ZOE i Fluence Z.E.

na czteroosobowe wszechstronne samochody elektryczne i na Fluence Z.E. w ramach zlecenia na kompaktowe sedany elektryczne.


UGAP, dzięki Renault ZOE i Renault Fluence Z.E., dysponuje szeroką nowoczesną ofertą pojazdów elektrycznych, by odpowiadać na wyzwania organów administracji państwowej i samorządowej oraz brać udział w rozwoju publicznego parku samochodów elektrycznych.

W ciągu następnych trzech lat Renault dostarczy łącznie ponad 17 000 pojazdów elektrycznych dla UGAP w ramach zamówienia publicznego oraz dla grupy 20 dużych przedsiębiorstw w ramach pierwszego przetargu, na podstawie którego już dostarczanych jest ponad 15 000 samochodów Kangoo Z.E.


Renault ZOE, kompaktowy sedan elektryczny na co dzień Renault ZOE zapoczątkował nową erę mobilności elektrycznej dostępnej dla wszystkich. Wprowadzony na rynek we Francji pod koniec 2012 r. w cenie od 13 700 EUR brutto (odliczona zachęta podatkowa, dzierżawa akumulatora od 79 EUR brutto za miesiąc przy 12 500 km rocznie przez 3 lata) Renault ZOE zostanie zaprezentowany w punktach handlowych we Francji od marca 2013 r., a w następnych miesiącach w kolejnych krajach europejskich.

Będąc pierwszym samochodem stworzonym jako pojazd w pełni elektryczny, Renault ZOE łączy w sobie najnowocześniejszą technologię elektryczną w kompaktowej i urzekającej formie. W trakcie powstawania Renault ZOE złożono sześćdziesiąt patentów, ZOE wprowadza także 6 światowych premier dotyczących zasięgu i łatwości użytkowania.

Renault ZOE jest równocześnie pierwszym szeroko dostępnym samochodem elektrycznym homologowanym do 210 km autonomii (NEDC ). W rzeczywistych warunkach jazdy ZOE pozwala na przejechanie między około 100 a 150 km, w zależności od trybu jazdy i warunków pogodowych. Takie wyniki możliwe są dzięki systemowi „Range OptimiZEr”, który montowany jest w wersjach podstawowych wszystkich Renault ZOE i który pozwala zwiększyć zasięg pojazdu o prawie 25% dzięki 3 istotnym innowacjom technicznym:


– hamowanie rekuperacyjne nowej generacji,
– pompa ciepła,
– ogumienie MICHELIN EnergyTM E-V.


Renault ZOE to wielki krok dla świata samochodów i dla spółki Renault, która w ciągu 115 lat swojej historii wprowadzała kolejne innowacje technologiczne.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *