Chrysler Town Country II – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Jeśli poszukujesz rodzinnego wozu z prawdziwego zdarzenia, nie możesz przejść obojętnie obok Chryslera Town & Country II. Ten klasyczny amerykański minivan to synonim przestrzeni, komfortu i wszechstronności. Zapraszamy do zgłębienia świata, gdzie dane techniczne, wymiary, czy pojemność bagażnika, definiują pojęcie „praktycznego auta”. Odkryj opinie użytkowników, ceny i charakterystyki silników, które sprawiają, że Chrysler Town & Country II wciąż cieszy się uznaniem na rynku samochodów używanych.

Dane techniczne i wymiary Chrysler Town Country II

Chrysler Town & Country II to model, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji swoimi wymiarami. Ten obszerny minivan ma długość 5099 mm, szerokość 1997 mm oraz wysokość 1750 mm. Wymiary te przekładają się na ogromną przestrzeń, zarówno dla pasażerów, jak i bagażu.

Dane techniczne Chryslera Town & Country II pokazują, że mimo swojego rozmiaru, jest to pojazd o wyjątkowej dynamice. Standardowo wyposażony jest w silnik V6 o pojemności 3.8 l, który generuje aż 193 KM. Dzięki temu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje mu jedynie 11,5 sekundy.

Wymiary Chryslera Town & Country II wpływają również na jego pojemność bagażnika. Kiedy wszystkie siedzenia są rozłożone, bagażnik oferuje aż 934 litry przestrzeni. Po złożeniu tylnej kanapy, dostępna pojemność wzrasta do imponujących 4712 litrów.

Waga własna Chryslera Town & Country II wynosi 2112 kg. To, w połączeniu z pojemnością baku wynoszącą 75 litrów, wpływa na spalanie. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 12,2 l/100km, co jest typowe dla aut tej klasy i wielkości.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Silniki dostępne w Chrysler Town & Country II zasługują na szczególną uwagę. Standardowa wersja jest wyposażona w silnik V6 o pojemności 3,8 l, jednak producent oferuje także mocniejszą wersję – silnik 3,8 l Turbo, który generuje aż 230 KM. Ta wersja, dzięki zastosowaniu turbodoładowania, gwarantuje jeszcze lepsze osiągi i większą dynamikę jazdy.

W Chrysler Town & Country II dostępny jest również silnik diesla. Jest to jednostka o pojemności 2,8 l i mocy 163 KM. Silnik diesla 2,8 l jest znany z dobrej kultury pracy i niskiego zużycia paliwa, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które często podróżują na długie dystanse.

Spalanie i pojemność bagażnika

Spalanie Chryslera Town & Country II jest jedną z cech, które przyciągają potencjalnych nabywców. Mimo swojej wielkości i mocy, ten minivan jest w stanie utrzymać rozsądne zużycie paliwa. Średnie spalanie w cyklu mieszanym wynosi około 12,2 l/100 km, co stanowi typową wartość dla aut tej klasy i wielkości.

W odniesieniu do modelu wyposażonego w silnik diesla o pojemności 2,8 l, spalanie jest jeszcze bardziej ekonomiczne. Ten silnik, znany z dobrej kultury pracy, charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które często podróżują na długie dystanse.

Chrysler Town & Country II oferuje również imponującą pojemność bagażnika. Kiedy wszystkie siedzenia są rozłożone, bagażnik oferuje aż 934 litry przestrzeni. Jest to znacznie więcej niż w przypadku wielu konkurencyjnych modeli, co czyni go idealnym wyborem dla dużych rodzin lub osób często podróżujących z dużym bagażem.

Warto jednak pamiętać, że po złożeniu tylnej kanapy, dostępna pojemność bagażnika wzrasta do imponujących 4712 litrów. To oznacza, że Chrysler Town & Country II jest w stanie pomieścić praktycznie wszystko, co jest potrzebne na długie podróże, od bagażu po sprzęt sportowy czy meble.

Ceny i wersje wyposażeniowe

Chrysler Town & Country II przyciąga klientów nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także różnorodnością wersji wyposażeniowych. Dostępne opcje umożliwiają dopasowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb i budżetu, począwszy od podstawowego modelu LX, poprzez średnio wyposażony Touring, aż po luksusowy Limited z bogatym pakietem dodatków.

Ceny Chryslera Town & Country II, w zależności od wersji i stanu pojazdu, mogą znacznie się różnić. Warto jednak zaznaczyć, że jest to model, który oferuje wyjątkowo dobry stosunek jakości do ceny. Nawet starsze egzemplarze zachowują wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa, co sprawia, że są atrakcyjne na rynku wtórnym.

Opinie użytkowników i ekspertów o Chrysler Town Country II

Opinie użytkowników na temat Chryslera Town & Country II często podkreślają jego przestronne wnętrze i komfort jazdy. Właściciele cenią sobie możliwość łatwego konfigurowania układu siedzeń, co jest kluczowe podczas podróży z większą liczbą osób lub kiedy konieczne jest przewiezienie większych przedmiotów.

Eksperci z branży motoryzacyjnej są przekonani o solidności konstrukcji oraz niezawodności modelu Town & Country II. Zwracają uwagę na dobrą dostępność części zamiennych i relatywnie niskie koszty eksploatacji jak na segment minivanów, co czyni ten model godnym polecenia.

Podsumowanie

Chrysler Town & Country II to prawdziwy gigant wśród minivanów, który łączy w sobie przestronność, dynamikę i ekonomiczne spalanie. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz niezawodnego pojazdu dla swojej rodziny, czy też cenisz sobie komfort i przestrzeń podczas długich podróży, ten model z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Zachęcamy do dalszego poznawania jego zalet, sprawdzania dostępnych wersji wyposażeniowych oraz porównywania opinii innych użytkowników. Chrysler Town & Country II to wybór, który warto rozważyć, poszukując samochodu używanego o wysokim standardzie. Odkryj sam, dlaczego ten model wciąż cieszy się uznaniem i zainteresowaniem na rynku samochodów używanych.

foto: Chrysler