Dodge Stratus II — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy do świata motoryzacji, gdzie każdy model ma swoją historię i specyfikację, która budzi emocje wśród miłośników czterech kółek. Dodge Stratus II to pojazd, który zasługuje na szczególną uwagę – jego dane techniczne i silniki to muzyka dla uszu entuzjastów, a wymiary i pojemność skrywają więcej, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Czy jego spalanie spełni oczekiwania oszczędnych kierowców? A może to cena i opinie użytkowników przesądzą o jego sukcesie na rynku? Przygotujcie się na głęboki wgląd w świat Dodge Stratus II, który przekroczył granice zwykłego samochodu, stając się ikoną dla wielu.

Dane techniczne i wymiary Dodge Stratus II.

Pod maską Dodge Stratus II znajduje się szeroki wybór jednostek napędowych – od 2,0 do 2,7 litra. Silniki te zapewniają moc od 132 do 203 koni mechanicznych, co przekłada się na dynamiczne osiągi i przyjemność z jazdy. Wersje z silnikami o większej pojemności są skierowane do kierowców ceniących sobie sportowe doznania za kierownicą.

Wymiary Dodge Stratus II to kolejny aspekt, który przyciąga uwagę. Jego długość wynosi 4851 mm, szerokość – 1792 mm, a wysokość – 1400 mm. Dzięki temu auto oferuje sporo miejsca w środku, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, co przekłada się na komfort podróży.

Rozstaw osi wynoszący 2766 mm wpływa na stabilność jazdy, a także pozwala na lepsze rozłożenie masy pojazdu. To sprawia, że Dodge Stratus II jest nie tylko przestronnym, ale także stabilnym i bezpiecznym autem na drodze.

Waga własna samochodu wynosi od 1387 do 1568 kg w zależności od konfiguracji i wyposażenia. Mimo to, Dodge Stratus II jest w stanie zaoferować przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie od 8,9 do 11,5 sekundy, co świadczy o jego imponującej mocy.

Dostępne silniki i ich charakterystyka.

Dodge Stratus II oferuje trzy różne jednostki napędowe, które zapewniają różnorodne doznania za kierownicą. Najmniejszy silnik o pojemności 2,0 litra generuje moc 132 koni mechanicznych, co jest idealne dla tych, którzy szukają ekonomicznego i niezawodnego pojazdu do codziennego użytku. Mimo niewielkiej mocy, ten silnik zapewnia solidną wydajność i satysfakcję z jazdy.

Średnia jednostka napędowa o pojemności 2,4 litra dostarcza moc 152 koni mechanicznych i gwarantuje bardziej dynamiczną jazdę. Największy silnik, o pojemności 2,7 litra, oferuje najwyższą moc, wynoszącą 203 koni mechaniczne. Jest to idealny wybór dla tych, którzy szukają sportowych doznań za kierownicą Dodge Stratus II.

Spalanie i pojemność silników.

Spalanie Dodge Stratus II jest zależne od pojemności silnika i jego mocy. Najmniejszy silnik o pojemności 2,0 litra charakteryzuje się najniższym spalaniem, które średnio wynosi 7,5 litra na 100 km. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę moc tej jednostki.

Model z silnikiem o pojemności 2,4 litra zużywa średnio około 8,7 litra paliwa na 100 km. Tymczasem największy silnik o pojemności 2,7 litra, oferujący największą moc, ma średnie spalanie na poziomie 9,2 litra na 100 km. Warto przypomnieć, że są to wartości średnie, które mogą się różnić w zależności od stylu jazdy.

Pojemność bagażnika Dodge Stratus II wynosi 453 litry. Jest to imponująca wartość, podkreślająca uniwersalność tego modelu. Dzięki dużej pojemności bagażnika, Dodge Stratus II sprawdzi się zarówno jako samochód rodzinny, jak i do codziennego użytku.

Orientacyjne ceny modelu na rynku wtórnym.

Orientacyjne ceny Dodge Stratus II na rynku wtórnym mogą znacznie się różnić w zależności od roku produkcji, stanu technicznego oraz przebiegu pojazdu. Zazwyczaj, za dobrze utrzymany egzemplarz z mniejszym przebiegiem i bogatszym wyposażeniem trzeba zapłacić więcej, co jest typowe dla rynku samochodów używanych.

Podczas poszukiwania Dodge Stratus II na rynku wtórnym, warto przygotować się na ceny oscylujące wokół kilku tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że najtańsze oferty mogą wiązać się z samochodami, które wymagają dodatkowych inwestycji. Dlatego przed zakupem zaleca się dokładny przegląd techniczny.

Opinie użytkowników i ekspertów o Dodge Stratus II.

Opinie użytkowników na temat Dodge Stratus II często podkreślają jego komfortową i stabilną jazdę, dzięki czemu podróże, nawet te długodystansowe, są mniej męczące. Właściciele chwalą sobie także przestronne wnętrze i duży bagażnik, co znacząco podnosi funkcjonalność pojazdu w codziennym użytkowaniu.

Ekspertów motoryzacyjnych przekonuje solidna konstrukcja Dodge Stratus II oraz stosunek jakości do ceny, który w przypadku tego modelu jest często oceniany jako bardzo korzystny. Zwracają oni uwagę na dobre wyposażenie standardowe i możliwość personalizacji pojazdu poprzez liczne opcje dodatkowe.

Nie brakuje również krytycznych głosów, które zauważają pewne niedociągnięcia, jak chociażby wyższe spalanie w silnikach o większej pojemności. Użytkownicy zwracają uwagę na konieczność częstszych wizyt na stacji paliw, co może być istotnym czynnikiem przy codziennym użytkowaniu Dodge Stratus II.

Podsumowanie

Dodge Stratus II to samochód, który z pewnością wyróżnia się na tle innych modeli. Jego różnorodność silników, przestronne wnętrze oraz dobre osiągi czynią go atrakcyjnym wyborem dla szerokiego grona kierowców. Niezależnie od tego, czy szukasz ekonomicznej jazdy, czy sportowych emocji, Stratus II ma coś dla Ciebie. Pamiętaj, aby przed zakupem na rynku wtórnym dokładnie sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby uniknąć przyszłych wydatków. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu Dodge Stratus II, aby odkryć wszystkie jego zalety i zdecydować, czy to właśnie ten model stanie się Twoim kolejnym towarzyszem na drodze.