Jak wynająć samochód?

Samochód jest potrzebny zwłaszcza tym, którzy potrzebują dojechać w trudno dostępne miejsce, gdzie komunikacja publiczna nie dociera. Także kiedy auto ma nagłą awarię lub niespodziewanie musi dłużej zostać w warsztacie, a nie można się obejść bez niego – konieczne jest wypożyczalnia samochodu. W Warszawie to nie problem, bo wielkie miasto oferuje dużo możliwości.. Wtedy najlepiej jest po prostu porównać ofertę takich miejsc i znaleźć samochód odpowiedni do potrzeb. Poniżej podpowiadamy jak to zrobić w prosty sposób.

 

Kiedy zdecydować się na wynajem samochodu?

W zależności od trybu życia i potrzeb może być potrzebny wynajem samochodów. Na terenie Warszawy można znaleźć wiele konkurencyjnych ofert. Jak jednak znaleźć tą najlepszą? Wielu zadowolonych użytkowników korzysta ze strony: https://dolcar.auto.pl. To szczególnie dobre rozwiązanie, kiedy zaskoczy nas nagły problem z własnym autem. Wiele osób, które przyjeżdżają do dalekiej podróży decyduje się na korzystanie z usług takiego miejsca. Podobnie jak osoby, które przyjeżdżają do Polski po raz pierwszy lub kolejny, ale chcą ją zwiedzić na własną rękę. Wypożyczenie samochodu w Warszawie jest także dobrą opcją jeśli planowany lot ma być późno w nocy. Niektóre autobusy czy pociągi wtedy nie jeżdżą, a trzeba dostać się na drugi koniec kraju. Wynajem samochodów jest wtedy najlepszą opcją. Wynajem samochodów na terenie Warszawy, zwłaszcza dla większej grupy osób pozwala zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy, a także oszczędzić czas potrzebny na przesiadki czy czekanie na inny środek komunikacji. Wypożyczenie samochodu w Warszawie to także dobra opcja kiedy jedziemy na wesele do miejscowości znajdującej się daleko od stolicy lub  w przypadku odwiedzin dawno niewidzianej rodziny, przed którą jest dobrze wypaść. To także idealna opcja w sytuacji nagłej awarii naszego auta. 

Jakie formalności czekają w wypożyczalni samochodów?

Wypożyczenie samochodu w Warszawie wiąże się z posiadaniem kilku dokumentów i z dopełnieniem formalności. Osoba, która wypożycza auto musi mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument tożsamości – jak na przykład paszport, oraz prawo jazdy. Wynajem samochodów na terenie Warszawy jest tylko dla osób, które posiadają kartę kredytową z niezbędnymi środkami. Dlatego też wypożyczalnia będzie wymagała numeru karty kredytowej, chociaż czasem karta debetowa będzie wystarczająca. Na koncie zablokowane zostaną środki na poczet wypadku lub dla zabezpieczenia auta przed kradzieżą albo niewłaściwym użytkowaniem przez wypożyczającego. Z tych środków pokryte będą wszelkie uszkodzenia auta. Dlatego tak bardzo istotne jest, żeby dokładnie obejrzenie wypożyczonego samochodu. Należy to zrobić, jeszcze na parkingu, przed odpaleniem auta. Wiele osób poleca zrobienie zdjęć auta ze wszystkich stron, a także sprawdzenie wszystkich zarysowań lub uszkodzeń – zwłaszcza na karoserii. To zagwarantuje nam bezpieczny wynajem samochodu w Warszawie i innych miastach. Ustrzeże to także przed ewentualnymi konsekwencjami, które potrafią być bardzo dotkliwe dla kieszeni lub konta. 

Wynajem samochodów na terenie Warszawy – gdzie szukać?

Wynajem samochodów na terenie Warszawy jest dosyć łatwy. Ważne jest jednak, żeby znaleźć dobre miejsce. Najlepiej jest oczywiście zapytać znajomych, lub osoby, które wcześniej korzystały z takich usług. Zwłaszcza warto polegać na osobach, które mieszkają w danym mieście, bo mogły już korzystać z takich usług. Istotne będzie także sprawdzenie opinii o takich miejscach w Internecie. Porównanie ofert, poszukanie na portalach podróżniczych, a przede wszystkich sprawdzenie opinii innych użytkowników. Trzeba mieć także na uwadze, że wielu użytkowników, którzy piszą negatywne komentarze może nie mieć racji. Zadowoleni klienci rzadziej piszą pozytywne komentarze, dlatego nie trzeba się sugerować niskimi ocenami, a treścią komentarzy i ich ewentualnymi wyjaśnieniami. Istotne będzie sugerowanie się także jakością floty oraz typem samochodu, który będzie potrzebny.  Warto także sprawdzić ceny za wypożyczenie samochodu w Warszawie. Zazwyczaj bardziej opłacalne jest wynajęcie auta na więcej dni. Warto porównać ceny i przemyśleć czy auto potrzebne będzie tylko na jeden dzień, czy może jednak przyda się na cały weekend. Analizując te wszystkie czynniki można znaleźć najlepszą ofertę. Każdy użytkownik powinien mieć na uwadze, że czasem interesujące auto może nie być dostępne i wówczas wypożyczalnia może zaoferować inny model. Dlatego też warto zastanowić się nad alternatywą. Bywa tak, że kierowca chce jeździć autem z automatyczną skrzynią biegów, i takie zostaje przez niego zarezerwowane, a w ostateczności jednak nie może z niego skorzystać i wypożyczalnia oferuje mu auto z manualną skrzynią biegów. Tutaj warto mieć alternatywne miejsce na wynajem.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *