Opel rusza do przodu

„W szybkim tempie realizujemy nasz plan rozwoju. W tej chwili dysponujemy najlepszym pakietem modeli w historii firmy. A to dopiero początek” – stwierdził dyrektor generalny marki Opel/Vauxhall, Nick Reilly, wypowiadając się na konferencji prasowej zorganizowanej na stoisku Opla w hali 5.2.

Nick Reilly zwrócił uwagę na fakt wprowadzenia przez firmę na rynek wielu modeli, z jednoczesnym zwiększeniem inwestycji w zakłady produkcyjne, co stanowi jednoznaczny dowód na to, że Opel/Vauxhall ruszył do przodu z zawrotną prędkością. W ciągu ostatnich tygodni firma zapowiedziała rozbudowę zakładów produkcyjnych w Kaiserslautern, Niemczech oraz węgierskim Szentgotthard, gdzie będą produkowane wyjątkowo wydajne i mocne silniki. Zakład produkcyjny w niemieckim Eisenach rozpocznie produkcję nowego kompaktowego modelu w roku 2013, inicjując wejście marki do nowego segmentu rynkowego.

„Na początku tego roku powiedzieliśmy, że zainwestujemy 11 miliardów euro w nowe produkty, oraz że odnowimy gamę naszych modeli. Jesteśmy zdecydowani dotrzymać słowa i przedsięwzięliśmy odpowiednie środki, by spełnić tę obietnicę” – powiedział Reilly „Ekspansja na nowe rynki zagraniczne to kolejny, niezwykle ważny element strategii rozwoju Opla/Vauxhall” – dodał. „Rynki Izraela i Chile to nasze kolejne cele, ale przyjdzie też czas na inne kraje.”

Znakomita reakcja klientów na najnowsze modele, takie jak Insignia, Astra, czy Meriva dowodzą, że firma kroczy właściwą drogą. Nowa 5-drzwiowa Astra w wersji hatchback, która weszła na rynek pod koniec zeszłego roku, została zamówiona w ilości 200 tys. sztuk – to o 20 tys. więcej niż planowana produkcja na cały rok. Nowa Meriva, z innowacyjnym systemem otwierania tylnych drzwi, zdążyła już podbić rynek w segmencie monocab – do tej pory zamówiono 70 tys. egzemplarzy, co znacznie przekroczyło plany sprzedażowe ustalone na poziomie pomiędzy 40 – 50 tys. sztuk.

Dynamiczny GTC Paris ukazuje potencjał nowego języka stylistyki Opla

Niezwykły koncepcyjny model GTC Paris ukazuje, jak mocny jest nowy język stylistyki Opla/Vauxhall i ile treści można przy jego pomocy wyrazić. Jednocześnie, ten samochód koncepcyjny to prezentacja innowacyjnych technologii, jak na przykład 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem, czy też adaptacyjne zawieszenie FlexRide. Kolejną atrakcją wystawy jest nowa Astra w wersji Sport Tourer, łącząca wspaniałą stylistykę nadwozia z funkcjonalnością wnętrza i przestrzenią ładunkową do 1550 litrów.

Kwestia ochrony środowiska – modele w wersji ecoFlex dostępne już dziś, zaś elektryczna Ampera w sprzedaży od roku 2011

Wyjątkowo oszczędne modele serii ecoFlex są do dyspozycji osób przykładających szczególną wagę do kwestii ochrony środowiska. Systemy Start/Stop są wprowadzane sukcesywnie we wszystkich modelach, poczynając od Agili i Corsy.

Kolejnym motywem przewodnim paryskiej wystawy jest po raz kolejny kwestia napędów elektrycznych i także tutaj Opel, za sprawą rynkowego debiutu Ampery, okazał się marką wytyczającą nowe trendy w nadchodzącym roku. Ten elektryczny pojazd jest wyposażony w rewolucyjny system napędu, który znacznie zwiększa zasięg samochodu, zapewniając kierowcy spokojną głowę i pewność, że nie utknie gdzieś z dala od domu z powodu wyczerpanych baterii.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *