Dodge Avenger I — dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Gdy droga wzywa, a serce tęskni za dreszczem emocji, istnieje maszyna, która potrafi przekuć marzenia w rzeczywistość – Dodge Avenger I. Zapraszam na wyprawę w głąb amerykańskiego ducha motoryzacji, gdzie techniczne detale splatają się z estetycznymi kształtami, a każdy kilometr to opowieść o mocy i wolności. Przyjrzymy się dokładnie, jak prezentują się dane techniczne, wymiary i silniki, które tchnęły życie w ten kultowy model. Dowiedz się, jak Avenger I radzi sobie z apetytem na paliwo, ile kosztuje utrzymanie tej legendy na czterech kołach i co użytkownicy mają do powiedzenia na temat jego charakteru.

Dane techniczne i wymiary Dodge Avenger I

Dodge Avenger I stanowi doskonałe połączenie mocy i stylu. Jego dane techniczne mówią same za siebie – silnik o pojemności 2.0 (141 KM) lub 2.4 (173 KM) zapewnia dynamiczną jazdę, niezależnie od warunków panujących na drodze. Skrzynia biegów, dostępna w wersji manualnej lub automatycznej, dodatkowo dostosowuje się do stylu jazdy, gwarantując płynność i komfort podczas każdej podróży.

Jeśli chodzi o wymiary, Dodge Avenger I z pewnością nie pozostaje w tyle. Długość samochodu wynosi 489 cm, szerokość – 184 cm, a wysokość – 149 cm. Takie proporcje gwarantują przestronne wnętrze, jak również stabilność i pewność jazdy, nawet przy wyższych prędkościach. Duży rozstaw osi, wynoszący 276 cm, dodatkowo zwiększa komfort jazdy oraz ułatwia manewrowanie pojazdem.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Dodge Avenger I jest wyposażony w dwa rodzaje silników, które stanowią serce tego imponującego samochodu. Wybór między jednostką 2.0 a 2.4 pozwala dostosować moc pojazdu do indywidualnych preferencji kierowcy, co przekłada się na wyjątkowe doświadczenia podczas jazdy.

Silnik o pojemności 2.0 to opcja dla tych, którzy cenią sobie zrównoważone połączenie dynamiki i efektywności. Generując 141 KM, gwarantuje on solidną moc, a jednocześnie nie obciąża nadmiernie budżetu na paliwo. Jest to idealna propozycja dla osób, które oczekują od samochodu nie tylko emocji, ale także praktyczności.

Druga opcja to silnik 2.4 o mocy 173 KM. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy pragną poczuć pełnię mocy, jaką oferuje Dodge Avenger I. Taka jednostka napędowa pozwala na dynamiczną jazdę, niezależnie od warunków panujących na drodze. Ta wersja silnika z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom szybkiej, sportowej jazdy.

W przypadku obu silników do wyboru jest skrzynia biegów manualna lub automatyczna. Dzięki temu kierowca ma możliwość dostosowania stylu jazdy do swoich preferencji, co przekłada się na komfort i przyjemność z jazdy. Dodge Avenger I to samochód, który daje możliwość wyboru i dostosowania do indywidualnych potrzeb.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Dodge Avenger I zależy od wybranego silnika, lecz bez względu na wybór, jego wartość jest rozsądna. Wersja z silnikiem 2.0 zużywa średnio od 7 do 9 litrów paliwa na 100 km w cyklu mieszanym. Oznacza to, że Avenger I jest w stanie zaoferować ekonomiczną jazdę, biorąc pod uwagę jego moc i wymiary.

Jeśli natomiast zdecydujemy się na mocniejszy silnik 2.4, spalanie wzrasta do około 10 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to nadal akceptowalna wartość, szczególnie dla kierowców, którzy cenią sobie dynamiczną jazdę i moc, jaką oferuje ten model.

Jeżeli chodzi o pojemność bagażnika, Dodge Avenger I również nie zawodzi. Jego bagażnik oferuje 441 litrów przestrzeni, co czyni go jednym z bardziej przestronnych w swojej klasie. Pozwala to na komfortowe pakowanie bagażu, nawet podczas długich podróży.

Wnętrze bagażnika jest dobrze zaprojektowane, co ułatwia załadunek i wyładunek. Dodatkowo, tylne siedzenia można złożyć, co zwiększa pojemność bagażnika do imponujących 1378 litrów. Taka przestrzeń pozwoli zabrać ze sobą niemalże wszystko, co może być potrzebne na drodze.

Ceny na rynku wtórnym

Ceny na rynku wtórnym dla Dodge Avenger I są różne i zależą od wielu czynników, takich jak rok produkcji, stan techniczny czy wyposażenie pojazdu. Zazwyczaj, modele z początku lat produkcji można znaleźć w atrakcyjniejszych cenach, co czyni je dostępnymi dla szerszego grona odbiorców poszukujących amerykańskiego charakteru w przystępnej cenie.

Wartość Dodge Avenger I na rynku wtórnym może być również uzależniona od przebiegu i historii serwisowej pojazdu. Egzemplarze z dobrze udokumentowaną przeszłością, niskim przebiegiem i w dobrym stanie zachowania mogą osiągać wyższe ceny, jednak są to inwestycje uważane za bardziej pewne i długoterminowe.

Opinie użytkowników i ekspertów.

Opinie użytkowników Dodge Avenger I często podkreślają jego amerykański charakter i oryginalny design, który wyróżnia go na tle europejskich samochodów. Właściciele chwalą przestronne wnętrze i komfort podróży, szczególnie podczas długich tras, gdzie Dodge Avenger I prezentuje swoje najlepsze cechy.

Z kolei ekspertyzy motoryzacyjne zwracają uwagę na solidne wykonanie i dobry stosunek ceny do oferowanej jakości. Specjaliści z branży doceniają przede wszystkim niezawodność silników oraz możliwość personalizacji pojazdu, co jest niezmiernie ważne dla miłośników indywidualnego stylu.

Podsumowanie

Dodge Avenger I to bez wątpienia samochód z charakterem, który łączy w sobie siłę amerykańskiej motoryzacji z praktycznymi aspektami codziennego użytkowania. Jeśli szukasz pojazdu, który zaoferuje Ci zarówno emocje na drodze, jak i komfortowe warunki podróżowania, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego poznawania tej motoryzacyjnej legendy, eksplorowania opinii użytkowników i testowania Dodge Avenger I na własnej skórze. Niech każda przejechana mila będzie potwierdzeniem, że klasyka zawsze ma się czym pochwalić!