Nowe Renault Clio Sport

Po drogach całego świata jeździ ponad 70 tysięcy tych samochodów. Wersja Renault Sport tego najlepiej sprzedającego się modelu marki jest uznawana przez pasjonatów samochodów za jeden z najlepszych sportowych samochodów w tym segmencie. Jest również uznawana za samochód, którego prowadzenie dostarcza ogromnej przyjemności. Celem konstruktorów Renault Sport Technologies, którzy opracowali Nowe Clio Renault Sport, było zachowanie atutów Clio Renault Sport przy jednoczesnym wyeksponowaniu zalet i dynamiki auta.

Zarówno stylistyka zewnętrzna jak i wnętrze auta wyraźnie podkreślają jego sportowy charakter. Widoczne są elementy poprawiające własności aerodynamiczne zapożyczone z F1:

  • aerodynamiczna listwa z przodu,
  • wyloty powietrza w przednich błotnikach oraz tylny dyfuzor – technologie unikalne w tym segmencie.
  • Wnętrze zostało zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Oferowane są różne wersje wystroju i tapicerki, które pozwalają dostosować wnętrze auta do upodobań klientów.

    
Nowe Clio Renault Sport posiada wszystkie cechy dużego sportowego samochodu. Auto zostało wyposażone w elementy, które decydują o sukcesie aut Renault Sport:

  • specjalny układ jezdny z podwójną ofertą zawieszenia: Sport i Cup. Przednie zawieszenie z niezależnym sworzniem zapewnia precyzyjne reakcje i doskonałe przeniesienie napędu w każdej sytuacji;
  • mocny i wytrzymały układ hamulcowy, wyposażony w zaciski Brembo i ogromne tarcze;
  • silnik charakteryzujący się wysokimi osiągami, który zyskuje ponad 100 KM z litra pojemności i rozwija moc 147,5 kW (203 KM). Moment obrotowy Nowego Clio Renault Sport w przedziale do 3 000 obr./min jest wyższy niż w poprzedniej wersji.


Clio Renault Sport jest dostępny w dwóch wersjach:

  • sportowej – sportowy samochód z klasą dla klientów poszukujących prestiżowego auta, które jest dobrze wyposażone, komfortowe i zapewnia dużą przyjemność jazdy,
  • wyczynowej – dla pasjonatów i koneserów (wersja niedostępna na polskim rynku). Wersja ta jest o 36 kg lżejsza i ma najlepszy wskaźnik masy do mocy w tej kategorii (6 kg/ KM).


Nowe Clio Renault Sport ma uniwersalny charakter i gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz bogatą ofertę wyposażenia, np. Carminat TomTom® ? pierwszy wbudowany system nawigacji GPS (dostępny w opcji w cenie 1990 zł).

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *