Nowe Renault Megane 2012

Od momentu wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2008 r., Renault Mégane świetnie sprzedaje się w Europie dzięki nowoczesnej stylistyce i powszechnie uznanym właściwościom jezdnym. Model ten pozwolił Renault zdobyć nowych klientów i w znacznym stopniu przyczynił się do poprawy wizerunku marki w ciągu ostatnich lat. Wysoki poziom jakości, podkreślany we wszystkich badaniach, stanowi potwierdzenie osiągniętego przez markę przełomu w tej dziedzinie.

Nowe Renault Mégane jest bardziej nowoczesne, ale jednocześnie wierne swojemu stylowi, który zapewnił mu sukces. Przód zmienia się wraz z pojawieniem się świateł do jazdy dziennej z diodami LED, a elementy ozdobne chromowane lub pokryte czarnym błyszczącym lakierem podkreślają wyższą klasę auta. Jeśli chodzi o wnętrze, w ofercie znalazły się nowe tapicerki materiałowe oraz tapicerki skórzane łączone z elementami alcantary.


Nowe Renault Mégane jest najbardziej oszczędnym samochodem w swojej kategorii dzięki trzem nowym silnikom Energy wyposażonym w zaawansowane technologie, w których wykorzystano doświadczenie Renault nabyte w Formule 1 (dostępne w zależności od kraju): Energy TCe 115: 4-cylindrowy silnik o pojemności 1,2 l z doładowaniem i wtryskiem bezpośrednim – moc 115 KM jest dostępna już od 4 500 obr./min. Wyjątkowo dynamiczny, wyróżnia się również oszczędnym zużyciem paliwa na poziomie 5,3 l/100 km (w cyklu NEDC) i emisją CO2 wynoszącą 119 g/km1 Energy dCi 130 zastępuje silnik 1.9 dCi 130. Wprowadzony w 2011 r. w modelu Scénic i Grand Scénic, ten silnik wysokoprężny nowej generacji o pojemności 1,6 l, łączy przyjemność prowadzenia auta z niskim zużyciem paliwa – zaledwie 4,0 l/100 km oraz emisją CO2 na poziomie 104 g/km. Energy dCi 110 – opracowany na bazie bloku 1.5 dCi zmodyfikowanym w analogicznym duchu, zapewnia nowy rekord pod maską. Osiąga emisję CO2 na poziomie 90 g/km, przy zużyciu paliwa w wysokości 4,4 l/100 km (w cyklu NEDC).


W celu zapewnienia wyższego komfortu i bezpieczeństwa, Nowe Renault Mégane wyposażono w systemy wspomagające prowadzenie, zastosowane po raz pierwszy w Nowym Renault Scénic i Grand Scénic, takie jak: Visio System® czy system wspomagania przy ruszaniu. W modelu tym pojawia się także nowy radioodtwarzacz R-Plug&Radio+ wyposażony w Bluetooth®, oferowany w standardzie już od pierwszego poziomu wyposażenia.


Oferta Renault Sport obejmuje wersje GT i R.S. o bardziej wyrazistym stylu. Mégane R.S. zyskał dodatkowo 15 KM i 20 Nm, co zapewnia mu moc 265 KM i moment obrotowy 360 Nm.

Nowe Renault Mégane pojawi się w sprzedaży w Europie w marcu, a następnie w ciągu roku 2012 na innych rynkach (Turcja, Izrael, Maroko, Algieria, Tunezja, Afryka Południowa, Japonia, Rosja i Argentyna). W polskich salonach Nowe Renault Mégane pojawi się na początku kwietnia br.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *