Druga fabryka Audi w Chinach

Audi wzmacnia swoją obecność w Chinach i w 2013 roku uruchamia produkcję w nowej fabryce na południu kraju. Na powierzchni 100 hektarów FAW-VW buduje w Foshan fabrykę z tłocznią, halą budowy nadwozi, lakiernią i halą montażu. Od 2013 roku fabryka będzie zatrudniała 4 000 osób. Spółka FAW-VW, w której Audi, chiński partner FAW i Volkswagen mają udziały, zainwestuje w Chinach, w najbliższych pięciu latach trzy miliardy euro w produkty, produkcję i sprzedaż marki Audi.

„Z Chinami i naszym partnerem FAW łączy nas ponad 20-letnia historia.”, wyjaśnił Stadler na uroczystym ogłoszeniu lokalizacji nowej fabryki. „Aby w przyszłości radzić sobie z nowymi wyzwaniami, chcemy wzmocnić naszą obecność w Chinach i zacieśnić współpracę ze strategicznym partnerem. Nowa fabryka jest ważnym krokiem milowym w naszej długoterminowej strategii rozwoju w Państwie Środka”.

W uroczystości ogłoszenia lokalizacji nowej fabryki w Foshan udział wzięli: Rupert Stadler, Prezes Zarządu AUDI AG i cały Zarząd, profesor Martin Winterkorn, Prezes Rady Nadzorczej AUDI AG, Xu Jianyi, Prezes FAW Group Corporation, An Tiecheng, Prezes FAW-VW oraz przedstawiciele władz regionu Guangdong.

W północno-chińskim Changchun Audi jest obecne od ponad 20 lat – również z FAW jako partnerem. W tamtejszej fabryce produkowane są Audi A4 i A6 w wersji długiej oraz Audi Q5. W najbliższych latach zakład zwiększy produkcję do 500 – 550 tysięcy aut. Fabryka w Foshan będzie produkować 150 – 200 tysięcy samochodów. Moce produkcyjne obu zakładów to 700 tysięcy samochodów na rok. W Foshan ma być produkowany nowy członek rodziny A3.

Audi jest na chińskim rynku liderem w segmencie Premium i od stycznia do października wydało klientom 253 739 samochodów (łącznie z Hongkongiem), 32 procent więcej niż w ubiegłym roku. Do końca roku Audi planuje sprzedaż 300 000 aut.

 

źródło: Audi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *