Chrysler Voyager V – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Pokonujący czas i przestrzeń, Chrysler Voyager V wciąż pozostaje ikoną wśród rodzinnych minivanów. Zanurz się w szczegółach technicznych, które definiują jego komfort i wydajność. Odkryj, jak wymiary, silniki i spalanie wpływają na codzienną jazdę, a pojemność bagażnika ułatwia życie. Zobacz, co użytkownicy myślą o tym modelu i czy jego cena idzie w parze z oczekiwaniami. Przygotuj się na podróż po świecie motoryzacji, gdzie Chrysler Voyager V jest bohaterem opowieści.

Dane techniczne Chrysler Voyager V

Moc napędową Chrysler Voyager V zapewnia gama silników, składających się zarówno z jednostek benzynowych, jak i wysokoprężnych. Najpopularniejszą opcją jest silnik 2.8 CRD o mocy 163 KM, który oferuje doskonałe osiągi przy akceptowalnym zużyciu paliwa. Dla miłośników jednostek benzynowych dostępny jest natomiast silnik 3.6 V6 o mocy 283 KM, który zdecydowanie podkreśla sportowy charakter tego minivana.

Charakterystyczną cechą Chrysler Voyager V jest jego imponująca pojemność bagażnika. Już w podstawowej konfiguracji oferuje on 934 litry przestrzeni, która po złożeniu tylnych siedzeń rośnie do imponujących 4000 litrów. To sprawia, że Voyager jest idealnym rozwiązaniem dla dużych rodzin lub osób, które często przewożą duże ładunki.

Co więcej, Chrysler Voyager V może pochwalić się całkiem przyzwoitymi osiągami. W wersji z silnikiem 2.8 CRD, Voyager przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 11,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 193 km/h. Natomiast wersja z silnikiem 3.6 V6 oferuje jeszcze lepsze osiągi, z przyspieszeniem do 100 km/h w zaledwie 8,5 sekundy.

Wymiary Chrysler Voyager V to kolejny aspekt, który zdecydowanie wyróżnia go na tle konkurencji. O długości 5143 mm, szerokości 1998 mm i wysokości 1750 mm, Voyager oferuje więcej niż wystarczająco miejsca dla siedmiu osób, a jednocześnie jest na tyle kompaktowy, aby łatwo poradzić sobie z miejskim ruchem.

Wymiary i pojemność Chrysler Voyager V

Wielkość Chrysler Voyager V jest jednym z jego największych atutów. Długość wynosząca 5143 mm umożliwia komfortową podróż nawet dla siedmiu osób, a szerokość 1998 mm zapewnia łatwość manewrowania, nawet w gęstym miejskim ruchu. Wysokość 1750 mm to dodatkowy bonus, który zwiększa przestrzeń w środku pojazdu.

Pojemność bagażnika w modelu Voyager V to kolejny aspekt, który docenią rodziny i osoby często przewożące duże ładunki. Już w podstawowej konfiguracji oferuje on 934 litry przestrzeni, a po złożeniu tylnych siedzeń pojemność wzrasta do imponujących 4000 litrów. To sprawia, że Voyager jest praktycznym wyborem na długie podróże.

Co więcej, Chrysler Voyager V, pomimo swojego imponującego rozmiaru, jest zaskakująco zwinny. Jego kompaktowe wymiary, połączone z efektywnym układem kierowniczym, umożliwiają łatwe manewrowanie, nawet w najbardziej wymagających warunkach miejskich. W połączeniu z przestronnym wnętrzem i dużą pojemnością bagażnika, Voyager V to model, który zdecydowanie spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Dostępne silniki i ich charakterystyka

Chrysler Voyager V oferuje szeroki wybór silników, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, które zaspokoją różne preferencje użytkowników. Silnik benzynowy 3.6 V6 o mocy 283 KM to prawdziwa gratka dla miłośników mocnych wrażeń. Zdecydowanie podkreśla sportowy charakter minivana, jednocześnie zapewniając płynną i dynamiczną jazdę.

Z kolei silnik 2.8 CRD o mocy 163 KM jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią ekonomiczność i efektywność. Ten silnik wysokoprężny oferuje doskonałe osiągi przy akceptowalnym zużyciu paliwa. Bez względu na wybór, Chrysler Voyager V gwarantuje niezawodność i wydajność na najwyższym poziomie.

Spalanie Chrysler Voyager V

Spalanie Chryslera Voyagera V to kwestia, która przede wszystkim zainteresuje osoby planujące ekonomiczną eksploatację tego minivana. W przypadku silnika diesla 2.8 CRD, średnie zużycie paliwa oscyluje w granicach 7,5 do 9 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Jest to wartość, która może ulec zwiększeniu podczas jazdy miejskiej lub przy pełnym obciążeniu pojazdu.

Chrysler Voyager V w wersji benzynowej z silnikiem 3.6 V6 charakteryzuje się wyższym spalaniem, co jest ceną za dodatkowe osiągi i dynamikę jazdy. Użytkownicy powinni liczyć się ze średnim zużyciem paliwa na poziomie około 10-12 litrów na 100 km. Wielu kierowców uważa jednak tę wartość za akceptowalną, biorąc pod uwagę oferowaną moc i przestronność pojazdu.

Ceny oraz opinie użytkowników o Chrysler Voyager V

Ceny Chrysler Voyager V na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od stanu technicznego, rocznika oraz wyposażenia pojazdu. Zakup używanego modelu to wydatek rzędu 30 000 do 50 000 zł, co czyni go atrakcyjnym cenowo w porównaniu z konkurencją, jednocześnie oferując solidne wykonanie i przestronne wnętrze.

Opinie użytkowników o Chrysler Voyager V często podkreślają jego niezawodność i komfort podróżowania, zwłaszcza podczas długich tras. Użytkownicy cenią również bogate wyposażenie i praktyczne rozwiązania, które ułatwiają codzienne użytkowanie tego rodzinnego minivana.

Podsumowanie

Chrysler Voyager V to pojazd, który z powodzeniem łączy w sobie przestronność, wydajność i komfort. Niezależnie od tego, czy szukasz ekonomicznego silnika diesla, czy potężnego benzynowego V6, Voyager oferuje opcje, które zaspokoją Twoje potrzeby. Jego imponująca przestrzeń bagażowa i przemyślane wymiary sprawiają, że jest to idealny wybór dla rodzin i osób potrzebujących dużo miejsca. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego modelu, warto również zwrócić uwagę na opinie użytkowników i porównać stosunek ceny do jakości. Zachęcamy do dalszego eksplorowania świata Chryslera Voyagera V i odkrywania wszystkich jego zalet, które mogą uczynić go Twoim idealnym towarzyszem podróży.

foto: Chrysler