach, co potwierdza jego ponadczasowy design.

Eksperci motoryzacyjni zwracają natomiast uwagę na fakt, że Ford Mustang III to nie tylko ikona amerykańskiej motoryzacji, ale również pojazd o dużym potencjale tuningowym. Wskazują na szerokie możliwości modyfikacji, które sprawiają, że każdy egzemplarz może stać się unikalny i jeszcze bardziej dostosowany do indywidualnych preferencji miłośników mocy i szybkości.

Podsumowanie

Ford Mustang III to nie tylko kawałek historii motoryzacji, ale również symbol stylu życia i niezłomnego ducha innowacji. Jeśli marzysz o posiadaniu auta, które łączy w sobie moc, charakter i niezapomniane wrażenia z jazdy, to może być idealny wybór dla Ciebie. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu, odkrywania opinii innych miłośników i rozważenia, czy ten kultowy „”muscle car”” nie powinien znaleźć miejsca w Twoim garażu. Pamiętaj, że każdy egzemplarz ma swoją historię, więc dokonując wyboru, możesz stać się częścią legendy, która nigdy nie przestaje fascynować. Zanurz się w świecie Forda Mustanga III i pozwól, aby pasja do motoryzacji prowadziła Cię przez kolejne zakręty życia.