Nagrody zdobyte przez Audi

Podczas uroczystej gali w Berlinie, przed widownią obejmującą około trzystu gości reprezentujących biznes, politykę i media, Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, odebrał najważniejszą europejską nagrodę motoryzacyjną.

W tym roku, jury dodatkowo poddało dwudziestu finalistów próbie na zamkniętym torze. Kompaktowy model z Ingolstadt, który konsekwentnie budowany jest zgodnie z zasadami lekkiej konstrukcji, przekonał jurorów uzyskując najwyższą notę w tej kategorii. Jest to już dwudziesta druga Złota Kierownica zdobyta przez Audi. Szczególnym wydarzeniem tego wieczoru, było przyznanie już po raz drugi, profesorowi dr Ferdinandowi K. Piëchowi, Prezesowi Rady Nadzorczej Volkswagen AG, Złotej Kierownicy za osiągniecia życiowe w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. (7 listopada. 2012r.)

Osiem nagród Red Dot Award dla czterech ringów. Składające się z ekspertów jury, w imieniu Centrum Wzorniczego Nadrenia Północna Westfalia, przyznało Audi AG najwyższe wyróżnienia w aż ośmiu kategoriach. Poza kampanią prasową, w nowo utworzonej kategorii „Mobile & Apps” (telefonia komórkowa i aplikacje) najwyższe uznanie zyskał konfigurator Audi. Dodatkowo, do koncernu z Ingolstadt powędrowała wyczekiwana nagroda „red dot: best of the best” (najlepszy z najlepszych). Stoisko Audi na wystawie Motor Show we Frankfurcie w 2011 roku otrzymało pierwszą nagrodę za innowacyjną stylistykę powierzchni wystawowej. Wszystkie wyróżnione prace Audi można obejrzeć w „międzynarodowym roczniku projektowania komunikacji 2012/2013” (international yearbook of communication design 2012/2013). (24 października 2012r.)

Niemiecka nagroda Design Award 2013 dla Audi A3. Model Audi A3 otrzymał najbardziej prestiżową niemiecką nagrodę związaną z wzornictwem, w kategorii „Transport i przestrzeń publiczna”. Na jurorach konkursu szczególne wrażenie wywarł bezpretensjonalny język stylistyki, wykorzystujący zaledwie kilka precyzyjnie poprowadzonych linii. Audi pragnie jeszcze intensywniej stosować tę filozofię w przyszłości. Szef stylistów Audi Wolfgang Egger mówi: „Skoncentrowany język stylistyki jest najlepszym rozwiązaniem. Polega na wykorzystywaniu mniejszej liczby linii i detali oraz dokładniejszym ich konstruowaniu w celu uzyskania maksimum emocji”. (31 października, 2012r.)

Audi zdobywa meksykańską nagrodę JD Power. Już po raz drugi, Audi zdobyło nagrodę JD Power de Mexico w kategorii samochodów luksusowych. Marka otrzymała dwa, z trzech przyznawanych trofeów. Modele A1 i A5 uzyskały najwyższe notowania w swoich kategoriach. Nagroda przyznawana jest na podstawie Meksykańskiego Badania Satysfakcji Posiadaczy Samochodów (Vehicle Ownership Satisfaction Study (MVOSS)) koncentrującego się na jakości produktu i serwisie. W badaniu wzięło udział ponad 5 000 klientów, którzy kupili nowe samochody w latach 2010-2012. Audi okazało się jedynym europejskim producentem samochodów, który wywarł takie duże wrażenie na meksykańskich kierowcach. (31 października 2012r.)

„Klasyczna Złota Kierownica” dla Audi A1 i Q3. 24 906 czytelników czasopisma „Autobild Klassik” wzięło udział w tegorocznym głosowaniu na zdobywcę nagrody „Klasyczna Złota Kierownica”. Za najlepsze samochody w kategorii „Klasyki przyszłości”, uznano dwa modele Audi. Model Audi A1, uzyskawszy 6 452 głosów, wygrał w kategorii samochodów małych i kompaktowych. Audi Q3 wywarło najlepsze wrażenie w kategorii SUV, uzyskując 7 440 głosów. Inną nagrodę – za „Odkrycie roku” – otrzymali Thomas Frank, Dyrektor Audi Tradition oraz Bernhard Kandow, Prezes Volkswagen Classic Parts. Pracownicy tych dwóch działów odkryli w Paragwaju magazyn, w którym znajdowało się około 3 000 części zamiennych do historycznych modeli Audi i VW. (16 października 2012r.)

Audi A4 allroad zyskuje miano Samochodu Roku dla aktywnych. Audi A4 allroad uzyskało miano „Samochodu Roku 2013 dla aktywnych” (Active Lifestyle Vehicle Award 2013) w kategorii „Luxury On-Road”. Jury składało się z kluczowych amerykańskich dziennikarzy motoryzacyjnych i siedemdziesięciu najlepszych sportowców tego kraju. Poza osiągnięciami samochodu w terenie i jego stylistyką, oceniający koncentrowali się na funkcjach ułatwiających na co dzień aktywny tryb życia sportowców. Kryteria obejmowały łatwość umieszczenia w samochodzie roweru lub czyszczenia siedzeń. (20 października 2012r.)

Organizacja Thatcham wyróżnia sześć modeli Audi za wzorowe systemy zabezpieczające przed kradzieżą. Sześć nowych modeli Audi uzyskało najwyższe notowania w konkursie „2012 British Insurance Vehicle Security Awards” (nagrody brytyjskich firm ubezpieczeniowych za zabezpieczenie samochodów), a tym samym potwierdziło swą wiodącą rolę w tym segmencie. Po raz pierwszy nagrodę w kategorii „Compact SUV” uzyskał system zapobiegający kradzieży w Audi Q3. Najwyższe notowania uzyskały również model A1, nowa generacja Audi A4, A5, Q5 oraz A8 W12 L. (11 października 2012r.)

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *