Mazda3 – test na dystansie 100 000 km

Mazda po raz kolejny odniosła sukces w teście długodystansowym magazynu Auto Bild. Po modelach Mazda6 i Mazda5, teraz model Mazda3 ze świetnym wynikiem zaliczył test na dystansie 100 000 km. To kolejny dowód na najwyższą jakość, niezawodność i trwałość samochodów Mazda.

Kompaktowy bestseller Mazdy miał tylko jedną, nieistotną usterkę po długim, trwającym dwa lata teście – uszkodzoną spinkę z tworzywa sztucznego do półki w bagażniku. Oznacza to, że Mazda3 uzyskała najlepszy wynik i jest teraz trzecim modelem marki, który znalazł się wśród pierwszej trójki rankingu najlepszych samochodów w trudnym teście magazynu Auto Bild – tego nie osiągnął żaden inny producent samochodów w historii. Wyniki modelu Mazda3 zapewniły jej także drugie miejsce wśród modeli kompaktowych. „Mazda to właściwy wybór dla osób szukających samochodu, o który nie trzeba się martwić”, podsumowali dziennikarze Auto Bild. I dodali: „Legendarna japońska niezawodność ma się bardzo dobrze.” Wyniki testu modelu Mazda3 zostały opublikowane w najnowszym niemieckojęzycznym wydaniu magazynu Auto Bild.

Obecna wersja to druga generacja modelu Mazda3, wprowadzona na rynek w 2009 roku. Wersja po liftingu z udoskonaloną technologią i designem pojawi się w salonach w całej Europie w październiku. Odnowiona Mazda3 jest jeszcze prostsza w użytkowaniu i bardziej wyrazista, dzięki nowo zaprojektowanemu przodowi oraz nowym materiałom i kolorom wnętrza o jeszcze wyższej jakości. Inżynierom udało się podwyższyć komfort jazdy dzięki dalszemu obniżeniu poziomu hałasu w kabinie.


Długa lista wyposażenia samochodu została wzbogacona m.in. o wskaźnik zmiany biegu, zapewniający wyjątkowo oszczędną jazdę, i niedrogi system nawigacji z dotykowym ekranem o przekątnej 5,8 cala wykorzystujący technologię firmy TomTom®  (w zależności od rynku). Odnowiona Mazda3 zapewnia szeroką gamę rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa aktywnego i biernego, podobnie jakw obecnej wersji – w tym system monitoringu tyłu pojazdu (RVM), ułatwiający bezpieczną zmianę pasa ruchu, który zdobył nagrodę Euro-NCAP Advanced na tegorocznych targach samochodowych we Frankfurcie.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *