Audi 100 C4 – dane techniczne, wymiary, silniki, spalanie, pojemność, ceny, opinie

Zapraszamy na podróż sentymentalną po asfaltowych oceanach wspomnień z Audi 100 C4 – ikoną technologiczną swoich czasów. Ten artykuł zabierze Cię w szczegółową ekspedycję po jego imponujących danych technicznych, przestronnych wymiarach, wydajnych silnikach oraz ekonomicznym spalaniu. Zanurkujmy w głębię opinii użytkowników i odkryjmy, jak na przestrzeni lat zmieniały się ceny tego niemieckiego klasyka. Czy Audi 100 C4 wciąż może konkurować z nowoczesnymi limuzynami? Przekonajmy się razem!

Dane techniczne i wymiary Audi 100 C4

Audi 100 C4 to niemiecki klasyk, który zasługuje na uwagę ze względu na swoje imponujące dane techniczne. Ten model, produkowany w latach 1991-1994, oferował wysoką jakość wykonania w połączeniu z niezawodnością, co przyczyniło się do zdobycia rzeszy wiernych fanów.

Wymiary Audi 100 C4 są jednym z aspektów, które wyróżniają ten samochód na tle innych. Długość wynosi 4795 mm, szerokość 1781 mm, a wysokość 1441 mm. Te przestronne wymiary sprawiają, że model ten zapewnia komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerom.

Pod maską Audi 100 C4 możemy znaleźć różne jednostki napędowe, zarówno benzynowe, jak i wysokoprężne. Silnik benzynowy 2.3L I5 produkuje 133 KM, podczas gdy większy 2.8L V6 oferuje aż 174 KM. Silnik Diesla 2.5L TDI, dostępny w dwóch wersjach mocy, 100 i 115 KM, zasłynął ze swojej niezawodności i trwałości.

Wielu użytkowników doceniło Audi 100 C4 za jego wytrzymałość i jakość wykonania. Dzięki solidnej konstrukcji i dobremu wyposażeniu, ten model cieszył się dużym uznaniem na rynku, co do dziś jest widoczne w opiniach zadowolonych użytkowników.

Dostępne silniki i ich specyfikacje

Pod maską Audi 100 C4 znajdują się silniki o różnych pojemnościach i typach paliwa. Wśród jednostek benzynowych dominują silnik 2.3L I5 generujący 133 KM oraz silnik 2.8L V6 oferujący 174 KM mocy. Te silniki gwarantują nie tylko dynamiczną jazdę, ale także niezawodność i trwałość, które są charakterystyczne dla niemieckiej marki Audi.

W ofercie Audi 100 C4 dostępne są również jednostki wysokoprężne. Silnik Diesla 2.5L TDI, oferowany w dwóch wersjach mocy, 100 i 115 KM, zdobył uznanie użytkowników za swoją niezawodność i wydajność. Jest to silnik, który zasłynął ze swojej długowieczności, co potwierdzają zadowoleni właściciele tego modelu.

Silniki stosowane w Audi 100 C4 są kwintesencją niemieckiego inżynierstwa, łączącą w sobie wydajność, niezawodność i ekonomię. Bez względu na wybraną jednostkę napędową, użytkownicy mogą cieszyć się komfortem jazdy i solidnością, jaką oferuje ten model. Te cechy sprawiły, że Audi 100 C4 zdobyło rzeszę wiernych fanów i do dziś jest cenione na rynku samochodów używanych.

Spalanie i pojemność – porównanie różnych modeli

Przyjrzyjmy się bliżej kwestii spalania i pojemności silnika różnych modeli Audi 100 C4. Silnik 2.3L I5, mimo swojej mocy 133 KM, cechuje się umiarkowanym spalaniem wynoszącym średnio 8-9L/100km. Z kolei mocniejszy silnik 2.8L V6, oferujący 174 KM, charakteryzuje się nieco wyższym spalaniem, które wynosi średnio 10-12L/100km.

W przypadku silników wysokoprężnych, spalanie jest zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Silnik Diesla 2.5L TDI, oferowany w dwóch wersjach mocy – 100 i 115 KM, zużywa średnio 6-7L/100km, co czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które szukają połączenia mocy i efektywności paliwowej. Pojemność bagażnika w Audi 100 C4 wynosi imponujące 510 litrów, co daje duże możliwości transportowe.

Ceny Audi 100 C4 na rynku wtórnym

Ceny Audi 100 C4 na rynku wtórnym są zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Największy wpływ na wycenę mają stan techniczny pojazdu, rok produkcji oraz przebieg. Modele w dobrym stanie mogą osiągać wyższe ceny, jednak nadal pozostają atrakcyjne dla wielu miłośników marki.

Najbardziej wartościowe okazują się Audi 100 C4 z silnikami benzynowymi, zwłaszcza te z mocniejszymi jednostkami V6, które są cenione za swoje dynamiczne osiągi. Zadbane egzemplarze z kompletną historią serwisową i w oryginalnym stanie mogą być wyceniane wyżej, co świadczy o ich statusie kultowego klasyka.

Na cenę wpływa również wyposażenie dodatkowe, które w przypadku Audi 100 C4 może znacząco podnieść komfort jazdy. Przykładowo, modele wyposażone w skórzane fotele, zaawansowany system audio czy elektryczne udogodnienia są bardziej pożądane na rynku wtórnym i mogą osiągać wyższe ceny.

Interesującym aspektem jest również coraz mniejsza liczba dostępnych egzemplarzy Audi 100 C4 na rynku, co może wpływać na stopniowe zwiększanie się ich wartości wśród kolekcjonerów i entuzjastów marki. Wartości te mogą się różnić w zależności od regionu i dostępności konkretnych modeli.

Opinie użytkowników i ekspertów o Audi 100 C4

Użytkownicy Audi 100 C4 często podkreślają niezawodność i klasyczny design tego modelu, który przetrwał próbę czasu. Wielu z nich wskazuje na wysoki komfort jazdy i przemyślane rozwiązania techniczne, które nawet po wielu latach od premiery nadal zapewniają satysfakcję z użytkowania. Szczególnie pozytywne oceny zbiera solidność konstrukcji oraz jakość materiałów wykorzystanych we wnętrzu pojazdu.

Eksperci motoryzacyjni doceniają Audi 100 C4 za innowacyjność wprowadzoną w czasach, gdy ten model osiągał swoją świetność. Wśród atutów wymieniają zaawansowane dla tamtych czasów rozwiązania technologiczne i aerodynamiczną sylwetkę, która wpływa na optymalizację spalania. Chwalą także zrównoważony stosunek jakości do ceny, co sprawia, że ten model jest uznawany za jeden z bardziej udanych projektów w historii marki.

Podsumowanie

Audi 100 C4 to bez wątpienia samochód z duszą, którego wartości techniczne i historyczne przemawiają do miłośników motoryzacji. Jego niezawodność, przestronność i ekonomiczne spalanie sprawiają, że nawet po latach pozostaje on atrakcyjnym wyborem na rynku wtórnym. Jeśli pasjonują Cię klasyczne modele i cenisz sobie niemiecką jakość wykonania, Audi 100 C4 może okazać się idealnym samochodem dla Ciebie. Zachęcamy do dalszego zgłębiania tematu i odkrywania wszystkich aspektów, które czynią ten model wyjątkowym. Niech każdy kilometr pokonany za kierownicą tego klasyka będzie kolejną stroną w historii Waszych motoryzacyjnych przygód.

źródło: Audi