Chrysler Voyager I – dane techniczne, wymiary, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Podróż w czasie jest możliwa, gdy siadasz za kierownicą Chryslera Voyager I – ikony amerykańskiej motoryzacji, która definiowała segment minivanów. Odkryj, jak technologia lat 80. radziła sobie z wyzwaniami codziennej mobilności, analizując dane techniczne, wymiary oraz spalanie tego klasycznego modelu. Czy jego pojemność spełni oczekiwania współczesnych rodzin? Zanurz się w opinie użytkowników i sprawdź, jak na tle dzisiejszego rynku wypada cenowo legenda z Detroit.

Dane techniczne Chrysler Voyager I

Chrysler Voyager I, który zadebiutował na rynku w 1984 roku, zaskakiwał swoimi danymi technicznymi. Pod maskę tego modelu producent umieścił silniki o różnej pojemności, od 2.2 litra czterocylindrowego silnika benzynowego do 3.3 litra V6. Wszystkie silniki były sprzężone z automatyczną skrzynią biegów, co w tamtych czasach było dużą nowością.

Moc wyjściowa tych jednostek napędowych wahała się od 101 do 150 koni mechanicznych, co dla wielu użytkowników okazało się zaskakująco wystarczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkość i wagę pojazdu. Chrysler Voyager I był dostępny zarówno w wersji z napędem na przednie koła, jak i na wszystkie cztery, co dodatkowo podnosiło jego uniwersalność i atrakcyjność na rynku.

Wymiary i pojemność modelu

Jeśli mowa o wymiarach Chryslera Voyager I, to model ten prezentuje się imponująco. Jego długość wynosi 452 cm, szerokość 175 cm, a wysokość również 175 cm. Te proporcje, jak na standardy lat 80., były rzeczywiście pokaźne, sprawiając, że Voyager I był jednym z większych minivanów dostępnych na rynku.

Pojemność bagażnika w Chrysler Voyager I to kolejny aspekt, który warto podkreślić. Standardowo, bagażnik ten oferował 912 litrów przestrzeni, jednak po złożeniu tylnych siedzeń, pojemność ta zwiększała się do imponujących 2125 litrów. Taka przestrzeń była w stanie pomieścić wszystko, czego potrzebowała typowa amerykańska rodzina na długie wakacje.

Przenosząc się do wnętrza Chryslera Voyager I, nie można nie wspomnieć o jego przestronności. Siedmiomiejscowa konfiguracja była standardem, a każde z miejsc oferowało komfortową przestrzeń dla pasażerów. Przestronność i funkcjonalność wnętrza były jednymi z głównych atutów tego modelu.

Pojemność silnika w Chrysler Voyager I, jak wcześniej wspomniano, wynosiła od 2.2 do 3.3 litra. Takie jednostki napędowe zapewniały odpowiednią moc, aby poradzić sobie z wagą pojazdu, jednocześnie oferując satysfakcjonujące osiągi. Ta pojemność silnika, w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów, była kluczem do sukcesu modelu na rynku.

Średnie spalanie i osiągi

Średnie spalanie Chryslera Voyager I to aspekt, który warto podkreślić. W zależności od rodzaju używanego silnika, średnie spalanie w cyklu miejskim wynosiło od 12 do 14 litrów na 100 km. W cyklu pozamiejskim spalanie spadało do około 9-10 litrów, co, jak na tak duży pojazd, było wynikiem satysfakcjonującym.

Warto jednak pamiętać, że spalanie może się różnić w zależności od stylu jazdy i warunków na drodze. Jak zawsze, najbardziej ekonomiczne jest spokojne i przewidywalne prowadzenie pojazdu. Właściciele Chryslera Voyager I często podkreślają, że mimo swoich rozmiarów, ten minivan jest dość łatwy w prowadzeniu, co przekłada się na komfort jazdy i ekonomię spalania.

Jeśli chodzi o osiągi, Chrysler Voyager I z silnikiem o pojemności 3.3 litra jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w około 11 sekund. Maksymalna prędkość tego modelu to około 180 km/h. Warto zaznaczyć, że te parametry są dość imponujące, biorąc pod uwagę wagę i rozmiar pojazdu.

Cennik oraz różnice w wyposażeniu poszczególnych wersji

Zakres cenowy Chryslera Voyager I zależał od wybranej konfiguracji i wersji wyposażenia. Bazowe modele były dostępne w atrakcyjnych cenach, uwzględniających podstawowe wyposażenie. Za bardziej zaawansowane opcje jednak, trzeba było dopłacić. Ceny rozpoczynały się od kwot porównywalnych z innymi pojazdami klasy średniej z tego okresu, co czyniło Voyagera I atrakcyjnym wyborem dla rodzin poszukujących przestronnego i uniwersalnego samochodu.

Różnice w wyposażeniu poszczególnych wersji Chryslera Voyager I były znaczące. Podstawowa wersja oferowała niezbędne elementy komfortu, natomiast wyższe warianty wyposażenia mogły pochwalić się dodatkami takimi jak systemy klimatyzacji, elektryczne szyby i lusterka, a nawet skórzane fotele. Wybór odpowiedniej wersji zależał od potrzeb i preferencji klientów, którzy mieli możliwość dopasowania Voyagera do własnych oczekiwań.

Opinie użytkowników i eksperci motoryzacji.

Opinie użytkowników Chryslera Voyager I często podkreślają jego niezawodność i komfort podróży. Posiadacze tego modelu cenią sobie przestronne wnętrze i dużą pojemność bagażnika, co czyni go idealnym wyborem dla rodzin. Mimo upływu lat, wielu właścicieli wciąż z uznaniem wypowiada się na temat jego trwałości i funkcjonalności.

Wśród ekspertów motoryzacji, Chrysler Voyager I jest uważany za pojazd, który zrewolucjonizował rynek minivanów. Jego konstrukcja i dostępne wówczas nowinki technologiczne były kamieniem milowym w rozwoju tego segmentu. Voyager jest często wymieniany jako przykład samochodu, który pozytywnie wpłynął na kierunki rozwoju motoryzacji rodzinnej.

Chrysler Voyager I zbierał pozytywne recenzje za swój wygląd i styl, który nawet po latach nie traci na atrakcyjności. Użytkownicy doceniają jego charakterystyczną sylwetkę, która sprawdzała się zarówno w środowisku miejskim, jak i podczas długich tras. Wspominana jest również jego praktyczność, co zawsze było jednym z kluczowych aspektów dla potencjalnych nabywców.

Podsumowanie

Chrysler Voyager I to bez wątpienia klasyk, który pomimo upływu lat wciąż może zaskoczyć swoją przestronnością i uniwersalnością. Jeśli cenisz sobie samochody z duszą i chcesz doświadczyć, jak podróżowało się w latach 80., Voyager I może okazać się idealnym wyborem. Zapraszamy do dalszego zgłębiania fascynującej historii tej amerykańskiej ikony, porównywania opinii i odkrywania, jak ewoluował segment minivanów. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem klasyków, czy po prostu szukasz funkcjonalnego pojazdu dla swojej rodziny, Chrysler Voyager I ma wiele do zaoferowania. Odkryj więcej i pozwól sobie na podróż w czasie z tym niezwykłym modelem!

foto: Chrysler