Jak wybrać dobre buty na crossa?

 

Wystające gałęzie i konary drzew, kamienie, dziury i inne pułapki czyhają na niemal każdym kroku. Szczególnie narażone na uszkodzenia są zatem nogi i stopy motocyklisty crossowego. Jeżeli chcesz zminimalizować ryzyko kontuzji, powinieneś zadbać o strój motocyklowy z najwyższej półki. Oczywiście to, co najważniejsze to buty enduro. Ich duży wybór znajdziesz na stronie imready.eu/oferta/buty-off-road-5010754~93537, na którą gorąco cię zapraszamy.

 

Buty motocyklowe i wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dlaczego podczas jazdy motocrossem nie powinniśmy korzystać z cywilnych butów, takich jak obuwie sportowe, sneakersy czy broń boże tenisówki? Odpowiedź jest prosta. Są to buty nieprzystosowane do trudnych warunków, w których będziesz się poruszać na swoim jednośladzie. Nie zapewniają przy tym stopie należytej ochrony i w razie kontaktu z podłożem lub przygnieceniem jej przez ważący kilkaset kilogramów motocykl, zostanie ona zmiażdżona. Zapobiec temu mogą buty enduro do jazdy terenowej. Są one wykonane z wytrzymałego tworzywa, a ich wysokość sięga ponad kostkę. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu nie tylko usztywniają naszą nogę, ale chronią stawy przed uszkodzeniem. Buty do jazdy enduro są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich zewnętrzna powłoka jest wykonana z gładkiego tworzywa sztucznego, a wewnątrz znajdują się dodatkowe wzmocnienia. Wewnętrzną warstwą jest miękka wyściółka, chroniąca stopę przed otarciami i podrażnieniami powodowanymi długą jazdą. Buty crossowe stanowią najlepszą możliwą ochronę naszych stóp, niezależnie czy wybieramy się na krótką przejażdżkę, czy całodniową wyprawę.

Jaką regulację powinny mieć buty enduro?

Wybierając buty, które powinny wam służyć przez długi czas, należy z uwagą przyjrzeć się każdemu z ich elementów. Poniżej wymieniamy te, które naszym zdaniem mają decydujące znaczenie.

Podeszwa buta do crossa

Powinna ona być wyprofilowana w sposób zapewniający bardzo dobre trzymanie na grząskim i śliskim gruncie, np. błocie, igliwie czy mokrych kamieniach. W wielu przypadkach podczas jazdy crosowej trzeba sobie pomagać nogami podczas pokonywania stromych podjazdów czy nagłej zmianie kierunku jazdy. Wytrzymałe buty, na które można liczyć w każdych warunkach, są dla nas gwarancją bezpieczeństwa oraz komfortowej jazdy.

Buty z płynną regulacją i zapięciem

Standardem w branży motocross są modele butów, wyposażone w wygodną regulację zapięcia na paskach. Pozwalają one bardzo płynnie dopasować średnicę otworu do obwodu naszej stopy. To ważne, ponieważ dzięki temu buty nie spadną nam z nóg, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Nieprzemakalny but cross to komfort jazdy

Nietrudno się domyślić, że producenci butów do jazdy crossowej dbają o to, by były nieprzemakalne. Podczas jazdy enduro łatwo o wilgoć. Leśne strumyki, błoto, bagno. Jeśli wilgoć przedostanie się do wnętrza naszego buta, grozi to przede wszystkim groźnymi odparzeniami i otarciami. Mogą one mieć tak zaawansowany charakter, że dalsza jazda na motocyklu będzie niemożliwa przez dłuższy czas. Aby do tego nie doszło, zalecamy korzystanie z butów nieprzemakalnych, jednocześnie łatwych do utrzymania w czystości. Ich mycie z zewnątrz może odbywać się przy pomocy wody z węża.

Wybierz buty, w którym stopa ma zapewnioną wentylację

Naturalnym zjawiskiem fizjologicznym dla każdej stopy jest jej pocenie się. Następuje to wtedy, kiedy temperatura niebezpiecznie się podwyższa i skóra nie może być schłodzona inaczej niż przez pot. Wilgoć, która zaczyna pokrywać naszą skórę, przyspiesza odprowadzenie ciepła na zewnątrz. Pot sam w sobie nie ma zapachu. Dopiero w kontakcie z florą bakteryjną, naskórkiem i materią organiczną obecną w skarpetach, butach i na stopach, zaczyna powstawać nieprzyjemny zapach. Aby takie zjawisko nie pojawiało się w twoich butach do jazdy crossowej, postaw na obuwie ze skutecznym systemem wentylacji. Zapewnia on przez cały czas dostęp świeżego powietrza do wnętrza buta, usprawniają naturalne regulowanie temperatury twojej stopy.

Postaw na solidne obuwie dostępne do ręki

W sprzedaży naszego sklepu znaleźć można wszystko, co konieczne, do stworzenia kompletnego ubioru motocyklisty. W przypadku butów polecamy modele, których konstrukcja jest dodatkowo wzmocniona i mają podwyższone parametry odporności na uszkodzenia mechaniczne. Atrakcyjne cena butów dostępnych w naszej sprzedaży, jest wystarczającą zachętą, by zdecydować się na ich zakup. Zima to najlepszy moment, by dokonać wymiany zużytego sprzętu crossowego na nowy. Niższe ceny, korzystne akcje rabatowe i promocyjne, a przede wszystkim możliwość wybierania spośród setek modeli bez wychodzenia z domu. Bezpieczna i szybka dostawa pod wskazany adres, a do tego możliwość zwrotu bez podawania przyczyny to kolejne argumenty, przemawiające za kupnem akcesoriów motocyklowych przez internet.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *