Opel – Wstępne Wyniki Sprzedaży

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku sprzedaż samochodów wzrosła o ponad 50 000 sztuk czyli o 8,2 %. W tym samym czasie udział w rynku wzrósł z 6,2% w roku ubiegłym do 6,4 % obecnie. Całkowita sprzedaż samochodów w Europie od stycznia do czerwca 2011 wyniosła około 659 000 sztuk. Opel oraz jego siostrzana, brytyjska marka Vauxhall zdołały powiększyć udział w rynku w 19 z 27 krajów.

Według wstępnych danych CEPiK w Polsce od początku roku zostało zarejestrowanych 11 403 samochody osobowe Opla. Udział w rynku wyniósł 8, 27% i tym samym Opel uplasował się na drugim miejscu pod względem rejestracji. Pomimo ogólnej tendencji spadkowej polskiego rynku w 2011 roku, udział Opla wzrósł w pierwszych sześciu miesiącach o 0,46% w stosunku do tego samego okresu w 2010 roku.

W czerwcu Opel/Vauxhall osiągnął 6,8% udziału w rynku (około 125 000 pojazdów), jest to największy odnotowany miesięczny udział w tym roku. Drugi kwartał jest trzecim z kolei kwartałem wzrostu udziału w rynku, w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. W Polsce ilość zarejestrowanych samochodów marki Opel w czerwcu wyniosła 2 125 sztuk.

Meriva oraz Astra Sports Tourer to modele, które odnoszą największe sukcesy. Oba auta to niekwestionowani liderzy w swoich segmentach. W związku z ogromnym popytem na te samochody, zakłady je produkujące uruchomiły dodatkowe zmiany, aby sprostać rosnącym zamówieniom. W zakładzie Rüsselsheim, gdzie produkowana jest Insignia skrócono przerwę wakacyjną, a w związku z ogromnym zapotrzebowaniem na modele Astra i Insignia, Opel zwiększył zamówienia na silniki diesla produkowane w Kaiserslautern ze 180 000 do 250 000 rocznie.

„Nasze nowe modele z Merivą i Astrą Sports Tourer na czele, są niezwykle popularne. Odświeżona Corsa i Antara również doskonale sobie radzą, a sprzedaż Insignii, która obecna jest na rynku już od trzech lat, ciągle wzrasta,” powiedział Alain Visser, vice prezes odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i usługi po sprzedaży. “Nowa Zafira Tourer wraz z  Astrą GTC wejdą na rynek jesienią tego roku. A dzięki modelowi Ampera, który jest pierwszym elektrycznym samochodem odpowiednim do codziennego użytku, zapoczątkujemy nowy segment pojazdów w Europie. To doskonały fundament pod ciągły wzrost naszej firmy.”

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *